Formularz o kredyt na czesne na studia magisterskie w UK 2023/24 - instrukcja jak go wypełnić - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Formularz o kredyt na czesne na studia magisterskie w Anglii i Walii 2023/24

pełna instrukcja jak wypełnić wniosek

Czego dowiesz się w tym artykule?

  • jakie dodatkowe dokumenty należy załączyć do aplikacji o kredyt studencki na czesne,
  • jakie dokumenty należy załączyć z wnioskiem,
  • do kiedy należy aplikować o kredyt studencki na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii.

UWAGA!

Informacje o kredytach studenckich, finansowaniu i aplikacji o nie, dotyczą osób rozpoczynających studia w 2023 roku, jednocześnie posiadających status (pre-)settled. Niestety osoby zaczynające studia po 2020 roku i nie posiadające statusu (pre-)settled, nie będą już miały możliwości wzięcia kredytu studenckiego. Innymi słowy, będą musiały opłacać studia z własnej kieszeni a także załatwić wizę studencką.

Brytyjski rząd wydał już wnioski o kredyt studencki na studia magisterskie na rok akademicki 2023/24 w Anglii dla tegorocznych aplikantów!

O tym na czym polega kredyt studencki oraz jakie są jego warunki spłaty, możesz przeczytać w tym artykule.

Jeśli nie dostaniesz się na studia, lub zrezygnujesz z nich przed ich rozpoczęciem, kredyt zostaje automatycznie anulowany. Jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została do Ciebie przelana, na tych samych warunkach jak po ukończeniu studiów (które zostały opisane w naszym artykule o finansach). Wypełniając ten wniosek, aplikujesz o kredyt na czesne.

Aby móc wypełnić wniosek o kredyt studencki na studia magisterskie w Anglii, musisz najpierw mieć już wybraną uczelnię! Pamiętaj, że jest to bardzo istotny wybór i jeśli jeszcze go nie podjąłeś, skontaktuj się z nami – doradzimy Ci jakie opcje są dla Ciebie najlepsze!

Do kiedy można składać aplikację o kredyt na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii?

Czas na dostarczenie wypełnionego wniosku masz teoretycznie do 9 miesięcy po rozpoczęciu studiów. Niestety im później to zrobisz, tym dłużej będziesz czekać na odpowiedź, co może wiązać się ze sporą ilością stresu oraz ponagleń ze strony uczelni.

Polecamy zrobić to jak najszybciej, jeszcze przed rozpoczęciem studiów! 🙂

We wniosku musisz podać brytyjskie konto bankowe lub nie podawać w ogóle (jeśli nie posiadasz jeszcze brytyjskiego) i zaktualizować to w późniejszym czasie gdy będziesz posiadać już angielskie konto.

Pamiętaj…

Zaufaj nam i złóż wniosek jak najszybciej (ale po otrzymaniu ofert i wybraniu tej, na którą chcesz się wybrać)– o wiele łatwiej jest z niego później zrezygnować lub zmienić tylko dane dot. uczelni/kierunku niż aplikować po czasie i narobić sobie masy problemów.

To dlatego, że:

  • jeśli nie rozpoczniesz studiów to kredyt automatycznie będzie anulowany (i nikt Cię za nic nie będzie ścigać);
  • jeśli w między czasie (po wysłaniu wniosku o kredyt a przed rozpoczęciem studiów) zmienisz uczelnię/kierunek to wysyła się tylko krótki jednokartkowy formularz dot. zmiany (w tym też pomagamy!).

A jeśli zrezygnujesz ze studiów w trakcie ich trwania, masz obowiązek spłacić tylko część kredytu, która została za Ciebie przelana, na tych samych warunkach jakie byś miał/a gdybyś ukończył/a studia (warunki zostały opisane w naszym artykule o finansach).

UWAGA!

Mimo, że SFE daje możliwość wypełnienia i wysłania podania o kredyt online – nie rób tego! System online nie jest przystosowany do aplikantów spoza UK (w tym z Polski) i zwyczajnie nie pozwoli Ci skutecznie i bez problemów wysłać podanie o kredyt.

Instrukcja jak aplikować o kredyt na studia magisterskie w UK dostępna jest dla naszych aplikantów w portalu UniEdu.

Aby zobaczyć pełną treść tego artykułu, musisz być zalogowany. Zaloguj się klikając tutaj. Jeśli nie masz jeszcze konta na naszej stronie, możesz je założyć klikając tutaj. Pamiętaj, że możesz z nami aplikować na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii, a nasza pomoc jest całkowicie bezpłatna.

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐