University of Bristol - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Bristol

Bristol & Langford, Anglia

O uczelni

University of Bristol jest światowej klasy uczelnią i wyróżnia się jako jedna z najbardziej wpływowych. Plasuje się w top 30 w rankingu światowym a także słynie z kierunków ścisłych, przyrodniczych, czy geograficznych. Dla każdego ucznia, który ma w planach studia na tych kierunkach, Bristol będzie idealnym wyborem.

University of Bristol to prestiżowa, znana na całym świecie uczelnia z niesamowitymi możliwościami rozwoju. Ponadto, jest światowym liderem w dziedzinie badań i jednym z 24 członków prestiżowego Russell Group. Uczelnia jest także jedną z pierwszych ”Red Brick” – sześciu uniwersytetów założonych w dużych miastach przemysłowych Anglii. Regularnie plasuje się wśród 20 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 85. centyl z każdego z 3 rozszerzeń. Jednym z nich może być angielski na min. 90. centyl, aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS.

IB
34 pkt., w tym 17 pkt. z 3xHL – 36 pkt., w tym 18 pkt. z 3xHL (w zależności od kierunku).

Uczelnia oferuje stypendia dla osób wyróżniających się wysokimi osiągnięciami. Więcej informacji tutaj: http://www.bristol.ac.uk/study/undergraduate/fees-funding/.

Uczelnia posiada poradnię zawodową, która jest do dyspozycji obecnych studentów i pomaga znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin. Położony w samym sercu kampusu, JobShop jest częścią poradni poświęconej pomocy w znalezieniu zatrudnienia dla obecnych studentów na Uniwersytecie w Bristolu.

University of Bristol zapewnia około 4000 miejsc mieszkalnych dla studentów pierwszego roku. Więcej szczegółów tutaj: http://www.bristol.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bristol to miasto w południowo-zachodniej Anglii, położone przy ujściu rzeki Avon do Kanału Bristolskiego, 185 km na zachód od Londynu. W mieście bardzo dobrze rozwinięty jest transport, w tym port lotniczy. Sfera rozrywkowa również jest na wysokim poziomie, więc studenci zawsze znajdą coś dla siebie. Osoby interesujące się przeszłością miasta i Wielkiej Brytanii znajdą tu wiele pięknych i idealnie zachowanych zabytków z ciekawą historią.

Uczelnia posiada również Bristol Veterinary School – nowoczesny ośrodek przeznaczony przede wszystkim dla studentów z dziedziny weterynarii, ze specjalistycznym osprzętowaniem oraz klinikami dla zwierząt. BVS położony jest w Langford, około 20 kilometrów na południowy-zachód od Bristolu i jest dobrze skomunikowany z miastem poprzez autobusy.

Oficjalne filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐