Newman University

Newman University

Birmingham, Anglia

O uczelni

Newman University to nowoczesna uczelnia założona w 1968 roku w Birmingham, na cześć Johna Newmana – lokalnego duchownego, który przyczynił się do rozwoju edukacji w Wielkiej Brytanii. Uczelnia kontynuuje szkołę myślenia swojego patrona po dziś dzień. Stara się rozwijać umysły aniżeli wpajać wiedzę swoim studentom, których jest zaledwie 2700, co czyni ją jedną z najmniejszych na Wyspach. To właśnie dzięki temu podejściu do studentów, które jest również bardzo indywidualne, uczelnia została nagrodzona srebrną nagrodą w kategorii jakości edukacji przez rządową organizację TEF.

Uniwersytet skupia się tylko na kierunkach edukacyjnych, społecznych oraz na sztuce, które wykładane są na modernistycznym, nowoczesnym i stale rozwijanym kampusie. Ponadto, Newman University oferuje wszystkie swoje kierunki z możliwością odbycia rocznego stażu w branży, który znacząco podnosi atrakcyjność na rynku pracy.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć to 60% średnia z 3 rozszerzeń oraz egzamin językowy typu IELTS.

IB

80-96 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Obecnie uczelnie nie oferuje nic dla studentów z Polski.

W znalezieniu pracy part-time na terenie kampusu pomoże Careers Service, który zajmuje się również pomocą w ukierunkowaniu kariery poprzez wolontariaty lub staże związane ze studiami. Więcej informacji tutaj: https://www.newman.ac.uk/article-categories/careers-service/. Poza tym, Birmingham oferuje wiele miejsc pracy dla studentów w restauracjach, pubach, kawiarniach czy sklepach.

Uczelnia posiada w ofercie ponad 200 pokoi w swoich akademikach, a ich ceny zaczynają się od £140 za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.newman.ac.uk/study/why-newman/accommodation/.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Birmingham jest stolicą regionu West Midlands. Jako cała metropolia, jest druga, zaraz po Londynie pod względem ludności, gdyż zamieszkuje tam około 6 000 000 mieszkańców. W samym mieście mieszka mniej więcej 1 200 000 osób. Znajdują się tam trzy uniwersytety. Jest to również ważny dla Wielkiej Brytanii ośrodek przemysłowy, a także kulturowy. Przykładowo, Birmingham jest drugim miastem pod względem liczby teatrów, zaraz po Londynie. To miasto o bogatej historii, dlatego każdy przyjezdny powinien zwiedzić liczne muzea i zabytki, chociażby dla zaspokojenia własnej ciekawości. Z uwagi na liczne wydarzenia i festiwale odbywające się niemal codziennie, nie sposób się nudzić!

Wycieczka po kampusie

https://www.youtube.com/watch?v=C7z2q5PBjUo

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐