Warning: Narrowing occurred during type inference of ZEND_FETCH_DIM_RW. Please file a bug report on https://github.com/php/php-src/issues in /home/klient.dhosting.pl/smartprospe/sp.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-search-pro/includes/classes/search/class-asp-search-indextable.php on line 610
Czego potrzebujesz do aplikacji na magisterkę w UK i od czego zacząć? - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Czego potrzebujesz do aplikacji na magisterkę w UK

i od czego zacząć?

Aplikacja na brytyjskie uczelnie nie należy do skomplikowanego procesu, o ile wie się jak się za nią zabrać i co trzeba do niej przygotować. Z nami to proste – jeśli chcesz otrzymać nasze pełne i bezpłatne wsparcie w całym procesie rekrutacji na dowolne uniwersytety, wystarczy, że:

  • Założysz konto w Panelu Aplikanta na naszej stronie
  • Uzupełnisz tam formularz “Twoje dane”
  • Następnie weźmiesz się za formularz “Twoje uczelnie i kierunek”
  • I napiszesz do nas na messengera SP, aby w wygodny i dynamiczny sposób porozmawiać o Twojej sytuacji, dostępnych opcjach itd. 🙂

Poza tym, cały proces rekrutacji będzie od Ciebie wymagał na początek tak naprawdę tylko 5 kroków:

1. Napisz Personal Statement

PS to list motywacyjny, w którym musisz przekonać do siebie uczelnię – brzmi strasznie, jednak z naszym interaktywnym szablonem do personal statement dostępnym w Twoim Panelu Aplikanta jak i naszym nieustannym wsparciem, napiszesz go bez większych problemów.

2. Zdobądź Reference letter(s)

Referencja to nic innego jak list rekomendujący napisany przez profesora ze studiów pierwszego stopnia lub pracodawcę. Do tego również mamy specjalny szablon, aby ułatwić całą pracę zarówno Tobie jak i Twojemu referentowi.
UWAGA: Niektóre uczelnie i kierunki wymagają 2 referencji, czasem obu akademickich (z uczelni), a czasem jednej akademickiej (z uczelni) i jednej profesjonalnej (od pracodawcy). Nie wiesz ile referencji potrzebujesz? Napisz do nas na messengera SP.

3. Zaaplikuj bezpośrednio do uczelni

Aby złożyć podanie do brytyjskich uczelni, należy wysłać aplikację. W większości przypadków będzie się to odbywać bezpośrednio do każdej uczelni – wtedy wypełnia się specjalny formularz w dokumencie lub panel aplikanta na stronie uniwersytetu. Dzięki temu, Twój wybór szkół jest nieograniczony.

4. Przygotuj dyplom

Prędzej czy później będzie trzeba przesłać uczelni skan swojego dyplomu z wynikiem końcowym ze studiów pierwszego stopnia wraz ze skanem tłumaczenia przysięgłego (jeśli studiów nie ukończyło się w kraju anglojęzycznym i nie otrzymało się dyplomu w języku angielskim). Dlatego też, jeśli masz już uzyskany tytuł ze studiów pierwszego stopnia (czyli nie jesteś na ostatnim roku licencjata), najlepiej zająć się załatwieniem dyplomu i jego ew. tłumaczenia w miarę możliwości jak najwcześniej.

5. Ale na początek…

…upewnij się, że masz wsparcie SP! 🙂

Jak napisaliśmy wcześniej, aplikując z naszym niezawodnym wsparciem, możesz aplikować na dowolne uniwersytety i jednocześnie zmaksymalizować swoje szanse na dostanie się do nich – w końcu będziemy do Twojej dyspozycji na każdym etapie, będzie wspierać Cię najlepiej jak to możliwe, m.in. sprawdzając Twój list motywacyjny i referencje, pomagając Ci wybrać odpowiedni kierunek i uczelnie, pilnując terminów czy wspierając w dalszych krokach jak aplikacja o rządowe finansowanie na czesne, egzamin językowy i wiele innych! 🙂 

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Uczelnie w UK

Poznaj uniwersytety w Anglii
Poznaj uniwersytety w Szkocji
Poznaj uniwersytety w Londynie
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐