Uniwersytety w UK - studia w Anglii bez matury

Uniwersytety dostępne bez matury

Rok zerowy na podstawie świadectwa z min. 2 klasy liceum/technikum/zawodówki

Uwaga! Pomagamy dostać się na wszystkie uczelnie w UK.

Smart Prospects, w przeciwieństwie do innych organizacji edukacyjnych, zamiast reprezentować interes uczelni partnerskich, stawia na interes aplikantów i studentów. Nasze wsparcie jest w pełni bezpłatne i przysługuje wszystkim na wszystkie brytyjskie uniwersytety bez żadnych wyjątków.

Nie udało Ci się zdać matury? Niezależnie od tego czy powodem był wyjazd do UK przed podejściem do matury, uczęszczałeś/aś do zawodówki, nie dopuszczono Cię do matury, czy może podejście do niej masz na swoim koncie, ale Twoje wyniki były zbyt niskie – wciąż możesz rozpocząć studia w UK.

Kilka angielskich uczelni oferuje możliwość rozpoczęcia studiów licencjackich od roku zerowego (foundation year) na podstawie świadectwa z ostatniej (lub drugiej!) klasy liceum/technikum/zawodówki. Tak, mówimy tu o prawdziwych studiach pierwszego stopnia, do których zalicza się: inżynierka oraz licencjat nauk humanistycznych/ścisłych/prawniczych.

Na roku zerowym podszkolisz angielski, przyswoisz podstawy z wybranego kierunku po angielsku a także zobaczysz jak to jest pisać akademickie pracy, robić projekty czy brać udział w pracach grupowych i prezentacjach. Pozostałe 3 lata będą już normalnymi studiami tylko z dziedziny, którą wybrałeś/aś, a na koniec, zakładając, że pomyślnie zdasz studia (ale w sumie dlaczego miał(a)byś tego nie zrobić?), otrzymasz dyplom ukończenia studiów pierwszego stopnia z kraju uważanego za najlepszy pod względem edukacji wyższej w Europie! Ponadto, po takich studiach, możesz kontynuować swoją akademicką karierę poprzez udanie się na studia magisterskie czy nawet doktoranckie. Te wszystkie możliwości stoją dla Ciebie otworem i jeśli z nich skorzystasz, lepsze zarobki i perspektywy zawodowe będą tylko kroplą w morzu pozytywnych zmian w Twoim życiu.

Poniżej znajdziesz listę brytyjskich uczelni oferujących możliwość rozpoczęcia studiów pierwszego stopnia z rokiem zerowym bez matury. Szczegóły na temat tego jak wyglądają takie studia i jakie kierunki są dostępne opisaliśmy z kolei szczegółowo w tym artykule.

A szczegóły dot. darmowego wsparcia udzielanego przez Smart Prospects, można znaleźć tutaj.

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐