Czego potrzebujesz do aplikacji na studia w UK i od czego zacząć? - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Czego potrzebujesz do aplikacji

na studia w UK i od czego zacząć?

Aplikacja na brytyjskie uczelnie nie należy do skomplikowanego procesu, o ile wie się jak się za nią zabrać i co trzeba do niej przygotować. Z nami to proste – jeśli chcesz otrzymać nasze pełne i bezpłatne wsparcie w całym procesie rekrutacji na dowolne uniwersytety, wystarczy, że:

  • Założysz konto w Panelu Aplikanta na naszej stronie
  • Uzupełnisz tam formularz “Twoje dane”
  • Następnie weźmiesz się za formularz “Twoje uczelnie i kierunek”
  • I w razie jakichkolwiek problemów, pytań czy wątpliwości, napiszesz do nas na messengera SP.

Poza tym, cały proces rekrutacji będzie od Ciebie wymagał tak naprawdę tylko 5 rzeczy:

1. Personal Statement

PS to list motywacyjny, w którym musisz przekonać do siebie uczelnię – brzmi strasznie, jednak z naszym interaktywnym szablonem do personal statement dostępnym w Twoim Panelu Aplikanta jak i naszym nieustannym wsparciem, napiszesz go bez większych problemów.

2. Reference Letter

Referencja to nic innego jak list rekomendujący napisany przez pracodawcę czy nauczyciela ze szkoły średniej lub college’u. Do tego również mamy specjalny szablon, aby ułatwić całą pracę zarówno Tobie jak i Twojemu referentowi.
UWAGA: Niewielka część brytyjskich uczelni nie wymaga referencji na studia licencjackie połączone z rokiem zerowym.

3. Aplikacja UCAS lub bezpośrednia

Aby złożyć podanie do brytyjskich uczelni, należy wysłać aplikację. W większości przypadków będzie się to odbywać przez system UCAS, a nasza instrukcja do wypełnienia tam aplikacji znajduje się tutaj. W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy aplikuje się na studia licencjackie połączone z rokiem zerowym, UCAS może nie być potrzebny – wtedy wypełnia się specjalny formularz w dokumencie, który następnie przesyłamy bezpośrednio do wybranego uniwersytetu.

4. Świadectwo maturalne / ostatniej klasy szkoły średniej

Prędzej czy później będzie trzeba przesłać uczelni skan swojego świadectwa maturalnego (lub ostatniej klasy szkoły średniej, jeśli aplikujesz na studia bez zdanej matury) wraz z tłumaczeniem przysięgłym, dlatego najlepiej zająć się tym w miarę jak najwcześniej.

5. Wsparcie SP

Jak napisaliśmy wcześniej, aplikując z naszym niezawodnym wsparciem, możesz aplikować na dowolne uniwersytety i jednocześnie zmaksymalizować swoje szanse na dostanie się do nich – w końcu będziemy do Twojej dyspozycji na każdym etapie, będzie wspierać Cię najlepiej jak to możliwe, m.in. sprawdzając Twój list motywacyjny i referencję, pomagając Ci wybrać odpowiedni kierunek i uczelnie czy pilnując terminów! 🙂 

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐