University of Exeter

O uczelni

Uniwersytet w Exeter jest jednym z najlepszych w kraju. Łączy zarówno zaawansowane badania naukowe, jak i wysoki wskaźnik satysfakcji studentów. Jeden z najbardziej pokazowych budynków uniwersytetu to nowa biblioteka nazwana “The Forum”. Uczelnię otwierała sama królowa. Jest to też uniwersytet, na którym studiowała J.K. Rowling i to właśnie z niego czerpała wiele inspiracji dotyczących tradycji i miejsc. Uniwersytet jest członkiem Russell Group, elitarnego klubu najlepszych uczelni w UK.
Główne zalety

Piękny, duży kampus i bardzo wykwalifikowana kadra. Uniwersytet daje możliwość elastycznego ustalenia grafiku zajęć. Studia na tej renomowanej uczelni z tradycjami dają dużo możliwości zatrudnienia. University of Exeter ma długie międzynarodowe podejście , z wieloma kursami oferującymi możliwość studiowania za granicą.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Uczelnia aktualnie nie posiada stypendiów dla osób z Polski.

Praca podczas studiów

Biuro karier uniwersytetu zapewnia duże wsparcie w kwestii zatrudnienia. W Exeter nie brakuje pracy w lokalnych restauracjach, kawiarniach czy pubach. Ze względu na akademicki charakter miasta wiele osób znajduje też zatrudnienie, jako korepetytorzy lub pracuje w organizacjach studenckich.

Zakwaterowanie

Gwarantowane jest zakwaterowanie dla studentów pierwszego roku. Zakwaterowanie z wyżywieniem wynosi od £4887.68 do £7199,36 w roku akademickim 2015. Bez wyżywienia ceny kształtują się między £4113,20 do £7111,72.

http://www.exeter.ac.uk/accommodation/index.html

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Miasto Exeter stale ujmowane jest w rankingach jako jedno z najlepszych miejsc do życia w UK. W centrum miasta znajduje się nowe centrum handlowe zawierające ponad 60 sklepów i restauracji. Ogromna ilość ciekawych restauracji, kawiarni i klubów sprawiają, że życie nocne tego miasta jest niezwykłe. Exeter jest wspaniałym połączeniem nowoczesności i tradycji.

Galeria

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety