Od studiów magisterskich w Anglii do pracy na uczelni - historia Moniki - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects
Monika
Newcastle University
International Marketing MSc & Graduate Ambassador

Od studiów magisterskich w Anglii do pracy na uczelni

historia Moniki

Cześć! Mam na imię Monika i w 2016 roku ukończyłam MSc International Marketing na Newcastle University. Obecnie pracuję na uniwersytecie jako graduate ambassador i pomagam promować studia magisterskie w Wielkiej Brytanii. Jak udało mi się to osiągnąć? 

Studia licencjackie w Polsce i co dalej?

Po ukończeniu Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim, spotkało mnie głównie rozczarowanie. Rozczarowanie odnośnie polskich uniwersytetów, rozczarowanie związane z rynkiem pracy i rozczarowanie odnośnie dalszych perspektyw. Dużo moich znajomych ze studiów czuło się bardzo podobnie, ale nie mieliśmy pomysłu co zrobić z życiem. Niektórzy kontynuowali studia magisterskie na tym samym kierunku, choć większość została nauczycielami angielskiego z braku laku. Jednak ja nie widziałam się w tym zawodzie.

Wyjazd za granicę, czyli początek mojej życiowej przygody

Pewnego dnia stwierdziłam, że mam dosyć – spakowałam walizki i pojechałam w świat. W ten sposób spędziłam pierwszy rok w Norwegii pracując w restauracji, a następny rok w Wietnamie, ucząc angielskiego – wiem, właśnie napisałam, że nie chciałam być nauczycielką, ale Wietnam to co innego. Zawsze jednak wiedziałam, że chcę zrobić magisterkę. Po długim szukaniu i przygotowaniach złożyłam podania na trzy uniwersytety w Wielkiej Brytanii. Dostałam oferty od nich wszystkich, ale moim ostatecznym wyborem był Newcastle University.

Studia magisterskie w Newcastle

Studiowanie w Anglii to całkiem inna historia niż studiowanie w Polsce. Moim pierwszym szokiem było to, że kierunek studiów magisterskich może być zupełnie inny niż studiów licencjackich. Dzięki temu miałam możliwość studiowania International Marketing, co znacznie poszerzyło moje perspektywy zawodowe. Szkoła biznesu na Newcastle University należy do światowej czołówki, ponieważ posiada potrójną akredytację, a więc studia tutaj dały mi przewagę już na starcie. Studia trwające rok były rownież niesamowitym plusem i mimo, że trzeba się wysilić i bardzo przyłożyć do studiowania, można zaoszczędzić cały rok z życia. Największym pozytywem studiowania na Newcastle University był nacisk na zdolność do zatrudnienia. Nasz Careers Service jest jednym z najlepszych w kraju i oferuje pomoc z aplikacjami o pracę – sprawdza CV, organizuje warsztaty jak dostać pracę, udostępnia prezentacje od pracodawców i wiele innych. Mi udało się załapać na dwa staże oferowane przez uniwersytet – jeden jako Events Assistant, a drugi jako Marketing Officer. Byłam też Student Ambassador podczas studiów, pomagając przy organizacji różnych eventów na uniwersytecie.

Mój złoty bilet i praca na uniwersytecie

Dzięki mojemu zaangażowaniu podczas studiów w zdobycie doświadczenia zawodowego i przy pomocy Careers Service byłam w stanie ogromnie poprawić swoje CV. Przed przyjazdem do Anglii nie było w nim właściwie nic godnego uwagi. Po jedynie roku w Newcastle, mogłam pochwalić się aż trzema różnymi stażami (każdy związany z marketingiem), tytułem magistra z wyróżnieniem oraz profesjonalnie napisanymi listami motywacyjnymi. Nagle z człowieka bez lepszych perspektyw niż uczenie angielskiego za minimalne wynagrodzenie, stałam się w osobą, która jest w stanie dostać pracę w angielskim biurze. Moja praca jest rocznym kontraktem, a moim głównym zadaniem jest promowanie studiów magisterskich i doradzanie potencjalnym studentom.

Podsumowując…

Czuję, że drzwi stoją dla mnie teraz otworem, i po końcu mojego kontraktu, będę miała mnóstwo możliwości pracy w Wielkiej Brytanii w dziedzinie, która mnie interesuje. A wszystko to dzięki tylko jednemu roku studiów magisterskich w Anglii!

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐