University of Southampton - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Southampton

Southampton & Winchester, Anglia

O uczelni

Założony w 1952 roku Uniwersytet Southampton jest jednym z 75 najlepszych na świecie. Studenci UoS korzystają ze światowej klasy ośrodków naukowych; dodatkowo, mogą dostosować plan swoich studiów a nawet uczęszczać na zajęcia innych kierunków, by otrzymać dokładnie takie wykształcenie, jakiego potrzebują.

Uniwersytet w Southampton jest zarówno prestiżowym jak i przyjaznym uniwersytetem. Dzięki wielu organizacjom studenckim pomaga zarówno w znalezieniu pracy jak i w samej nauce. Uczelnia posiada również wiele kół naukowych.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga trzech przedmiotów maturalnych na poziomie rozszerzonym od 7. do 9. staniny (analogicznie do wymagań A-levels; B=7.; A=8.; A*=9.) oraz IELTS.

IB

34 pkt., w tym 17 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL) – 38 pkt., w tym 18 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

Uniwersytet przyznaje swoim studentom wiele stypendiów za wyniki w nauce. Szczegóły tutaj:
http://www.southampton.ac.uk/uni-life/fees-funding/ug-fees-funding/ug-scholarships.page.

Uniwersytet pomaga w znalezieniu pracy zarówno u współpracujących firm jak i tych spoza systemu, dzięki dwóm odrębnym organizacjom studenckim. Istnieje też wiele możliwości wolontariatu.

Uniwersytet oferuje ponad 6500 miejsc w ponad 20 akademikach. Ceny zaczynają się £89 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www.southampton.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Southampton jest często nazywane wycieczkową stolicą Europy. Ze względu na swoje dziedzictwo historyczne, odwiedzane jest przez dziesiątki tysięcy osób rocznie. W mieście odnajdziemy też bogactwo muzeów i galerii. Miasto znane jest również ze swojego życia nocnego. Niezależnie czy szukasz historycznych pubów czy współczesnych klubów z muzyką taneczną, w Southampton nie zabraknie dla ciebie rozrywki.

Jak można zauważyć, University of Southampton ma kilka kampusów, a najważniejsze z nich to: główny kampus Highfield, szkoła inżynierii Boldrewood położona zaraz obok Highfield, Avenue Campus, czyli wydział nauk humanistycznych oraz Winchester School of Art – jak sama nazwa wskazuje, wydział artystyczny położony w Winchester oddalonym o niecałe 20 km od pozostałych kampusów w Southampton.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐