University of Sussex

University of Sussex

O uczelni

Uniwersytet, który jako jedyny w UK jest otoczony przez Park Narodowy – South Downs, znajduje się niedaleko morskiego wybrzeża. W ciągu ostatnich 5 lat zainwestował £100mln we własny rozwój, co przyczyniło się do rozbudowy akademików, budynków akademickich a także kawiarni i biblioteki, gdzie można w miłych okolicznościach zasiąść do nauki. Kierunki są zaprojektowane z duża dozą swobody, aby każdy student mógł prowadzić indywidualny rozwój. Dla zagranicznych studentów przewidziane zostały broszury z ważnymi informacjami oraz darmowe kursy z języka angielskiego, czy pisania akademickich wypracowań.

Główne zalety

Warto studiować na University of Sussex, ponieważ energia, jaka jest wkładana w rozwój uczelni, jest bezpośrednio przekładana na rozwój i zadowolenie studenta. Oferuje ona najwyższy standard pomocy i doradztwa ze strony pracowników. Przyjazne otoczenie sprzyja efektywnej nauce oraz nawiązywaniu nowych znajomości.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Głównym adresatem stypendiów są osoby pochodzące z rodziny niezamożnej i bez wyższego wykształcenia. Można również liczyć na stypendia ze względu na wysokie wyniki w rekrutacji lub specyficzne, dostosowane do wybranego kierunku studiów.

http://www.sussex.ac.uk/study/money/scholarships/pgt2015/view/399

Praca podczas studiów

Uniwersytet ma oferty pracy na pół etatu w czasie studiów. Zawierają one oferty pracy w bibliotece lub w “Student Union”. Oprócz tego wiele pobliskich kawiarni i restauracji oferuję tryb pracy dostosowany do studenckiego grafiku. Uczelnia przewiduje indywidualne konsultacje z pracownikami akademickimi, pozwalająca odkryć Twoje mocne strony, pasję i poznać ścieżkę rozwoju w wybranym kierunku.

Zakwaterowanie

Gwarantowane zakwaterowanie dla studentów pierwszego roku, którzy zaakceptują i spełniają warunki swojej oferty do sierpnia. Koszty wahają się między £ 3,210-5,616 za rok, podczas gdy prywatne koszty zakwaterowania to £ 4,250-4,550.


http://www.sussex.ac.uk/residentialservices/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Brighton jest nadmorską miejscowością położoną godzinę drogi od Londynu. Miasto tętni życiem, więc można tu spotkać ludzi, którzy cenią sobie dobrą zabawę. Parki, oceanarium, ogrody, galerie, muzea i rezydencja królewska to tylko część atrakcji. To właśnie tu organizowany jest jeden z najbardziej ekstrawaganckich festiwali sztuki (http://www.brightonfestival.org). Oprócz tego znajduje się tu wiele miejsc kultywujących sport. Dla zwolenników zwiedzania polecane jest odwiedzić zabytkowe kościoły usytuowane w mieście.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie