University of Nottingham

University of Nottingham

O uczelni

Uniwersytet Nottingham należy do grupy czołowych uniwersytetów w UK i jest zaliczany do 1% najlepszych uniwersytetów na świecie.  Sporą część studentów stanowią uczniowie z ponad 150 różnych krajów. Studenci z Nottingham zaliczani są do jednych z najbardziej aktywnych sportowo w całym kraju! 

Główne zalety

Wiodącym na świecie uniwersytet, który przyciąga najgenialniejszych ludzi z całego UK,, ale również z zagranicy. Uczelnia jest bardzo międzynarodowa i wiecznie tętni życiem. Otoczony pięknym miastem, uniwersytet Nottingham jest idealnym miejscem, alby zawrzeć znajomości na całe życie oraz posiada niesamowity dostęp do jednej z najlepszych systemów edukacji w kraju

Warunki przyjęć

Standardowe wymagania University of Nottingham dla polskiej matury to trzy przedmioty na poziomie rozszerzonym zdane na 75-80% oraz średnia na minimum 75% z całej matury wliczając w to przedmioty ustne + IELTS.

Stypendia

Uniwersytet nie posiada aktualnie stypendiów dla Polaków.

Praca podczas studiów

Uczelnia oferuje szerokie możliwości pracy w kapusie jak i najbliższym otoczeniu dostosowane do planu zajęć więc nie musisz się martwić o to czy praca będzie kolidowała z wykładami. Prace można dostać w marketach w administracji czy w innych miejscach na terenie kampusu

Zakwaterowanie

Wszyscy studenci na pierwszym roku mają zagwarantowane miejsce w akademiku jeżeli tylko będą chcieli. Ceny pokojów w roku akademickim 2015/16 zaczynają się od £4,136. Łączna liczba pokoi wynosi ponad 8000 więc jeżeli po pierwszym roku zdecydujemy się na dalsze życie w akademiku to na pewno coś się dla nas znajdzie.

http://www.nottingham.ac.uk/accommodation/accommodation.aspx

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Nottingham to duże miasto nad rzeką Trent, leżące w hrabstwie Nottinghamshire, zamieszkiwane przez około 270 tys. mieszkańców. Cała aglomeracja, a właściwie miasto wraz z otoczeniem liczy sobie aż 670 tysięcy mieszkańców. Polakom jest znane głównie z dwóch uniwersytetów i słynnej legendarnej postaci Robin Hooda, której pomnik znajduje się w samym mieście. Inną sławą związaną z miastem jest koronka, z produkcji której Nottingham zasłynęło w świecie. Uniwersytet znajduje się około 90 minut pociągiem od Londynu. Ciekawą możliwością jest darmowy bus na terenie kampusu co może poprawić naszą mobilność nie naruszając naszego budżetu.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie