Lancaster University

Lancaster University

O uczelni

Lancaster University został założony w 1964 roku i w ciągu ostatnich 50 lat został jednym z najlepszych uniwersytetów w całym kraju. Dowodem na to jest między innymi miejsce uczelni w top 10 w Wielkiej Brytanii. Uczelnia składa się z 9 college, a każdy student przydzielony jest do jednego z nich.

Niezależnie położony kampus znajduje się w okolicy gmin wiejskich, kurortów nadmorskich i bujnej okolicy Lake District i Forest of Bowland. Każdego roku uczelnia przyjmuje ok. 1500 studentów z całego świata, co czyni ją wyjątkową. Uniwersytet jest 16 najważniejszą instytucją badawczą zgodnie z najnowszym Research Assessment Exercise.

Główne zalety

Lancaster University to topowy, nowoczesny uniwersytet, który ściąga tysiące młodych ludzi z całego świata. Uczelnia daje możliwość kontaktu z wybitnymi przedstawicielami nauki. Studenci zapraszani są do udziału w zespołach badawczych, mają możliwość pracy z doświadczonymi wykładowcami. Oprócz wspaniałych perspektyw po ukończeniu tej uczelnie niezwykle istotny jest fakt, że spośród 10 studentów aż 9 jest zadowolonych ze swojego kierunku. Kolejnym atutem bycia studentem tej uczelni jest to, że mamy możliwość spędzenia roku za granicą lub podjęcia pracy.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Uczelnia oferuje jednorazowe 1000 funtów na pierwszym roku za uzyskanie 85% średniej z matury i 90% z rozszerzeń.

Praca podczas studiów

Na kampusie znajduję się agencja pracy, która zarządza wszystkimi ofertami pracy na pół etatu oferowanymi przez uczelnie. Oprócz tego agencja współpracuje z lokalnymi przedsiębiorcami (prace na pół etatu jak i na cały). Studenci oraz absolwenci mają możliwość korzystania z wyznaczonego serwisu przez uniwersytet w celu znalezienia pracy podczas studiów jak i po ukończeniu. Wyspecjalizowana kadra doradza studentom również w kwestiach rozmów kwalifikacyjnych itp.

Zakwaterowanie

Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie wszystkim osobom, które wybrały Lancaster University jako swój pierwszy wybór, zaakceptowały ofertę uczelni oraz zaaplikowały przed terminem. Lancaster od 2010 r. posiada tytuł “The Best University Halls”. Kampus oferuje szeroki wybór zakwaterowania, od standardowych pokoi z umywalkami do pokoi typu studio z własną łazienką. Koszt tygodniowego wynajmu na waha się pomiędzy £86.10,a £146.65, w tym dostęp do internetu, WiFi, rachunki za media i ubezpieczenie.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Uniwersytet jest położony na terenie 250 hektarów zieleni i zaledwie 3,5 mil od miasta Lancaster, położonego w północno-zachodniej Anglii. W pobliżu kampusu znajduje się stacja kolejowa, którą możemy dojechać bezpośrednio do lotniska w Manchesterze w ciągu 1 godziny. Z Lancaster możemy również podróżować do miast takich jak London, Birmingham, Leeds, Manchester, Oxford i kilku większych w Szkocji. Podróż do Londynu zajmuje tylko 3 godziny.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie