University of Suffolk

University of Suffolk

Ipswich, Anglia

O uczelni

Pomimo tego, że uczelnia została założona w 2007 roku, tytuł pełnoprawnego uniwersytetu zyskała dopiero w 2016 roku, co czyni ją jedną z najmłodszych instytucji oferujących edukację wyższą na Wyspach. University of Suffolk jest również jedną z najmniejszych placówek, jako że uczęszcza do niej tylko 4 tysięcy studentów.

University of Suffolk jest nowoczesną i innowacyjną placówką. Poza tym, słynie z kierunków artystycznych, biznesowych i zdrowotnych.

POLSKA MATURA
University of Suffolk wymaga zdania matury ze średnią 55%, a w tym ma być min. 1 rozszerzenie. Aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS, należy uzyskać min. 70% z angielskiego rozszerzonego.

IB
28 pkt.

Wszystkie dostępne stypendia i warunki ich otrzymania zostały opisane tutaj: https://www.uos.ac.uk/content/eu-scholarships.

Studencka platforma JobShop pomaga studentom UoS w poszukiwaniu wolontariatów, pracy dorywczej na czas studiów, pracy wakacyjnej jak i pracy w branży.

Pokoje w uczelnianych akademikach poza kampusem kosztują £90-£110 w zależności od standardu, a te na terenie kampusu – £120-£170.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Ipswich to pierwsze miasto założone przez anglików, zlokalizowane nad rzeką Orwell i zamieszkiwane przez nieco powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Ponadto, w nieco ponad godzinę pociągiem można dostać się do samego centrum stolicy Anglii.

Ipswich jest domem dla wielu artystów; posiada mnóstwo muzeów i galerii sztuki, które są częścią przepięknej architektury.

Wycieczka po kampusie

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐