Sheffield Hallam University

Sheffield Hallam University

Sheffield, Anglia

O uczelni

Sheffield Hallam University to nowoczesna uczelnia znajdująca się w studenckim i urokliwym mieście zlokalizowanym przy Peak District. Uczelnia dzieli kierunki na 4 departamenty: Faculty of Science, Technology, and Arts; Faculty of Social Sciences and Humanities; Faculty of Health and Wellbeing oraz Sheffield Business School. Uniwersytet powstał w wyniku fuzji dwóch uczelni w mieście, tworząc nową instytucję, która działa po dziś dzień od 1992 roku. 

Sheffield Hallam University położony jest w jednym w największych miast w Anglii z międzynarodowym lotniskiem (latającym do kilku miast w Polsce). Sama uczelnia została założona de facto niecałe 30 lat temu, dlatego też wszystkie budynki i sprzęty są nowe i modernistyczne. Uczelnia zapewnia szeroki zakres kierunków, tak więc każdy znajdzie dla siebie odpowiednią dziedzinę studiów.

POLSKA MATURA
Wymagania dla polskiej matury wyglądają następująco: 50% z każdej podstawy + 67% średnia z min. 2 rozszerzeń. Jeśli chodzi o język angielski, trzeba potwierdzić poziom znajomości go poprzez zdanie egzaminu językowego IELTS.

IB

28 pkt.

Studenci z Unii Europejskiej z wybitnymi wynikami w nauce mogą aplikować o stypendium. Więcej informacji tutaj: https://www.shu.ac.uk/international/exchanges-and-study-abroad-programmes/study-abroad-programme/study-abroad-scholarships.

Na terenie kampusu znajduje się Careers and Employability Centre, które pomaga w planowaniu przyszłej kariery oraz w odnalezieniu pracy part-time na terenie uczelni. Więcej informacji tutaj: https://www.shu.ac.uk/current-students/careers-and-employability/careers-and-employability-centre. Można również oczywiście pracować poza terenem uczelni.

Uczelnia zapewnia akademiki blisko kampusu. Tygodniowe opłaty zaczynają się od £90, za to prywatne zakwaterowanie jest zwykle tańsze.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Sheffield znajduje się w hrabstwie South Yorkshire. Jest to piąte co do wielkości miasto Wielkiej Brytanii z liczbą ludności przekraczającą 500 tys. powoli przekształcające się w zielone akademickie miasteczko, skupione wokół University of Sheffield. Jest to również siedziba najstarszego w świecie klubu piłkarskiego: Sheffield Football Club, który istnieje do tej pory. Sheffield w pełni zasługuje na tytuł “zielonego miasta”, gdyż ponad 30% miasta leży na terenie parku narodowego Peak District. Ilość terenów zielonych trudna jest do wyobrażenia dla przeciętnego Europejczyka.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐