Formularz o kredyt na czesne na studia licencjackie w Anglii i Walii 2020/21

pełna instrukcja jak wypełnić wniosek

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • jakie dodatkowe dokumenty należy załączyć do aplikacji o kredyt studencki na czesne,
  • jak potwierdzić oryginalność dowodu tożsamości,
  • czym jest certifier checklist i jak go wypełnić,
  • do kiedy należy aplikować o kredyt studencki na studia w Anglii, Walii i Irlandii Północnej.

UWAGA!

Informacje o kredytach studenckich, finansowaniu i aplikacji o nie dotyczą osób rozpoczynających studia do roku 2020 (włącznie) i obejmują cały okres studiów. Niestety osoby zaczynające studia w 2021 roku i później nie będą już miały możliwości wzięcia kredytu studenckiego. Innymi słowy, będą musiały opłacać studia z własnej kieszeni. Ten rok (2020) jest więc ostatnią szansą na studia w Wielkiej Brytanii na obecnych warunkach. 😞

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na studia licencjackie na rok akademicki 2020/21 w Anglii, Walii i Irlandii Północnej dla tegorocznych aplikantów!

O tym na czym polega kredyt studencki oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać w tym artykule.

Od kiedy można składać aplikację?

Jużo od teraz, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że otrzymałeś/aś odpowiedzi od wszystkich uczelni oraz wybrałeś/aś firm i insurance choices:

  • jeśli nie wiesz czym są wybory firm i insurance, przeczytaj koniecznie ten artykuł;
  • jeśli masz już wszystkie oferty i wiesz na czym polega wybór – napisz do nas na messengerze! Z przyjemnością porozmawiamy z Tobą o Twoich wyborach, doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania – oczywiście bez narzucania czegokolwiek;
  • a jeśli masz już wszystkie oferty, wiesz na czym polega wybór i już go dokonałeś/aś w swoim UCAS Track, to koniecznie od razu przejdź zapoznania się z dalszymi informacjami, a następnie do wypełniania wniosku o kredyt z instrukcją dostępną poniżej.

Do kiedy?

Polecamy aplikować o kredyt jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów! O kredyt co prawda można aplikować aż do 9 miesięcy od rozpoczęcia studiów. Nie należy jednak zwlekać i wniosek powinien zostać wysłany najszybciej jak to możliwe (aby wszystko zostało rozpatrzone na czas). Niestety im później to zrobisz, tym dłużej będziesz czekać na odpowiedź, co może wiązać się ze sporą ilością stresu oraz ponagleń ze strony uczelni. Wysłanie wniosku we wrześniu czy październiku (lub później) będzie skutkować opóźnieniem płatności za czesne do uczelni i w efekcie – zawieszeniem na uniwersytecie lub nawet wydaleniem…

Dlatego…

Zaufaj nam i złóż wniosek jak najszybciej (ale po otrzymaniu ofert i wybraniu firm & insurance choices)– o wiele łatwiej jest z niego później zrezygnować lub zmienić tylko dane dot. uczelni/kierunku niż aplikować po czasie i narobić sobie masy problemów.

To dlatego, że:

  • jeśli nie rozpoczniesz studiów to kredyt automatycznie będzie anulowany (i nikt Cię za nic nie będzie ścigać);
  • jeśli w między czasie (po wysłaniu wniosku o kredyt a przed rozpoczęciem studiów) zmienisz uczelnię/kierunek to wysyła się tylko krótki jednokartkowy formularz dot. zmiany (w tym też pomagamy!).

A jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została za Ciebie przelana, na tych samych warunkach jakie byś miał/a gdybyś ukończył/a studia (warunki zostały opisane w naszym artykule o finansach).

UWAGA!

Mimo, że SFE daje możliwość wypełnienia i wysłania podania o kredyt online – nie rób tego! System online nie jest przystosowany do aplikantów spoza UK (w tym z Polski) i zwyczajnie nie pozwoli Ci skutecznie i bez problemów wysłać podanie o kredyt.

Wszystko, czego potrzebujesz to:

Aby zobaczyć pełną treść tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Szukanie pracy to praca sama w sobie – historia i rady Asi dot. pracy w Anglii

Sprawdź na czym polega szukanie pracy w UK oraz praca przez agencję i dowiedz się dlaczego szukanie pracy to “praca sama w sobie”.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.
UWAGA: Ostatnia szansa na finansowanie studiów w UK to nabór na styczeń 2021 Dowiedz się więcej

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐