Keele University

Keele, Anglia

O uczelni

Znany jako “the Bubble”, uniwersytet zyskał rozgłos dzięki swoim wyjątkowym metodom akademickim oraz wysokim poziomem zatrudnienia absolwentów, jednym z najwyższych w całym UK. Miasteczko akademickie to ponad 600 akrów terenu, na którym znajdują się liczne parki, lasy, pola i jeziora a także spora populacja wiewiórek. 

Keele oferuje wyjątkowe programy studiów: z podwójnym wyróżnieniem, interdyscyplinarny z pojedynczym wyróżnieniem oraz inne. Wiele studentów a także pracowników uniwersytetu mieszka na terenie ogromnego kampusu, co przyczynia się do tworzenia wyjątkowej, rodzinnej oraz przyjemnej atmosfery.

Keele University jest jednym z największych skarbów UK. Jedyny w swoim rodzaju kampus, intelektualnie stymulujące środowisko, charakterystyczne dyplomy, to wszystko składa się na to, że uniwersytet uważany jest za numer jeden w rankingu satysfakcji studentów. Społeczność Keele uważana jest za jedną z najbardziej przyjaznych oraz najszczęśliwszych w stosunku do innych szkół wyższych. Placówka jest również jednym z pionierów nauczania na podstawie procesów naukowych – szóste miejsce za jakość prowadzonych wykładów oraz zaangażowanie personelu w proces edukacyjny według the Times w 2013r.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga min. 2 rozszerzeń zdanych na min. 55-75% (w zależności od kierunku). Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

26-32 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelnia posiada w swojej ofercie wiele stypendiów naukowych. 
http://www.keele.ac.uk/studentfunding/undergraduatebursariesandscholarships/

JobShop jest darmowym serwisem uczelni który umieszcza ogłoszenia skierowane do studentów na temat pracy w niepełnym wymiarze godzin, wolontariatów, staży czy praktyk.

Uczelnia jest w stanie zapewnić zakwaterowanie większości swoich studentów. Ceny czynszu w akademiki rozpoczynają się od £3224.55 rocznie, a umowy trwają od 37 do 51 tygodni.
http://www.keele.ac.uk/studyatkeele/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Kampus znajduje się w pobliżu Staffordshire. Uniwersytet zajmuje teren wielkości 2,5 kilometrów kwadratowych i cjest umiejscowiony blisko Keele, domów na Science Park oraz centrum konferencyjnego. Już w dwie godziny dotrzeć można do Londynu czy Leeds, a w godzinę do Manchesteru oraz Birmingham. Tereny, na których znajduje się szkoła znane są z wyrobów garncarskich, które w czasie rewolucji przemysłowej były siłą napędową tutejszego rynku.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐