University of Worcester - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Worcester

Worcester, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Worcester jest jedyną szkołą wyższą w regionie. Dzięki tej autonomii, jej studenci są rozchwytywani przez lokalne firmy, dla których jest to jedyne źródło pracowników. Na uczelni uczy się prawie 10 000 studentów, a cały kampus jest położony blisko centrum. W ciągu ostatnich kilku lat, liczba studentów zwiększyła się dwukrotnie, co świadczy o rozwoju tej placówki.

Jest to jedyny uniwersytet w okolicy oferujący wysokie standardy nauczania. Położony w bardzo spokojnej okolicy.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie. Ponadto, 80% z języka angielskiego na poziomie podstawowym lub 60% na poziomie rozszerzonym zwalnia z obowiązku zdawania egzaminu językowego typu IELTS.

IB

24 pkt.

Studentom z Polski może przysługiwać stypendium wysokości £1,000 za osiągnięcie z matur pisemnych średnią 80%.

Uniwersytet w Worcester jest jednym z największych pracodawców w mieście. Większość studentów może uzyskać pracę na kampusie uczelni. Zarobki są zależne od wykonywanej pracy, ale wynoszą średnio £7,45 na godzinę.

Koszty wynajmu pokoju w uniwersyteckim akademiku zaczynają się od £91 na tydzień.
Więcej informacji tutaj: www.worcester.ac.uk/your-home/cost-of-living.html.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Worcester to miasto położone w zachodniej Anglii, 27km na południe od Birmingham i niemal 100km na północ od Bristolu. Słynie z majestatycznej katedry w centrum miasta oraz znanego na całym świecie sosu do mięs Worcester.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐