De Montfort University

De Montfort University

O uczelni


Zgodnie z ostatnim raportem The Sunday Times, De Montfort University – jedna z dwóch uczelni w Leicester – to najszybciej rozwijający się uniwersytet w Wielkiej Brytanii. Nowoczesny kampus i programy, takie jak DMU Global czy też Frontrunners, są tylko dwoma z wielu przykładów, jak DMU dba o wysoki wskaźnik zatrudnienia swoich studentów, którzy to 6 miesięcy po ukończeniu studiów zarabiają około £24,000. 

Wybierając tę uczelnię, stajemy się częścią twórczej i pasjonującej wspólnoty w samym centrum uroczego angielskiego miasta, jakim jest Leicester. Ponadto, ogromna ilość społeczności studenckim na uczelni sprawia, że nigdy nie będziesz się nudzić i w mgnieniu oka poznasz studentów z podobnymi zainteresowaniami!

Główne zalety

De Montfort University to jedna z najszybciej rozwijających się uczelni w Wielkiej Brytanii. Słynie z kierunków artystycznych, które oferują mnóstwo praktycznych zajęć na nowoczesnych sprzętach w odpowiednio wyposażonych pracowniach.

Uczelnia zajmuje 5. miejsce wśród wszystkich brytyjskich szkół wyższych w dziedzinie medycyny sądowej oraz 15. pod względem hotelarstwa i turystyki. Ponadto, architektura, marketing i kierunki artystyczne, teatralne, medialne, farmakologiczne a także te związane z pielęgniarstwem i położnictwem na De Montfort University są jednymi z najlepszych w kraju.

Warunki przyjęć

Uniwersytet w Leicester stawiając na rozwój, stawia przede wszystkim na studentów z całej Europy. Z tego powodu, typowe warunki przyjęć dla polskich kandydatów są stosunkowo niskie, a mianowicie:

  • ogólna średnia ze wszystkich pisemnych matur na poziomie min. 50%,
  • co najmniej jedno rozszerzenie zdane na min. 50% (może nim być język angielski),
  • brak wymogu zdania IELTS bądź innego egzaminu językowego, jeśli aplikant zda maturę z języka angielskiego rozszerzonego na min. 60% lub podstawowego na 75% lub ustnego na 70%.
Finanse

De Montfort University chętnie pomaga studentom, zwłaszcza tym spoza Wielkiej Brytanii, w zaklimatyzowaniu się w nowym kraju. Dla przykładu, w 2016 roku, uczelnia rozdała wszystkim pierwszorocznym studentom z Unii Europejskiej po £500 “w ramach przeprosin za wynik Brexitu” i aby każdy czuł się w jej progach mile widziany. DMU oferuje również mnóstwo wyjazdów w ramach programu DMU Global (wyjazdy do innych krajów europejskich, USA, Azji i wiele innych), które są częściowo finansowane przez uczelnię. Jeśli chodzi o stypendia, oferta jest stosunkowo uboga i skierowana głównie do osób z najlepszymi wynikami egzaminów (A levels lub ekwiwalentne). Więcej na ten temat poniżej:

http://www.dmu.ac.uk/study/undergraduate-study/fees-and-funding-2015/scholarships-and-bursaries.aspx

Praca podczas studiów

Uniwersytet dba o zwiększenie potencjału swoich studentów na rynku pracy, dzięki współpracy z firmami takimi jak: Samsung, BBC czy Jaguar a także dzięki bliskiej współpracy z mistrzem Anglii w piłce nożnej – klubem LCFC Leicester. De Montfort University oferuje szerokie możliwości odbycia interesujących i rozwijających staży. Program Frontrunners pozwala wykorzystać nabytą wiedzę teoretyczną w praktyce, pracując w strukturach uczelni.

Praca podczas studiów również jest chlebem powszednim dla studentów w Leicester. Niskie koszty utrzymania w mieście oraz ogromna ilość dostępnej pracy part-time sprawiają, że przy odrobinie umiejętności zarządzania czasem, większość polskich studentów jest w stanie utrzymać się bez pomocy finansowej ze strony rodziny.

Zakwaterowanie

DMU Accommodation to uniwersytecka organizacja, która zarządzą 9 kompleksami akademików z 2300 pokojami o wysokim standardzie. Wszystkie w bezpośredniej okolicy kampusu uniwersyteckiego. Więcej informacji na ten temat, można znaleźć tutaj: http://www.dmu.ac.uk/study/undergraduate-study/accommodation/accommodation.aspx

Zobacz relacje z uczelni naszych studentów

 
 

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Leicester to miasto w środkowej Anglii, położone nad rzeką Soar. Jest to jedno z najstarszych angielskich miast. Obecnie Leicester to jeden z ważniejszych ośrodków przemysłu lekkiego w Wielkiej Brytanii. Zachowało się tu także sporo ciekawych zabytków. Do najważniejszych z nich należą m.in. XI wieczny romański kościół św. Mikołaja, pozostałości rzymskiej łaźni (Muzeum Jewry Wall), gotycka Katedra św. Marcina, ruiny zamku (Leicester Castle) oraz jeden z największych zadaszonych rynków w Europie.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie