University of Bristol

University of Bristol

O uczelni

University of Bristol jest międzynarodową uczelnią i wyróżnia się jako jedna z najbardziej wpływowych na świecie. Jest 29. w rankingu najlepszych uczelni na świecie. Plasuje się w pierwszej dziesiątce dla podmiotów takich jak: chemia, inżynieria, informatyka, stomatologia, ekonomia, angielski, geografia, geologia, matematyka, polityka i medycyna weterynaryjna. Dla każdego ucznia, który ma w planach studia na tych kierunkach, Bristol będzie najlepszym wyborem.

Główne zalety

University of Bristol jest to dobra , prestiżowa uczelnia znana na całym świecie z niesamowitymi możliwościami rozwoju. Ponadto jest światowym liderem w dziedzinie badań i jest jednym z 24 członków  Russell Group. Jest to jeden z  pierwszych ” Red Brick ” uniwersytetów – sześciu uniwersytetów założonych w dużych miastach przemysłowych Anglii. Regularnie plasuje się wśród 25 najlepszych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Uczelnia oferuje stypendia dla osób wyróżniających się wysokimi osiągnięciami.
http://www.bristol.ac.uk/study/undergraduate/fees-funding/

Praca podczas studiów

Uczelnia posiada poradnię zawodową, która jest do dyspozycji obecnych studentów i pomaga znaleźć pracę w niepełnym wymiarze godzin. Położony w samym sercu kampusu, JobShop jest częścią poradni poświęconego pomocy w znalezieniu zatrudnienia dla obecnych studentów na Uniwersytecie w Bristolu.

Zakwaterowanie

University of Bristol zapewnia około 4000 miejsc mieszkalnych dla studentów . Zakwaterowanie jest zagwarantowane dla wszystkich nowych  zagranicznych studentów, którzy zgłoszą się w terminie .
http://www.bristol.ac.uk/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Bristol to miasto w południowo-zachodniej Anglii, położone przy ujściu rzeki Avon do Kanału Bristolskiego, 185 km na zachód od Londynu. W mieście bardzo dobrze rozwinięty jest transport, w tym port lotniczy. Sfera rozrywkowa również jest na wysokim poziomie, więc studenci zawsze znajdą coś dla siebie. Osoby interesujące się przeszłością miasta i Wielkiej Brytanii znajdą tu wiele pięknych i idealnie zachowanych zabytków z ciekawą historią.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie