University of Nottingham

O uczelni

Uniwersytet Nottingham należy do grupy czołowych uniwersytetów w UK i jest zaliczany do 1% najlepszych uniwersytetów na świecie.  Sporą część studentów stanowią uczniowie z ponad 150 różnych krajów. Studenci z Nottingham zaliczani są do jednych z najbardziej aktywnych sportowo w całym kraju! 

Główne zalety

Wiodącym na świecie uniwersytet, który przyciąga najgenialniejszych ludzi z całego UK,, ale również z zagranicy. Uczelnia jest bardzo międzynarodowa i wiecznie tętni życiem. Otoczony pięknym miastem, uniwersytet Nottingham jest idealnym miejscem, alby zawrzeć znajomości na całe życie oraz posiada niesamowity dostęp do jednej z najlepszych systemów edukacji w kraju

Warunki przyjęć

Uczelnia wymaga przynajmniej 1 przedmiotu na rozszerzeniu w to rozszerzenie nie jest wliczany angielski i polski. Uniwersytet jednak zaleca żeby wziąć 2/3 przedmioty na rozszerzeniu (nie wlicza się w to polski i angielski). Uczelnia oczekuje rezultatów z podstawy na poziomie +80% i na rozszerzeniu +70%

Stypendia

Uniwersytet nie posiada aktualnie stypendiów dla Polaków.

Praca podczas studiów

Uczelnia oferuje szerokie możliwości pracy w kapusie jak i najbliższym otoczeniu dostosowane do planu zajęć więc nie musisz się martwić o to czy praca będzie kolidowała z wykładami. Prace można dostać w marketach w administracji czy w innych miejscach na terenie kampusu

Zakwaterowanie

Wszyscy studenci na pierwszym roku mają zagwarantowane miejsce w akademiku jeżeli tylko będą chcieli. Ceny pokojów w roku akademickim 2015/16 zaczynają się od £4,136. Łączna liczba pokoi wynosi ponad 8000 więc jeżeli po pierwszym roku zdecydujemy się na dalsze życie w akademiku to na pewno coś się dla nas znajdzie.

http://www.nottingham.ac.uk/accommodation/accommodation.aspx

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Nottingham to duże miasto nad rzeką Trent, leżące w hrabstwie Nottinghamshire, zamieszkiwane przez około 270 tys. mieszkańców. Cała aglomeracja, a właściwie miasto wraz z otoczeniem liczy sobie aż 670 tysięcy mieszkańców. Polakom jest znane głównie z dwóch uniwersytetów i słynnej legendarnej postaci Robin Hooda, której pomnik znajduje się w samym mieście. Inną sławą związaną z miastem jest koronka, z produkcji której Nottingham zasłynęło w świecie. Uniwersytet znajduje się około 90 minut pociągiem od Londynu. Ciekawą możliwością jest darmowy bus na terenie kampusu co może poprawić naszą mobilność nie naruszając naszego budżetu.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety