Keele University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Keele University

Keele, Anglia

O uczelni

Znany jako “the Bubble”, uniwersytet zyskał rozgłos dzięki swoim wyjątkowym metodom akademickim oraz wysokim poziomem zatrudnienia absolwentów, jednym z najwyższych w całym UK. Miasteczko akademickie to ponad 600 akrów terenu, na którym znajdują się liczne parki, lasy, pola i jeziora a także spora populacja wiewiórek. 

Keele oferuje wyjątkowe programy studiów: z podwójnym wyróżnieniem, interdyscyplinarny z pojedynczym wyróżnieniem oraz inne. Wiele studentów a także pracowników uniwersytetu mieszka na terenie ogromnego kampusu, co przyczynia się do tworzenia wyjątkowej, rodzinnej oraz przyjemnej atmosfery.

Keele University jest jednym z największych skarbów UK. Jedyny w swoim rodzaju kampus, intelektualnie stymulujące środowisko, charakterystyczne dyplomy, to wszystko składa się na to, że uniwersytet uważany jest za numer jeden w rankingu satysfakcji studentów. Społeczność Keele uważana jest za jedną z najbardziej przyjaznych oraz najszczęśliwszych w stosunku do innych szkół wyższych. Placówka jest również jednym z pionierów nauczania na podstawie procesów naukowych – szóste miejsce za jakość prowadzonych wykładów oraz zaangażowanie personelu w proces edukacyjny według the Times w 2013r.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga min. 2 rozszerzeń zdanych na min. 55-75% (w zależności od kierunku). Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

26-32 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelnia posiada w swojej ofercie wiele stypendiów naukowych. 
http://www.keele.ac.uk/studentfunding/undergraduatebursariesandscholarships/

JobShop jest darmowym serwisem uczelni który umieszcza ogłoszenia skierowane do studentów na temat pracy w niepełnym wymiarze godzin, wolontariatów, staży czy praktyk.

Uczelnia jest w stanie zapewnić zakwaterowanie większości swoich studentów. Ceny czynszu w akademiki rozpoczynają się od £3224.55 rocznie, a umowy trwają od 37 do 51 tygodni.
http://www.keele.ac.uk/studyatkeele/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Kampus znajduje się w pobliżu Staffordshire. Uniwersytet zajmuje teren wielkości 2,5 kilometrów kwadratowych i cjest umiejscowiony blisko Keele, domów na Science Park oraz centrum konferencyjnego. Już w dwie godziny dotrzeć można do Londynu czy Leeds, a w godzinę do Manchesteru oraz Birmingham. Tereny, na których znajduje się szkoła znane są z wyrobów garncarskich, które w czasie rewolucji przemysłowej były siłą napędową tutejszego rynku.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐