University of Sussex

Brighton, Anglia

O uczelni

Uniwersytet, który jako jedyny w UK jest otoczony przez Park Narodowy – South Downs, znajduje się niedaleko morskiego wybrzeża. W ciągu ostatnich 5 lat zainwestował £100mln we własny rozwój, co przyczyniło się do rozbudowy akademików, budynków akademickich a także kawiarni i biblioteki, gdzie można w miłych okolicznościach zasiąść do nauki. Kierunki są zaprojektowane z duża dozą swobody, aby każdy student mógł prowadzić indywidualny rozwój. Dla zagranicznych studentów przewidziane zostały broszury z ważnymi informacjami oraz darmowe kursy z języka angielskiego, czy pisania akademickich wypracowań.

Warto studiować na University of Sussex, ponieważ energia, jaka jest wkładana w rozwój uczelni, jest bezpośrednio przekładana na rozwój i zadowolenie studenta. Oferuje ona najwyższy standard pomocy i doradztwa ze strony pracowników. Przyjazne otoczenie sprzyja efektywnej nauce oraz nawiązywaniu nowych znajomości.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Głównym adresatem stypendiów są osoby pochodzące z rodziny niezamożnej i bez wyższego wykształcenia. Można również liczyć na stypendia ze względu na wysokie wyniki w rekrutacji lub specyficzne, dostosowane do wybranego kierunku studiów.
http://www.sussex.ac.uk/study/money/scholarships/pgt2015/view/399

Uniwersytet ma oferty pracy na pół etatu w czasie studiów. Zawierają one oferty pracy w bibliotece lub w “Student Union”. Oprócz tego wiele pobliskich kawiarni i restauracji oferuję tryb pracy dostosowany do studenckiego grafiku. Uczelnia przewiduje indywidualne konsultacje z pracownikami akademickimi, pozwalająca odkryć Twoje mocne strony, pasję i poznać ścieżkę rozwoju w wybranym kierunku.

Gwarantowane zakwaterowanie dla studentów pierwszego roku, którzy zaakceptują i spełniają warunki swojej oferty do sierpnia. Koszty wahają się między £ 3,210-5,616 za rok, podczas gdy prywatne koszty zakwaterowania to £ 4,250-4,550.

http://www.sussex.ac.uk/residentialservices/

Informatory:

Lokalizacja

Brighton jest nadmorską miejscowością położoną godzinę drogi od Londynu. Miasto tętni życiem, więc można tu spotkać ludzi, którzy cenią sobie dobrą zabawę. Parki, oceanarium, ogrody, galerie, muzea i rezydencja królewska to tylko część atrakcji. To właśnie tu organizowany jest jeden z najbardziej ekstrawaganckich festiwali sztuki (http://www.brightonfestival.org). Oprócz tego znajduje się tu wiele miejsc kultywujących sport. Dla zwolenników zwiedzania polecane jest odwiedzić zabytkowe kościoły usytuowane w mieście.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak znaleźć pracę podczas studiów w Anglii? – Rady Justyny z Essex

Dowiedz się jak przygotować się do szukania pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii, aby żadna sytuacja już na Wyspach Cię nie zaskoczyła!
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

10 kierunków, których absolwenci mają najwyższe zarobki

Poznaj 10 kierunków, po ukończeniu których będziesz miał szansę na najlepsze zarobki.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.