Lancaster University

Lancaster, Anglia

Lancaster University został założony w 1964 roku i w ciągu ostatnich 50 lat został jednym z najlepszych uniwersytetów w całym kraju. Dowodem na to jest między innymi miejsce uczelni w top 10 w Wielkiej Brytanii. Uczelnia składa się z 9 college’y, a każdy student przydzielony jest do jednego z nich.

Niezależnie położony kampus znajduje się w okolicy gmin wiejskich, kurortów nadmorskich i bujnej okolicy Lake District i Forest of Bowland. Każdego roku uczelnia przyjmuje ok. 1500 studentów z całego świata, co czyni ją wyjątkową. Uniwersytet jest 16 najważniejszą instytucją badawczą zgodnie z najnowszym Research Assessment Exercise.

Lancaster University to topowy, nowoczesny uniwersytet, który ściąga tysiące młodych ludzi z całego świata. Uczelnia daje możliwość kontaktu z wybitnymi przedstawicielami nauki. Studenci zapraszani są do udziału w zespołach badawczych, mają możliwość pracy z doświadczonymi wykładowcami. Oprócz wspaniałych perspektyw po ukończeniu tej uczelnie niezwykle istotny jest fakt, że spośród 10 studentów aż 9 jest zadowolonych ze swojego kierunku.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym trzy rozszerzenia.

Dzięki naszym staraniom, uczelnia w 2019 roku zniosła wymagania IELTS i akceptuje 75% z rozszerzonego angielskiego na maturze.

Uczelnia oferuje jednorazowe £1000 na pierwszym roku za uzyskanie 85% średniej z matury i 90% z rozszerzeń.

Na kampusie znajduję się agencja pracy, która zarządza wszystkimi ofertami pracy na pół etatu oferowanymi przez uczelnie. Oprócz tego, agencja współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami (prace na pół etatu jak i na cały). Studenci oraz absolwenci mają możliwość korzystania z wyznaczonego serwisu przez uniwersytet w celu znalezienia pracy podczas studiów jak i po ukończeniu. Wyspecjalizowana kadra doradza studentom również w kwestiach rozmów kwalifikacyjnych itp.

Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie wszystkim osobom, które wybrały Lancaster University jako swój pierwszy wybór, zaakceptowały ofertę uczelni oraz zaaplikowały o miejsce w akademiku przed terminem. Warto wiedzieć, że Lancaster od 2010 r. posiada tytuł “The Best University Halls”. Kampus oferuje szeroki wybór zakwaterowania, od standardowych pokoi z umywalkami aż po pokoje typu studio z własną łazienką. Koszt tygodniowego wynajmu waha się pomiędzy £85 a £150, a w tym jest już WiFi, rachunki za media i ubezpieczenie.

Informatory:

Lokalizacja

Uniwersytet jest położony na terenie 250 hektarów zieleni i zaledwie 3,5 mil od miasta Lancaster, położonego w północno-zachodniej Anglii. W pobliżu kampusu znajduje się stacja kolejowa, którą możemy dojechać bezpośrednio do lotniska w Manchesterze w ciągu 1 godziny. Z Lancaster możemy również podróżować do miast takich jak London, Birmingham, Leeds, Manchester, Oxford i kilku większych w Szkocji. Podróż do Londynu zajmuje tylko 3 godziny.

Galeria

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej

Na czym polega praca profesjonalnego baristy? – oczami studentki w Londynie

Poznaj szczegóły pracy wykonywanej przez profesjonalnego baristę oraz sprawdź co trzeba umieć, by móc robić wysokiej jakości kawy.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.