Plymouth Marjon University

Plymouth Marjon University

Plymouth, Anglia

O uczelni

Plymouth Marjon University (potocznie Marjon) to nowoczesna uczelnia z historią sięgającą XIX wieku jako University College Plymouth St Mark & St John. Placówka status uniwersytecki zyskała natomiast dopiero w 2013 roku, kiedy to odnowiła swoje ośrodki zapewniając niezbędne dla studentów narzędzia i warunki do studiowania.

Kampus uczelni znajduje się kilka kilometrów na północ od centrum Plymouth i oferuje ponad 70 kierunków w dwóch wydziałach: edukacji, przedsiębiorczości i kultury oraz sportu i zdrowia. Wszystkie kursy oferowane są z możliwością rocznego płatnego stażu w branży.

Kampus uczelni to nowoczesny obiekt pełen zieleni. Na jego terenie znajduje się biblioteka otwarta 24/7 dla wszystkich studentów, różnego rodzaju pracownie, laboratoria oraz kompleks sportowy z siłownią i basenem.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć to 60% średnia z 3 rozszerzeń oraz odpowiedni wynik z egzaminu językowego typu IELTS.

IB

88-96 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia oferuje programy ambasadorskie, dzięki którym studenci mogą zarobić podczas pomocy przy organizacji różnych wydarzeń, jak na przykład dni otwartych. Poza tym, uczelniany Futures Office pomaga w aplikacji o pracę part-time nie tylko na terenie kampusu, ale również w całym Plymouth. Szczegóły tutaj: https://www.marjon.ac.uk/student-life/marjon-futures/.

Uczelnia oferuje miejsca w akademikach blisko samego uniwersytetu, a ich ceny za pokój zaczynają się od £100-120 tygodniowo. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.marjon.ac.uk/student-life/accommodation/halls/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Uniwerytet przyznaje stypendia dla studentów zaangażowanych w sportowe życie uczelni. Szczegóły tutaj: https://www.marjon.ac.uk/student-life/student-support-/student-funding-advice/.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Plymouth jest jednym z największych miast zlokalizowanych na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Można tam znaleźć wiele zabytkowych kamienic i pozostałości z czasów jego świetności. Oprócz tego, w mieście dużo się dzieje, można brać udział we wszelkiego rodzaju festiwalach lub chodzić do kina czy oceanarium. Plymouth to również idealne miejsce dla miłośników sportów, w szczególności tych wodnych dzięki temu, że miasto zlokalizowane jest bezpośrednio nad morzem.

Wycieczka po kampusie

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Kierunki studiów w Wielkiej Brytanii

Poznaj dokładniej kierunki studiów w Wielkiej Brytanii, dowiedz się o ścieżkach kariery, jakie zarobki osiągają absolwenci i wiele więcej.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐