University of Nottingham - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Nottingham

Nottingham & Sutton Bonington, Anglia

O uczelni

Uniwersytet Nottingham należy do grupy czołowych uniwersytetów w UK i jest zaliczany do 1% najlepszych uniwersytetów na świecie.  Sporą część studentów stanowią uczniowie z ponad 150 różnych krajów. Studenci z Nottingham zaliczani są do jednych z najbardziej aktywnych sportowo w całym kraju! 

Uczelnia prowadzi zajęcia nie tylko na głównym kampusie w Nottingham, ale i dwóch innych. Jednym z nich jest Jubilee Campus – siedziba szkoły edukacji i informatyki. Drugi z kolei znajduje się w Sutton Bonington, kampusie przeznaczonym dla studentów kierunków weterynaryjnych i biologicznych. Jest on wyposażony w specjalistyczne laboratoria, szklarnie, wybiegi dla zwierząt oraz ośrodek produkcji żywności, aby zapewnić studentom doświadczenie jak najbardziej zbliżone do pracy w branży.

Wiodącym na świecie uniwersytet, który przyciąga najgenialniejszych ludzi z całego UK,, ale również z zagranicy. Uczelnia jest bardzo międzynarodowa i wiecznie tętni życiem. Otoczony pięknym miastem, uniwersytet Nottingham jest idealnym miejscem, alby zawrzeć znajomości na całe życie oraz posiada niesamowity dostęp do jednej z najlepszych systemów edukacji w kraju.

POLSKA MATURA
Standardowe wymagania University of Nottingham dla polskiej matury to trzy przedmioty na poziomie rozszerzonym zdane na 75-80% oraz średnia na minimum 75% z całej matury wliczając w to przedmioty ustne. Należy również zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
32-36 pkt. (w zależności od uczelni).

Uniwersytet nie posiada aktualnie stypendiów dla aplikantów z Polski.

Uczelnia oferuje szerokie możliwości pracy w kapusie jak i najbliższym otoczeniu dostosowane do planu zajęć więc nie musisz się martwić o to czy praca będzie kolidowała z wykładami. Prace można dostać w marketach w administracji czy w innych miejscach na terenie kampusu.

Wszyscy studenci na pierwszym roku mają zagwarantowane miejsce w akademiku jeżeli tylko będą chcieli. Ceny pokojów w zaczynają się od £4,136 rocznie. Łączna liczba pokoi wynosi ponad 8000 więc jeżeli po pierwszym roku zdecydujemy się na dalsze życie w akademiku to na pewno coś się dla nas znajdzie. Szczegóły tutaj: http://www.nottingham.ac.uk/accommodation/accommodation.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Nottingham to duże miasto nad rzeką Trent, leżące w hrabstwie Nottinghamshire. Cała aglomeracja, a właściwie miasto wraz z otoczeniem liczy sobie niemal 700 tysięcy mieszkańców. Polakom jest znane głównie ze słynnej i legendarnej postaci Robin Hooda. Nottingham oddalone jest o ok. 90 minut pociągiem od centrum Londynu czy 60 minut samochodem od narodowego parku Peak District.

Jubilee Campus to nowoczesny ośrodek University of Nottingham znajdujący się około 30 minut pieszo od centrum miasta. Modernistyczne budynki uczelni otaczają małe jeziorko. W okolicy mieści się również Wollaton Hall, Gardens and Deer Park pełen zieleni i pół golfowych.

Poza Nottingham, uczelnia oferuje również zajęcia w Sutton Bonington pod Loughborough. Na terenie kampusu znajdują się ośrodki pozwalające spędzić aktywnie czas wolny jak na przykład kompleks sportowy, bary, restauracje czy kawiarnie. Miasteczko oddalone jest od samego Nottingham o około 15 kilometrów, jednak w łatwy sposób można dostać się do miasta dzięki miejskim autobusom.

Oficjalne filmiki uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=XlOBZ6ndoA0
https://www.youtube.com/watch?v=Uwil00pe92Q

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐