Newcastle University

Newcastle University

Światowej klasy uniwersytet

Newcastle University jest jedną z wiodących uczelni na świecie z wyśmienitą reputacją wynikającą z wieloletniej tradycji, światowej klasy rezultatów badań naukowych oraz wysokiego wskaźnika zatrudnienia absolwentów.

Uniwersytet należy do Russell Group – prestiżowego klubu najlepszych uczelni w Anglii. Jest również jednym z najlepszych według rankingów The Times, The Guardian, Financial Times i wielu innych.

Uczelnia kładzie ogromny nacisk na zatrudnienie studentów – aż 93.7% absolwentów znajduje pracę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów. Funkcjonuje tutaj specjalny Careers Service, który praktycznie każdego dnia pomaga studentom oraz absolwentom aż do 3 lat od ukończenia studiów, między innymi z poprawą i pracą nad CV i listem motywacyjnym. Kolejnym interesującym programem jest “RiseUp”, który pomaga przedsiębiorczym studentom ze startem własnego biznesu, między innymi w zakresie finansowania i mentoringu.

Uniwersytet posiada ponad 3000 komputerów z dostępem do Internetu dostępnych na kampusie dla studentów przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu rozmieszczonych w kilku uniwersyteckich bibliotekach.

Studenci Newcastle University mogą również uczestniczyć i tworzyć studenckie stowarzyszenia, w tym momencie jest ich już ponad 200.

5 glównych zalet

180 lat historii i dziedzictwa. Universytet należy do Russell Group. Jest jednym z najlepszych uniwersytetów według rankingu Times oraz innych. Uczelnia kładzie ogromny nacisk na zatrudnienie studentów (aż 93.7% absolwentów znajduje pracę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów). Szkoła biznesu znajduje się w gronie 1% najlepszych na świecie. 

Warunki przyjęć

Świetna wiadomość! W tym roku przekonaliśmy University of Sheffield, aby zmieniła swoje wymagania na Waszą korzyść.
Na rok 2018, zamiast patrzeć na procenty uczelnia będzie brała pod uwagę percentyle. Wygląda to następująco:
A*AA New Matura with 3 Extended Level subjects in the 85th percentile
AAA New Matura with 3 Extended Level subjects in the 80th percentile
AAB New Matura with 3 Extended Level subjects in the 75th percentile
ABB New Matura with 3 Extended Level subjects in the 70th percentile
BBB New Matura with 3 Extended Level subjects in the 70th percentile
A* Extended Level written exam in the 85th percentile
A Extended Level written exam in the 80th percentile
B Extended Level written exam in the 75th percentile
C Extended Level written exam in the 70th percentile
Wymóg Ielts pozostaje bez zmian, jednak jest nadzieja, że zostanie ziesiony w 2019 roku.

Typowe warunki przyjęć na studia magisterskie dla kandydatów z Polski

  • Ostateczna ocena na dyplomie – 4.5 na większość kierunków (odpowiednik 2:1)
  • Ostateczna ocena na dyplomie – 4.0 na niektóre kierunki ścisłe (odpowiednik 2:2)
Praca podczas studiów

Wiele prac typu part-time dostępnych na uczelni oraz w mieście. The Careers Service zapewnia pomoc uczniom w znalezieniu pracy typu part-time w czasie studiów, oraz typu full-time w czasie wakacji. Istnieje również wiele możliwości odbycia płatnych staży przez studentów, jak i również pracy part-time na samej uczelni.

Stypendia

Uczelnia oferuje limitowane stypendia dla studentów z Unii Europejskiej, na studiach dziennych licencjackich w formie zniżek na czesne do 50%. Przyznawane są również stypendia za wysokie osiągnięcia na poszczególnych departamentach i kierunkach, jak również stypendia sportowe.

Dodatkową możliwością pozyskania dodatkowych pieniędzy ze stypendium – dla studentów Post Graduate (studia magisterskie) – jest Business Excellence Scholarship. Kolejnym bonusem od Newcastle University dla PG jest funding database.

Zakwaterowanie

Miejsce w akademiku jest zagwarantowane dla wszystkich studentów pierwszego roku na studia licencjackie, oraz dla studentów PG którzy zostali przyjęci na studia do 30 czerwca. Tygodniowa rata za akademik zaczyna się od £100 tygodniowo a kampus znajduje się w samym centrum miasta.

Koszty prywatnego zakwaterowania zaczynają się już od £50 tygodniowo.

Zobacz relację z uczelni naszej studentki

 

Światowej klasy Szkoła Biznesu

Newcastle University Business School znajduje się wśród 1% najlepszych szkół biznesowych na świecie (QS World University Rankings 2014-15).

Niezwykle wysoki poziom nauczania, duży poziom zatrudnienia absolwentów oraz bardzo pozytywne opinie studentów i pracodawców, tworzą razem reputację, która przyciąga na studia ludzi z całego świata.

Nowy kampus, znajdujący się w Londynie, daje Ci możliwość korzystania z najwyższej klasy edukacji z zakresu biznesu w samym sercu finansowej dzielnicy Londynu.

Kluczowe informacje

Reputacja
Absolwenci w zatrudnieniu lub w dalszej edukacji
Satysfakcja studentów
Średnie wynagrodzenie po graduation
Na studiach licencjackich / magisterskich
Mężczyźni/ kobiety
Studenci z UK / Z zagranicy

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie