Bath Spa University

Bath Spa University

O uczelni


Bath Spa University skupia się głównie na kierunkach artystycznych i humanistycznych. Został wybrany jako jeden z sześciu najlepszych twórczych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Nie dziwne jest, że uczelnia otrzymała ten tytuł, ponieważ posiada całą gamę rozmaitych kursów; rozpoczynając od kreatywnego pisania scenariuszy do filmów, a kończąc na tańcu.

Uniwersytet poważnie bierze pod uwagę jakość nauczania i przygotowanie studentów do pracy. Uczelnia jest domem dla prawie 7,500 studentów z około 40 różnych krajów. Ten stosunkowo niewielki rozmiar uniwersytetu oznacza, że Bath Spa pozostaje bardzo osobistym i prywatnym miejscem, co daje możliwość skupienia się na odpowiednim wsparciu dla każdego studenta.

Główne zalety

Uniwersytet jest jednym z najbardziej kreatywnych uniwersytetów w UK, więc jeśli wybierasz przedmioty artystyczne lub humanistyczne, jest on stworzony dla Ciebie. Dużą zaletą jest stosunkowa mała liczba studentów, co pozwala stworzyć prywatną przestrzeń i lepsze warunki do nauki. National Student Surve umieściło BSU w ścisłej dwudziestce, jeżeli chodzi o zadowolenie z poziomu wykładanych przedmiotów.  

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 50%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na 60%.

Na kierunki kreatywne najczęściej wymagane jest portfolio, doświadczenia lub kwalifikacje (na przykład taneczne czy muzyczne).

Stypendia

Bath Spa oferuje 320 stypendiów wartych £3,500 każde, podzielonych na 3 lata, o które mogą ubiegać się studenci pierwszego roku. Więcej informacji tutaj.

Praca podczas studiów

Studenci z Unii Europejskiej nie mają ograniczeń w kwestii pracy, jednak zalecane jest nie pracować więcej niż 24h tygodniowo. Studenci dostają specjalistyczne porady od doradców zawodowych,  pomagające w wyborze kariery, rozwoju umiejętności, pisaniu CV. Uniwersytet podpowiada też, gdzie szukać pracy oraz pomaga z wyborem studiów magisterskich. Natomiast Job Shop jest zupełnie darmową pomocą dla wszystkich uczniów. Serwis oferuje stanowiska osadzone w wielu różnych dziedzinach, a co więcej kontroluje pracodawców i ich zachowania względem studentów.

Zakwaterowanie

Bath Spa posiada szeroki wachlarz możliwości zakwaterowania, poczynając od wiejskich domków po nowoczesne mieszkania w mieście. Wszystkie miejsca zakwaterowania podzielone są na trzy bloki- Newton Park Campus, blok od strony biblioteki i budynku głównego wydziału. Ceny zaczynają się od £90 za tydzień. Umowy trwają w zależności 40, 45, 48 lub 51 tygodni. W czynsz wliczone są wszystkie rachunki : ogrzewanie, światło, woda. Nie ma możliwości korzystania ze stołówek.  W Bath pokoje w dzielonych domach studenckich kosztują około £380 miesięcznie.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Bath jest jednym z 3 miast na świecie, które znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO z fantastycznymi widokami, pięknymi parkami i słynną architekturą. Powstanie Łaźni Rzymskich, które znajdują się w mieście, datowane jest na 2 tys. lat temu, jednak pomimo to mogą one być nadal odwiedzane. Nie bez powodu jest to najczęściej uczęszczane przez turystów miasto w Wielkiej Brytanii. Regularne połączenia co 90 minut kursują do Londynu, a Bristol znajduje się tylko 10 minut pociągiem od Bath.  


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie