Bath Spa University

Bath, Anglia

O uczelni

Bath Spa University skupia się głównie na kierunkach artystycznych i humanistycznych. Został wybrany jako jeden z sześciu najlepszych twórczych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Nie dziwne jest, że uczelnia otrzymała ten tytuł, ponieważ posiada całą gamę rozmaitych kursów; rozpoczynając od kreatywnego pisania scenariuszy do filmów, a kończąc na tańcu.

Uniwersytet poważnie bierze pod uwagę jakość nauczania i przygotowanie studentów do pracy. Uczelnia jest domem dla prawie 7,500 studentów z około 40 różnych krajów. Ten stosunkowo niewielki rozmiar uniwersytetu oznacza, że Bath Spa pozostaje bardzo osobistym i prywatnym miejscem, co daje możliwość skupienia się na odpowiednim wsparciu dla każdego studenta.

Uniwersytet jest jednym z najbardziej kreatywnych uniwersytetów w UK, więc jeśli wybierasz przedmioty artystyczne lub humanistyczne, jest on stworzony dla Ciebie. Dużą zaletą jest stosunkowa mała liczba studentów, co pozwala stworzyć prywatną przestrzeń i lepsze warunki do nauki. National Student Surve umieściło BSU w ścisłej dwudziestce, jeżeli chodzi o zadowolenie z poziomu wykładanych przedmiotów.  

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 50%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie zdane na 60%.
Na kierunki kreatywne najczęściej wymagane jest portfolio, doświadczenia lub kwalifikacje (na przykład taneczne czy muzyczne).

Bath Spa oferuje 320 stypendiów wartych £3,500 każde, podzielonych na 3 lata, o które mogą ubiegać się studenci pierwszego roku. Więcej informacji tutaj.

Studenci z Unii Europejskiej nie mają ograniczeń w kwestii pracy, jednak zalecane jest nie pracować więcej niż 24h tygodniowo. Studenci dostają specjalistyczne porady od doradców zawodowych,  pomagające w wyborze kariery, rozwoju umiejętności, pisaniu CV. Uniwersytet podpowiada też, gdzie szukać pracy oraz pomaga z wyborem studiów magisterskich. Natomiast Job Shop jest zupełnie darmową pomocą dla wszystkich uczniów. Serwis oferuje stanowiska osadzone w wielu różnych dziedzinach, a co więcej kontroluje pracodawców i ich zachowania względem studentów.

Bath Spa posiada szeroki wachlarz możliwości zakwaterowania, poczynając od wiejskich domków po nowoczesne mieszkania w mieście. Wszystkie miejsca zakwaterowania podzielone są na trzy bloki- Newton Park Campus, blok od strony biblioteki i budynku głównego wydziału. Ceny zaczynają się od £90 za tydzień. Umowy trwają w zależności 40, 45, 48 lub 51 tygodni. W czynsz wliczone są wszystkie rachunki : ogrzewanie, światło, woda. Nie ma możliwości korzystania ze stołówek.  W Bath pokoje w dzielonych domach studenckich kosztują około £380 miesięcznie.

Informatory:

Lokalizacja

Bath jest jednym z 3 miast na świecie, które znajdują się na światowej liście dziedzictwa UNESCO z fantastycznymi widokami, pięknymi parkami i słynną architekturą. Powstanie Łaźni Rzymskich, które znajdują się w mieście, datowane jest na 2 tys. lat temu, jednak pomimo to mogą one być nadal odwiedzane. Nie bez powodu jest to najczęściej uczęszczane przez turystów miasto w Wielkiej Brytanii. Regularne połączenia co 90 minut kursują do Londynu, a Bristol znajduje się tylko 10 minut pociągiem od Bath.  

Galeria

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Szukanie pracy to praca sama w sobie – historia i rady Asi dot. pracy w Anglii

Sprawdź na czym polega szukanie pracy w UK oraz praca przez agencję i dowiedz się dlaczego szukanie pracy to “praca sama w sobie”.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach informatycznych w Anglii

Interesują Cię nowe technologie? Dowiedz się wszystkiego o studiach informatycznych w Anglii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.