Leeds Beckett University

Leeds Beckett University

Leeds, Anglia

O uczelni

Leeds Beckett University to uczelnia znajdująca się, jak sama nazwa wskazuje, w Leeds, na północy Anglii. Została ona założona w 1824 roku, pierwotnie jako Leeds Mechanics Institute. Z czasem ewoluowała w pełnoprawny uniwersytet z szeroką ofertą edukacyjną. Obecnie LBU oferuje ponad 150 kierunków na studiach licencjackich i niewiele mniej, bo 190 kierunków drugiego stopnia z zakresu zdrowia, informatyki, biznesu, inżynierii, prawa, czy sportu.

Leeds Beckett to nowoczesna uczelnia, która może pochwalić się budynkami takimi, jak słynny Broadcasting Tower, który został nagrodzony w 2010 roku jako najlepszy wysoki budynek na świecie przez CTBUH, czy też City Campus z nowoczesnymi budynkami otoczonymi klasyczną zabudową uczelni. W murach tych budynków studenci mają dostęp do profesjonalnych pracowni, laboratoriów, studiów nagraniowych czy biblioteki otwartej całodobowo przez cały rok.

POLSKA MATURA
Aby dostać się do LBU, należy zdać min. 2 rozszerzenia na min. 55% oraz wszystkie podstawy ze średnią na min. 50%. Ponadto, należy uzyskać certyfikat językowy typu IELTS.

IB

112-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia zapewnia wiele rodzajów pomocy finansowej swoim studentom, jak na przykład stypendia za szczególne osiągnięcia lub te dla studentów z rodzin o niskich dochodach. Więcej szczegółów tutaj: https://www.leedsbeckett.ac.uk/studenthub/bursaries/.

Leeds Beckett University zapewnia pracę part-time dla swoich studentów na terenie uczelni w sklepikach czy kawiarniach, a w aplikacji na nie oraz na wszelkiego rodzaju staże i wolontariaty pomaga Employability Office. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://www.leedsbeckett.ac.uk/enhancing-employability/.

Uczelnia ma do zaoferowania ponad 4250 pokoi dla swoich studentów w okolicznych akademikach. Ich ceny zaczynają się od £90 za tydzień. Szczegóły tutaj: https://www.leedsbeckett.ac.uk/accommodation/halls-search/?pricerange=8089.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Leeds jest miastem znajdującym się w północnej części Anglii, w hrabstwie West Yorkshire. Według danych statystycznych z 2006 roku, w mieście zamieszkuje prawie 460 tyś. osób. Leeds ma duże znaczenie kulturalne, finansowe oraz handlowe i położone jest niedaleko Liverpoolu, Manchesteru i Sheffield. Miasto ma własne lotnisko razem z miastem Bradford.

Wycieczka po kampusie

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐