University of Nottingham

Nottingham & Sutton Bonington, Anglia

O uczelni

Uniwersytet Nottingham należy do grupy czołowych uniwersytetów w UK i jest zaliczany do 1% najlepszych uniwersytetów na świecie.  Sporą część studentów stanowią uczniowie z ponad 150 różnych krajów. Studenci z Nottingham zaliczani są do jednych z najbardziej aktywnych sportowo w całym kraju! 

Wiodącym na świecie uniwersytet, który przyciąga najgenialniejszych ludzi z całego UK,, ale również z zagranicy. Uczelnia jest bardzo międzynarodowa i wiecznie tętni życiem. Otoczony pięknym miastem, uniwersytet Nottingham jest idealnym miejscem, alby zawrzeć znajomości na całe życie oraz posiada niesamowity dostęp do jednej z najlepszych systemów edukacji w kraju.

Standardowe wymagania University of Nottingham dla polskiej matury to trzy przedmioty na poziomie rozszerzonym zdane na 75-80% oraz średnia na minimum 75% z całej matury wliczając w to przedmioty ustne + IELTS.

Uniwersytet nie posiada aktualnie stypendiów dla aplikantów z Polski.

Uczelnia oferuje szerokie możliwości pracy w kapusie jak i najbliższym otoczeniu dostosowane do planu zajęć więc nie musisz się martwić o to czy praca będzie kolidowała z wykładami. Prace można dostać w marketach w administracji czy w innych miejscach na terenie kampusu.

Wszyscy studenci na pierwszym roku mają zagwarantowane miejsce w akademiku jeżeli tylko będą chcieli. Ceny pokojów w zaczynają się od £4,136 rocznie. Łączna liczba pokoi wynosi ponad 8000 więc jeżeli po pierwszym roku zdecydujemy się na dalsze życie w akademiku to na pewno coś się dla nas znajdzie.
http://www.nottingham.ac.uk/accommodation/accommodation.aspx

Informatory:

Lokalizacja

Nottingham to duże miasto nad rzeką Trent, leżące w hrabstwie Nottinghamshire, zamieszkiwane przez około 270 tys. mieszkańców. Cała aglomeracja, a właściwie miasto wraz z otoczeniem liczy sobie aż 670 tysięcy mieszkańców. Polakom jest znane głównie z dwóch uniwersytetów i słynnej legendarnej postaci Robin Hooda, której pomnik znajduje się w samym mieście. Inną sławą związaną z miastem jest koronka, z produkcji której Nottingham zasłynęło w świecie. Uniwersytet znajduje się około 90 minut pociągiem od Londynu. Ciekawą możliwością jest darmowy bus na terenie kampusu co może poprawić mobilność nie naruszając naszego budżetu.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

10 rzeczy, które ułatwią Ci przeprowadzkę na studia do Wielkiej Brytanii

Stresujesz się wyjazdem na studia? Czujesz się kompletnie nieprzygotowany do zmiany miejsca i otocze
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.