Bath Spa University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Bath Spa University

Bath, Anglia

O uczelni

Bath Spa University skupia się głównie na kierunkach artystycznych i humanistycznych. Został wybrany jako jeden z sześciu najlepszych twórczych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Nie dziwne jest, że uczelnia otrzymała ten tytuł, ponieważ posiada całą gamę rozmaitych kursów; rozpoczynając od kreatywnego pisania czy scenariuszy do filmów, a kończąc na tańcu.

Uniwersytet poważnie bierze pod uwagę jakość nauczania i przygotowanie studentów do pracy. Uczelnia jest domem dla prawie 8000 studentów z około 40 różnych krajów. Ten stosunkowo niewielki rozmiar uniwersytetu oznacza, że Bath Spa pozostaje bardzo osobistym i prywatnym miejscem, co daje możliwość skupienia się na odpowiednim wsparciu dla każdego studenta.

Uniwersytet jest jednym z najbardziej kreatywnych i humanistycznych na Wyspach. Dużą zaletą jest stosunkowa mała liczba studentów, co pozwala stworzyć prywatną przestrzeń i lepsze warunki do nauki. National Student Surve umieściło BSU w ścisłej dwudziestce, jeżeli chodzi o zadowolenie z poziomu wykładanych przedmiotów.  

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 50%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na 60%.
Na kierunki kreatywne najczęściej wymagane jest portfolio, doświadczenia lub kwalifikacje (na przykład taneczne czy muzyczne).

IB
26 pkt.

Bath Spa oferuje 320 stypendiów wartych £3500 każde, podzielonych na 3 lata, o które mogą ubiegać się studenci pierwszego roku. Więcej informacji tutaj.

Studenci dostają specjalistyczne porady od doradców zawodowych, pomagające w wyborze kariery, rozwoju umiejętności, pisaniu CV. Uniwersytet podpowiada też, gdzie szukać pracy oraz pomaga z wyborem studiów magisterskich. Natomiast Job Shop jest zupełnie darmową pomocą dla wszystkich uczniów. Serwis oferuje stanowiska osadzone w wielu różnych dziedzinach, a co więcej, kontroluje pracodawców i ich zachowania względem studentów.

Bath Spa posiada szeroki wachlarz możliwości zakwaterowania, poczynając od wiejskich domków po nowoczesne mieszkania w mieście. Wszystkie miejsca zakwaterowania podzielone są na trzy bloki – Newton Park Campus, blok od strony biblioteki i budynki głównego wydziału. Ceny zaczynają się od £90 za tydzień. Umowy trwają w zależności 40, 45, 48 lub 51 tygodni. W czynsz wliczone są wszystkie rachunki: ogrzewanie, prąd, woda i internet.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bath jest jednym z 3 miast na świecie, które znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO z fantastycznymi widokami, pięknymi parkami i słynną architekturą. Powstanie Łaźni Rzymskich, które znajdują się w mieście, datowane jest na 2 tys. lat temu, jednak pomimo to mogą one być nadal odwiedzane. Nie bez powodu jest to najczęściej uczęszczane przez turystów miasto w Wielkiej Brytanii. Regularne połączenia co 90 minut kursują do Londynu, a Bristol znajduje się tylko 10 minut pociągiem od Bath.  

Galeria zdjęć miasta

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐