University of Sussex - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Sussex

Brighton, Anglia

O uczelni

Uniwersytet, który jako jedyny w UK jest otoczony przez Park Narodowy – South Downs, znajduje się niedaleko wybrzeża. W ciągu ostatnich 5 lat zainwestował £100 mln we własny rozwój, co przyczyniło się do rozbudowy akademików, budynków akademickich a także kawiarni i biblioteki, gdzie można w miłych okolicznościach zasiąść do nauki.

Uczelnia oferuje bardzo wysokie standardy wsparcia i doradztwa ze strony swoich pracowników. Przyjazna i nadmorska okolica sprzyja efektywnej nauce oraz nawiązywaniu nowych znajomości.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

32-36 pkt. (w zależności od kierunku).

Głównym adresatem stypendiów są osoby pochodzące z rodziny niezamożnej i bez wyższego wykształcenia. Można również liczyć na stypendia ze względu na wysokie wyniki w rekrutacji lub specyficzne, dostosowane do wybranego kierunku studiów. Szczegóły tutaj: http://www.sussex.ac.uk/study/money/scholarships/pgt2015/view/399.

Uniwersytet ma oferty pracy na pół etatu w czasie studiów, np. w bibliotece lub w Students’ Union. Oprócz tego, wiele pobliskich kawiarni i restauracji oferuje tryb pracy dostosowany do studenckiego grafiku.

Gwarantowane zakwaterowanie dla studentów pierwszego roku, którzy zaakceptują i spełniają warunki swojej oferty do sierpnia. Koszty wahają się między £3210-£5616 za rok. Szczegóły tutaj: http://www.sussex.ac.uk/residentialservices/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Brighton jest nadmorską miejscowością położoną godzinę drogi od Londynu. Miasto tętni życiem, więc można tu spotkać ludzi, którzy cenią sobie dobrą zabawę. Parki, oceanarium, ogrody, galerie, muzea i rezydencja królewska to tylko część atrakcji. To właśnie tu organizowany jest jeden z najbardziej ekstrawaganckich festiwali sztuki (http://www.brightonfestival.org). Oprócz tego znajduje się tu wiele miejsc kultywujących sport. Dla zwolenników zwiedzania polecane jest odwiedzić zabytkowe kościoły usytuowane w mieście.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐