De Montfort University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

De Montfort University

Leicester, Anglia

O uczelni

Nowoczesny kampus i programy, takie jak DMU Global czy też Frontrunners, są tylko dwoma z wielu przykładów, jak DMU dba o wysoki wskaźnik zatrudnienia swoich studentów, którzy to 6 miesięcy po ukończeniu studiów zarabiają około £24 tysiące. 

Wybierając tę uczelnię, stajemy się częścią twórczej i pasjonującej wspólnoty w samym centrum uroczego angielskiego miasta, jakim jest Leicester. Ponadto, ogromna liczba społeczności studenckich na uczelni sprawia, że nigdy nie będziesz się nudzić i w mgnieniu oka poznasz studentów z podobnymi zainteresowaniami!

De Montfort University to jedna z najszybciej rozwijających się uczelni w Wielkiej Brytanii. Słynie z kierunków artystycznych, medycyny sądowej, marketingu, teatru, mediów, farmacji, pielęgniarstwa i położnictwa.

POLSKA MATURA
Studia licencjackie połączone z rokiem zerowym: Na tego typu studia można dostać się nawet bez zdanej matury. Napisz do nas, aby dowiedzieć się więcej (messenger/[email protected]).
Studia licencjackie: Typowe warunki przyjęć dla polskich kandydatów są stosunkowo niskie:
– 50% z 4 przedmiotów (pisemnych) maturalnych (obojętnie na którym poziomie),
– brak wymogu zdania IELTS bądź innego egzaminu językowego, jeśli aplikant zda maturę z języka angielskiego rozszerzonego na 60% lub podstawowego na 75%.

IB

24-30 pkt. (w zależności od kierunku).

Rok zerowy
Uczelnia oferuje bardzo wiele kierunków, które można rozpocząć od roku zerowego (foundation year) zarówno w październiku jak i również w styczniu. Aby rozpocząć od roku zerowego wystarczy tylko zdana matura (na 30% – czyli minumum). Możliwe jest rozpoczęcie również roku zerowego bez matury (na podstawie świadectwa z ostatniej klasy liceum).

Od 2016 roku, uczelnia rozpoczęła akcję #LoveEU, w ramach którego pierwszoroczni studenci z Unii Europejskiej otrzymują jednorazowe stypendia, a nawet karnety na siłownię.
DMU oferuje również mnóstwo wyjazdów w ramach programu DMU Global (wyjazdy do innych krajów europejskich, USA, Azji i wiele innych), które są częściowo finansowane przez uczelnię.

Więcej na ten temat poniżej:
– https://www.dmu.ac.uk/alumni/giving/scholarships-and-bursaries/scholarships-and-bursaries.aspx
– https://www.dmu.ac.uk/international/en/eu-fees-and-scholarships/loveeu-bundle.aspx

Uniwersytet dba o zwiększenie potencjału swoich studentów na rynku pracy, dzięki współpracy z firmami takimi jak: Samsung, BBC czy Jaguar a także dzięki bliskiej współpracy z mistrzem Anglii w piłce nożnej – klubem LCFC Leicester. Program Frontrunners pozwala wykorzystać nabytą wiedzę teoretyczną w praktyce, pracując w strukturach uczelni.
Praca podczas studiów również jest chlebem powszednim dla studentów w Leicester. Niskie koszty utrzymania w mieście oraz ogromna liczba dostępnych miejsc pracy sprawiają, że przy odrobinie umiejętności zarządzania czasem, większość polskich studentów jest w stanie utrzymać się bez pomocy finansowej ze strony rodziny.

DMU Accommodation to uniwersytecka organizacja, która zarządzą 9 kompleksami akademików z 2300 pokojami o wysokim standardzie. Wszystkie znajdują się w bezpośredniej okolicy kampusu uniwersyteckiego. Najtańszy pokój można znaleźć już od ok. £75 tygodniowo. Więcej informacji na ten temat, można znaleźć tutaj: http://www.dmu.ac.uk/study/undergraduate-study/accommodation/accommodation.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Leicester to miasto położone w środkowej Anglii, w hrabstwie East Midlands. Z liczbą ludności przekraczającą 300 tys. jest 10. największym miastem Anglii. Posiada długą historię sięgającą czasów rzymskich. Słynie ze swej różnorodności kulturowej, którą spowodował masowy napływ imigrantów po II WŚ, między innymi mieszka tam mniejszość afro-karaibska i hinduska. Imigranci stanowią 40% ludności Leicester. Miasto znajduje się w okolicy trzech lotnisk z olbrzymią liczbą połączeń do Polski jak i wielu innych krajów – East Midlands Airport (około 25 minut samochodem / 20-50 minut busem) oraz Birmingham Airport (około 40 minut samochodem lub 40-60 minut pociągiem z przesiadką w Birmingham) czy London Luton Airport (godzina pociągiem).

Relacje naszych studentów z uczelni

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej

Wszystko o studiach magisterskich w Anglii

Dowiedz się więcej na temat studiów magisterskich w jednym z najlepszych systemów edukacji na świeci
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐