Formularz o kredyt na czesne na studia licencjackie w Anglii i Walii 2020/21

pełna instrukcja jak wypełnić wniosek

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • jakie dodatkowe dokumenty należy załączyć do aplikacji o kredyt studencki na czesne,
  • jak potwierdzić oryginalność dowodu tożsamości,
  • czym jest certifier checklist i jak go wypełnić,
  • do kiedy należy aplikować o kredyt studencki na studia w Anglii, Walii i Irlandii Północnej.

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na studia licencjackie na rok akademicki 2020/21 w Anglii, Walii i Irlandii Północnej dla tegorocznych aplikantów!

O tym na czym polega kredyt studencki oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać w tym artykule.

Od kiedy można składać aplikację?

Jużo od teraz, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że otrzymałeś/aś odpowiedzi od wszystkich uczelni oraz wybrałeś/aś firm i insurance choices:

  • jeśli nie wiesz czym są wybory firm i insurance, przeczytaj koniecznie ten artykuł;
  • jeśli masz już wszystkie oferty i wiesz na czym polega wybór – napisz do nas na messengerze! Z przyjemnością porozmawiamy z Tobą o Twoich wyborach, doradzimy i odpowiemy na wszelkie pytania – oczywiście bez narzucania czegokolwiek;
  • a jeśli masz już wszystkie oferty, wiesz na czym polega wybór i już go dokonałeś/aś w swoim UCAS Track, to koniecznie od razu przejdź zapoznania się z dalszymi informacjami, a następnie do wypełniania wniosku o kredyt z instrukcją dostępną poniżej.

Do kiedy?

Pierwszy termin złożenia aplikacji o kredyt to 24 maja 2020. O kredyt co prawda można aplikować po tym terminie  – aż do 9 miesięcy od rozpoczęcia studiów. Nie należy jednak zwlekać i wniosek powinien zostać wysłany najszybciej jak to możliwe (aby wszystko zostało rozpatrzone na czas). Wysłanie wniosku we wrześniu czy październiku (lub później) będzie skutkować opóźnieniem płatności za czesne do uczelni i w efekcie – zawieszeniem na uniwersytecie lub nawet wydaleniem…

Dlatego…

Zaufaj nam i złóż wniosek jak najszybciej (ale po otrzymaniu ofert i wybraniu firm & insurance choices)– o wiele łatwiej jest z niego później zrezygnować lub zmienić tylko dane dot. uczelni/kierunku niż aplikować po czasie i narobić sobie masy problemów.

To dlatego, że:

  • jeśli nie rozpoczniesz studiów to kredyt automatycznie będzie anulowany (i nikt Cię za nic nie będzie ścigać);
  • jeśli w między czasie (po wysłaniu wniosku o kredyt a przed rozpoczęciem studiów) zmienisz uczelnię/kierunek to wysyła się tylko krótki jednokartkowy formularz dot. zmiany (w tym też pomagamy!).

A jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została za Ciebie przelana, na tych samych warunkach jakie byś miał/a gdybyś ukończył/a studia (warunki zostały opisane w naszym artykule o finansach).

UWAGA!

Mimo, że SFE daje możliwość wypełnienia i wysłania podania o kredyt online – nie rób tego! System online nie jest przystosowany do aplikantów spoza UK (w tym z Polski) i zwyczajnie nie pozwoli Ci skutecznie i bez problemów wysłać podanie o kredyt.

Wszystko, czego potrzebujesz to:

Aby zobaczyć pełną treść tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐