University of Huddersfield

University of Huddersfield

Huddersfield, Anglia

O uczelni

Uniwersytet początkowo powołany został jako “Scientific and Mechanics Institution” w 1825 roku i dopiero w 1992 roku stał się University of Huddersfield. Obecnie, kampus University of Huddersfield jest bardzo nowoczesny i spełnia najwyższe standardy.

Ponadto, uczelnia może pochwalić się osiągnieciami, takimi jak: tytuł Uniwersytetu Roku 2013 czy nagroda Global Teaching Excellence Award. Ponadto, wykładowcy na Huddersfield zostali nagrodzeni za zaangażowanie i wysokiej klasy nauczanie.

Uczelnia znana jest z rozwijającego się departamentu o przedsiębiorstwie i inwestycjach. Zapewnia niezbędne wsparcie podczas tworzenia własnego biznesu i jego sukcesywnego rozwoju. 
University of Huddersfield posiada również departamenty z zakresu nauk ścisłych i humanistycznych, sztuki, inżynierii, muzyki, edukacji i profesjonalnego rozwoju czy medycyny.

POLSKA MATURA
Standardowe kryteria przyjęć dla polskiej matury to 60% średnia ze wszystkich egzaminów pisemnych oraz 60% z 2 rozszerzeń.
Jeśli chodzi o język, wystarczy zdać angielski ustny na min. 95% oraz angielski podstawowy na 95% LUB rozszerzony na 70%. Alterantywnie, można podejść do IELTS.

IB

120-136 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje stypendia dla zagranicznych studentów. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.hud.ac.uk/international/scholarships/#!#intsch08.


Uniwersytet wspiera swoich uczniów zarówno podczas poszukiwania pracy na pół etatu, jak i w budowaniu przyszłej profesjonalnej kariery. Careers and employability centre oferuje pomoc w znalezieniu pracy na przykład na terenie kampusu. Więcej informacji tutaj: https://www.hud.ac.uk/uni-life/support/#!#careers.


Na terenie miasta jest wiele uczelnianych akademików. Ceny zaczynają się od £85 za tydzień. Więcej informacji tutaj: https://www.hud.ac.uk/uni-life/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.


Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Huddersfield jest miasteczkiem położonym w północnej Anglii. Znajduje się pomiędzy miastami Leeds oraz Manchester. Słynie z wiktoriańskiej architektury oraz z faktu, iż właśnie tutaj powstała angielska liga rugby – drugiego sportu narodowego na Wyspach. Najbliższe lotniska międzynarodowe to Leeds Bradford lub Manchester (ewentualnie Sheffield Doncaster).

Oficjalny filmik uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=mjbfb9P5_Xw

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐