University of Southampton

University of Southampton

O uczelni

Założony w 1952 roku Uniwersytet Southampton jest jednym z 75 najlepszych uniwersytetów na świecie. Studenci korzystają ze światowej klasy ośrodków naukowych. Dodatkowo mogą dostosować plan swoich studiów a nawet uczęszczać na zajęcia innych kierunków, by otrzymać dokładnie takie wykształcenie, jakiego potrzebują.

Główne zalety

Uniwersytet w Southampton jest zarówno prestiżowym jak i przyjaznym uniwersytetem. Dzięki wielu organizacjom studenckim pomagają zarówno w znalezieniu pracy jak i w samej nauce. Uczelnia posiada również wiele kół naukowych.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Uniwersytet przyznaje swoim studentom wiele stypendiów za wyniki w nauce

http://www.southampton.ac.uk/uni-life/fees-funding/ug-fees-funding/ug-scholarships.page

Praca podczas studiów

Uniwersytet pomaga w znalezieniu pracy zarówno u współpracujących firm jak i tych spoza systemu dzięki dwóm odrębnym organizacjom studenckim. Istnieje też wiele możliwości wolontariatu.

Zakwaterowanie

Uniwersytet oferuje ponad 6500 miejsc w ponad 20 akademikach. Ceny zaczynają się 89,32£.

http://www.southampton.ac.uk/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Southampton jest często nazywane wycieczkową stolicą Europy. Ze względu na swoje dziedzictwo historyczne, odwiedzane jest przez dziesiątki tysięcy ludzi rocznie. W mieście odnajdziemy też bogactwo muzeów i galerii. Miasto znane jest też ze swojego życia nocnego. Niezależnie czy szukasz historycznych pubów czy współczesnych klubów z muzyką taneczną, w Southampton nie zabraknie dla ciebie rozrywki.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie