University Derby

University of Derby

Derby, Anglia

O uczelni

University of Derby to nowoczesna uczelnia znajdująca się Derby, w środkowej Anglii. Powstała ona z połączenia lokalnej szkoły nauczycielskiej oraz akademii sztuk pięknych w 1955 roku. Uczelnia skupia swoją ofertę edukacyjną w trzech wydziałach: edukacji i zdrowia; biznesu, informatyki i prawa oraz sztuki i technologii). Ponadto, uniwersytet posiada dwa kampusy, jeden nowoczesny Derby Campus oraz unikatowy i wyjątkowy Buxton Campus Chesterfield przystosowany do studiów zdrowotnych. 

Uczelnia zapewnia wiele udogodnień dla swoich studentów: studenci prawa mają dostęp do sal symulujących sądy, studenci inżynierii – do auditorium czy laboratoriów, a studenci kierunków artystycznych – do różnego rodzaju studiów czy sal projektowych.

POLSKA MATURA
Aby dostać się do University of Derby, należy zdać maturę ze średnią na min. 60%, a w tym:
– angielski ustny na min. 60%;
– angielski podstawowy na min. 85% LUB angielski rozszerzony na min. 60%.

IB

120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Studentom z rodzin o niskich dochodach uczelnia przyznaje stypendia pieniężne w wysokości od £100 do nawet £1000. Szczegóły tutaj: https://www.derby.ac.uk/undergraduate/fees-and-finance/scholarships-and-bursaries/university-bursary/.

University of Derby posiada Careers and Employability office, w którym można otrzymać pomoc w zakresie pisania CV, szukaniu odpowiedniego wolontariatu czy też pracy part-time podczas studiów. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://www.derby.ac.uk/services/careers/.

Na terenie Derby znajduje się wiele akademików, a ich ceny wahają się między £105 a £140 tygodniowo. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.derby.ac.uk/life/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Derby to miasto liczące ok 250 tysięcy mieszkańców i znajduje się w środkowej Anglii. Derby jest dobrze skomunikowane z pobliskimi miastami (Nottingham, Leicester i Birmingham) a także zlokalizowane jest przy lotnisku East Midlands, z którego można dolecieć do wielu polskich miast. Warto również dodać, że w Derby swoje główne biura mają marki takie, jak Rolls-Royce czy Bombardier.

Wycieczka po kampusie

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐