Keele University

O uczelni

Znany jako “the Bubble”, uniwersytet zyskał rozgłos dzięki swoim wyjątkowym metodom akademickim oraz wysokim poziomem zatrudnienia absolwentów, jednym z najwyższych w całym UK.

Miasteczko akademickie to ponad 600 akrów terenu, na którym znajdują się liczne parki, lasy, pola i jeziora a także spora populacja wiewiórek.

Keele oferuje wyjątkowe programy studiów: z podwójnym wyróżnieniem, interdyscyplinarny z pojedynczym wyróżnieniem oraz inne. Wiele studentów a także pracowników uniwersytetu mieszka na terenie ogromnego kampusu, co przyczynia się do tworzenia wyjątkowej, rodzinnej oraz przyjemnej atmosfery.

Główne zalety

Keele University jest jednym z największych skarbów UK. Jedyny w swoim rodzaju kampus, intelektualnie stymulujące środowisko, charakterystyczne dyplomy, to wszystko składa się na to, że uniwersytet uważany jest za numer jeden w rankingu satysfakcji studentów. Społeczność Keele uważana jest za jedną z najbardziej przyjaznych oraz najszczęśliwszych w stosunku do innych szkół wyższych. Placówka jest również jednym z pionierów nauczania na podstawie procesów naukowych – szóste miejsce za jakość prowadzonych wykładów oraz zaangażowanie personelu w proces edukacyjny według the Times w 2013r.

Warunki przyjęć

Istnieje 5 rodzajów wymagań przyjęcia na uczelnie inne dla każdego kursu.

AAB- Matura na poziome 75% z trzech wymaganych na danym kierunku dziedzin, w tym dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym

ABB- Matura na poziome 70% z trzech wymaganych na danym kierunku dziedzin, w tym dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym

BBB- Matura na poziome 65% z trzech wymaganych na danym kierunku dziedzin, w tym dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym

BBC- Matura na poziome 60% z trzech wymaganych na danym kierunku dziedzin, w tym dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym

BCC- Matura na poziome 55% z trzech wymaganych na danym kierunku dziedzin, w tym dwa przedmioty na poziomie rozszerzonym

Stypendia

Uczelnia posiada w swojej ofercie wiele stypendiów naukowych.

http://www.keele.ac.uk/studentfunding/undergraduatebursariesandscholarships/

Praca podczas studiów

JobShop jest darmowym serwisem uczelni który umieszcza ogłoszenia skierowane do studentów na temat pracy w niepełnym wymiarze godzin, wolontariatów, staży czy praktyk.

Zakwaterowanie

Uczelnia jest w stanie zapewnić zakwaterowanie większości swoich studentów. Ceny czynszów rozpoczynają się od £2991.45 , a umowy trwają 39 tygodni.

http://www.keele.ac.uk/studyatkeele/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Kampus znajduje się w pobliżu Staffordshire. Uniwersytet zajmuje teren wielkości 2,5km2 ( największy w UK) umiejscowiony blisko Keele, domów na Science Park oraz centrum konferencyjnego. Już w dwie godziny dotrzeć można do Londynu czy Leeds, a w godzinę do Manchesteru oraz Birmingham. Tereny na których znajduje się szkoła znane są z wyrobów garncarskich, które w czasie rewolucji przemysłowej były siłą napędową tutejszego rynku.

Pomiędzy uniwersytetem a Newcastle i Crewe kursuje regularny bus.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety