Formularz o maintenance loan (kredyt na życie) na studia licencjackie w Anglii i Walii 2023/24 - instrukcja jak go wypełnić - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Formularz o maintenance loan (kredyt na życie) na studia licencjackie w Anglii i Walii 2023/24

pełna instrukcja jak wypełnić wniosek

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • jakie dodatkowe dokumenty należy załączyć do aplikacji o kredyt studencki na życie,
  • jak aplikować o kredyt jako migrant worker,
  • jaki wniosek wypełnić aby aplikować o maintenance loan,
  • jak udowodnić status migrant worker,
  • do kiedy należy aplikować o kredyt studencki na studia w Anglii, Walii i Irlandii Północnej.

UWAGA!

nformacje o kredytach studenckich, finansowaniu i aplikacji o nie dotyczą osób, które posiadają pre/settled status. Osoby, które nie posiadają statusu pre/settled i zaczynają studia w 2021 roku nie mają możliwości aplikacji o kredyt studencki 😞

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na życie na studia licencjackie na rok akademicki 2023/24 w Anglii, Walii i Irlandii Północnej dla tegorocznych aplikantów!

O tym czym jest kredyt na życie (maintenance loan) oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać tym artykule.

Od kiedy można składać aplikację?

Już od teraz, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że otrzymałeś/aś odpowiedzi od wszystkich uczelni oraz wybrałeś/aś firm i insurance choices i mieszkasz obecnie w UK.

Jeśli nie dostaniesz się na studia, lub zrezygnujesz z nich przed ich rozpoczęciem, kredyt zostaje automatycznie anulowany. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została dla Ciebie przelana, na tych samych warunkach jak po ukończeniu studiów (które zostały opisane w naszym artykule o finansach). Wypełniając ten wniosek, aplikujesz jednocześnie o kredyt na czesne jak i o kredyt na życie.

UWAGA!

Aby móc wypełnić ten wniosek musisz mieszkać w Wielkiej Brytanii i pracować tutaj przynajmniej 3 miesiące przed złożeniem wniosku (bez gwarancji uzyskania kredytu na życie). Osoby, które przepracowały w Anglii przynajmniej 3-8 miesięcy przed złożeniem wniosku mają największe szanse uzyskania kredytu. 

Jeśli nie mieszkasz jeszcze w Wielkiej Brytanii, a chcesz zaaplikować o kredyt na czesne, kliknij tutaj, aby zobaczyć odpowiednią dla Ciebie instrukcję.

Aby móc wypełnić wniosek o kredyt na studia licencjackie w Anglii, musisz najpierw mieć wybrane firm i insurance choices. Pamiętaj, że jest to bardzo istotny wybór i jeśli jeszcze go nie podjąłeś, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jakie opcje są dla Ciebie najlepsze!

Do kiedy masz czas na wysłanie podania o kredyt?

Czas na dostarczenie wypełnionego wniosku masz teoretycznie do 9 miesięcy po rozpoczęciu studiów. Niestety im później to zrobisz, tym dłużej będziesz czekać na odpowiedź, co może wiązać się ze sporą ilością stresu oraz ponagleń ze strony uczelni.

Polecamy aplikować o kredyt jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów! Jeśli nie przepracowałeś/aś jeszcze 3 miesięcy w UK, możesz zaaplikować tylko o kredyt na czesne, aby uniknąć problemów z uczelnią, a o maintenance loan aplikować w trakcie roku akademickiego.

UWAGA!

Mimo, że SFE daje możliwość wypełnienia i wysłania podania o kredyt online – nie rób tego! System online nie jest przystosowany do aplikantów spoza UK (w tym z Polski) i zwyczajnie nie pozwoli Ci skutecznie i bez problemów wysłać podanie o kredyt.

Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które potrzebujesz oraz instrukcję krok po kroku jak poprawnie wypełnić formularz aplikacyjny o maintenance loan dla migrant worker.

Instrukcja jak aplikować o kredyt na czesne oraz kredyt na życie dostępna jest dla naszych aplikantów w portalu UniEdu.

Aby zobaczyć pełną treść tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐