Lancaster University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Lancaster University

Lancaster, Anglia

O uczelni

Lancaster University został założony w 1964 roku i w ciągu ostatnich 50 lat został jednym z najlepszych uniwersytetów w całym kraju. Dowodem na to jest między innymi miejsce uczelni w top 10 w Wielkiej Brytanii. Ponadto, uniwersytet jest 16. najważniejszą instytucją badawczą zgodnie z najnowszym Research Assessment Exercise.

Placówka składa się z 9 college’y i wszyscy studenci (w tym ok. 1500 spoza UK) przydzieleni są do jednego z nich, dzięki czemu nawiązanie nowych znajomości, w szczególności tych międzynarodowych, jest bardzo łatwe.

Lancaster University to topowy, nowoczesny uniwersytet, który ściąga tysiące młodych ludzi z całego świata. Uczelnia daje możliwość kontaktu z wybitnymi przedstawicielami nauki. Studenci zapraszani są do udziału w zespołach badawczych, dzięki czemu mają możliwość pracy z doświadczonymi wykładowcami. Oprócz wspaniałych perspektyw po ukończeniu studiów na tej uczelni, niezwykle istotny jest fakt, że spośród 100 studentów ponad 90 jest zadowolonych ze swojego kierunku.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80-85%, w tym trzy rozszerzenia.
Dzięki naszym staraniom, uczelnia w 2019 roku zniosła wymagania IELTS i akceptuje 75% z rozszerzonego angielskiego na maturze.

IB

32-36 pkt. (w zależności od kierunku).

LICENCJAT (NA STUDIA MGR)

Ocena końcowa na dyplomie równa:
– 4+ / 4.5 na kierunki wymagające 2.1
– 4 na kierunki wymagające 2.2

Uczelnia oferuje jednorazowe £1000 na pierwszym roku za uzyskanie 85% średniej z matury i 90% z rozszerzeń.

Na kampusie znajduje się agencja pracy, która zarządza wszystkimi ofertami pracy na pół etatu oferowanymi przez uczelnię. Oprócz tego, agencja współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami (prace na pół etatu jak i na cały). Studenci oraz absolwenci mają możliwość korzystania z wyznaczonego serwisu przez uniwersytet w celu znalezienia pracy podczas studiów jak i po ukończeniu. Wyspecjalizowana kadra doradza studentom również w kwestiach rozmów kwalifikacyjnych, tworzenia CV i wiele innych.

Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie wszystkim osobom, które wybrały Lancaster University jako swój pierwszy wybór, zaakceptowały ofertę uczelni oraz zaaplikowały o miejsce w akademiku przed terminem. Warto wiedzieć, że Lancaster od 2010 r. posiada tytuł “The Best University Halls”. Kampus oferuje szeroki wybór zakwaterowania, od standardowych pokoi z umywalkami aż po pokoje typu studio z własną łazienką i kuchnią. Koszt tygodniowego wynajmu waha się pomiędzy £85 a £150.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet jest położony na terenie 250 hektarów zieleni i zaledwie 3,5 mil od miasta Lancaster, położonego w północno-zachodniej Anglii. W pobliżu kampusu znajduje się stacja kolejowa, z której możemy dojechać bezpośrednio do lotniska w Manchesterze w zaledwie 60 minut. Z Lancaster można również podróżować do miast takich, jak Londyn, Birmingham, Leeds, Manchester, Oxford czy kilka większych w Szkocji. Dla przykładu, podróż do Londynu zajmuje tylko 3 godziny.

Zdjęcia miasta

Relacje naszych studentek z uczelni

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=phgcB-eWs8A

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐