Warning: Narrowing occurred during type inference of ZEND_FETCH_DIM_RW. Please file a bug report on https://github.com/php/php-src/issues in /home/klient.dhosting.pl/smartprospe/sp.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-search-pro/includes/classes/search/class-asp-search-indextable.php on line 610
University of Exeter - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Exeter

Exeter & Penryn, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Exeter jest jednym z najlepszych w kraju. Łączy zarówno zaawansowane badania naukowe, jak i wysoki wskaźnik satysfakcji studentów. Jeden z najbardziej pokazowych budynków uniwersytetu to nowa biblioteka nazwana “The Forum”. Uczelnię otwierała sama królowa. Jest to też uniwersytet, na którym studiowała J.K. Rowling i to właśnie z niego czerpała wiele inspiracji dotyczących tradycji i miejsc. Warto również dodać, że uniwersytet jest członkiem Russell Group, elitarnego klubu najlepszych uczelni na Wyspach.

Uniwersytet posiada oddziały nie tylko w Exeter, ale i w Penryn – małym miasteczku zlokalizowanym przy urokliwym Falmouth. Penryn Campus należy także do Falmouth University – wiodącego artystycznego uniwersytetu. Te dwie placówki tworzą razem miejsce pełne studentów zarówno inżynierii, nauk przyrodniczych jak i nauk humanistycznych, projektowania czy fotografii. Sam kampus jest na tyle nowoczesny, ekologiczny i wręcz inny, że studiowanie na nim określane jest przez studentów jako bardzo personalne i unikatowe przeżycie.

Piękny, duży kampus i bardzo wykwalifikowana kadra. Uniwersytet daje możliwość elastycznego ustalenia grafiku zajęć. Studia na tej renomowanej uczelni z tradycjami dają dużo możliwości zatrudnienia. University of Exeter ma długie międzynarodowe podejście, z wieloma kursami oferującymi możliwość studiowania za granicą.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
32-36 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelnia aktualnie nie oferuje stypendiów dla aplikantów z Polski.

Biuro karier uniwersytetu zapewnia duże wsparcie w kwestii zatrudnienia. W Exeter nie brakuje pracy w lokalnych restauracjach, kawiarniach czy pubach. Ze względu na akademicki charakter miasta wiele osób znajduje też zatrudnienie, jako korepetytorzy lub pracuje w organizacjach studenckich.

Gwarantowane jest zakwaterowanie dla studentów pierwszego roku. Pokój z wyżywieniem wynosi od £4887.68 do £7199,36 rocznie. Bez wyżywienia ceny kształtują się między £4113,20 a £7111,72. Szczegóły tutaj: http://www.exeter.ac.uk/accommodation/index.html.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

W centrum Exeter znajduje się nowe centrum handlowe zawierające ponad 60 sklepów i restauracji. Ogromna liczba ciekawych restauracji, kawiarni i klubów sprawiają, że życie nocne tego miasta jest niezwykłe. Exeter jest wspaniałym połączeniem nowoczesności i tradycji. Okoliczni studenci uważają, że lokalizacja uczelni jest zarówno plusem jak i minusem – plusem, ze względu na malownicze krajobrazy i klimat, a minusem ze względu na sporą odległość od innych miast, lotnisk czy stolicy kraju.

Penryn Campus to drugi oddział University of Exeter, który znajduje się w małej mieścinie, od której zaczerpnął nazwę, pod urokliwym nadmorskim Falmouth. Kampus zajmuje ok. 100 akrów terenów, z którego dostrzec można niemal całą okolicę, w tym ujście rzeki czy samo Falmouth. Dojazd pociągiem lub autobusem, podobnie jak z kampusu Exeter, do większych miast takich jak Bristol czy Londyn trwa od 3 do nawet 6 godzin.

Oficjalne filmiki

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐