Liverpool John Moores University

Liverpool John Moores University

Liverpool, Anglia

O uczelni

Liverpool John Moores University został założony już w 1863 roku jako Liverpool Polytechnic. Obecnie, uczelnia nosi imię słynnego biznesmena, Johna Mooresa. Mężczyzna zasłynął z połączenia swojej miłości do sportu z zarabianiem pieniędzy – był w końcu założycielem zakładów bukmacherskich Littlewoods, które rozrosły się na skalę krajową. Po dziś dzień, zamiłowanie do sportu jest nieodłącznym aspektem uczelni. LJMU znany jest najbardziej ze swoich sportowych kierunków takich, jak Sport Business, Sport Journalism, Sport Coaching itd.

LJMU jest bardzo nowoczesną uczelnią znajdującą się w jednym z najbogatszych kulturowo miejsc Anglii – Liverpoolu. Po za tym, posiada trzy kampusy – IM Marsh, Mount Plesant oraz City, w których znajduje się wiele pracowni, bibliotek, siłowni, sal sportowych itp.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez ucznia na poziomie 60%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
112-128 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

W Liverpoolu można bardzo łatwo znaleźć pracę typu part-time. Sama uczelnia posiada Careers Centre, gdzie można się zgłosić o porady dotyczące szukania pracy, pisania CV czy też o pomoc w znalezieniu stażu związanego z kierunkiem. Więcej informacji tutaj: https://www.ljmu.ac.uk/careers.

Uczelnia oferuje akademiki dla studentów w okolicy kampusu, a ich ceny zaczynają od £90 tygodniowo. Więcej informacji tutaj: https://www.ljmu.ac.uk/discover/your-student-experience/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Wszystkie dostępne stypendia na dany rok akademicki opisane są szczegółowo tutaj: https://www.ljmu.ac.uk/discover/fees-and-funding/undergraduate-finance/scholarships.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Liverpool – miasto położone na zachodnim wybrzeżu północnej Anglii, na północnym brzegu estuarium rzeki Mersey. Liczy około 500 tysięcy mieszkańców. Ośrodek portowy, przemysłowy, naukowy i kulturalny, drugi co do wielkości w Wielkiej Brytanii po Londynie. Liverpool to ważny węzeł kolejowy, drogowy i lotniczy (John Lennon Airport), o znakomitej komunikacji. To w sumie dość niepozorne miasto, które kojarzone jest głównie ze słynnym zespołem The Beatles oraz drużyną piłkarską przy pierwszym kontakcie robi na obserwatorze niesamowite wrażenie. Nie jest to wcale robotnicza angielska mieścina, ale – zwłaszcza od strony rzeki – przepiękne, monumentalne miasto z klasycznymi zabytkami, które nocą, podświetlone reflektorami zapierają dech swoim urokiem.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐