Newcastle University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Newcastle University

Newcastle upon Tyne, Anglia

O uczelni

Newcastle University jest jedną z wiodących uczelni na świecie z wyśmienitą reputacją wynikającą z wieloletniej tradycji, światowej klasy rezultatów badań naukowych oraz wysokiego wskaźnika zatrudnienia absolwentów. Uniwersytet należy do Russell Group – prestiżowego klubu najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii. Jest również jednym z najlepszych według rankingów The Times, The Guardian, Financial Times i wielu innych.

Uczelnia kładzie ogromny nacisk na zatrudnienie studentów – aż 93.7% absolwentów znajduje pracę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów.

Posiada również ponad 3000 komputerów z dostępem do Internetu na kampusie dla studentów przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu rozmieszczonych w kilku uniwersyteckich bibliotekach. Studenci Newcastle University mogą także uczestniczyć i tworzyć studenckie stowarzyszenia – w tym momencie jest ich już ponad 200.

Uniwersytet posiada również drugi kampus skupiony na kierunkach biznesowo-finansowych i zlokalizowany w samym sercu City of London w stolicy Anglii. Możesz o nim więcej przeczytać tutaj.

180 lat historii i dziedzictwa. Uniwersytet należy do Russell Group i jest jednym z najlepszych według rankingów. Szkoła biznesu znajduje się w gronie 1% najlepszych na świecie. 

POLSKA MATURA
Od 2018 roku, dzięki naszym staraniom, Newcastle University zmieniło swoje wymagania na Waszą korzyść. Od teraz, przyjmuje wyniki w skali centylowej, a nie procentowej. Z reguły jest to 75. centyl z każdego z 3 rozszerzeń. W niektórych przypadkach może to być jednak 70. lub 80. centyl z 3 rozszerzeń.

W 2020 roku osoby, które oznaczą Newcastle University jako swój Firm Choice (licencjat) lub które otrzymały ofertę od uczelni (magisterka), muszą podejść do uczelnianego testu językowego Password Skills Test jeśli nie chcą podejść do IELTS. Swoje zainteresowanie testem można zgłosić tutaj: https://forms.ncl.ac.uk/view.php?id=8435097.

Z kolei typowe warunki przyjęć na studia magisterskie dla kandydatów z Polski to:
Ostateczna ocena na dyplomie – 4.5 na większość kierunków (odpowiednik 2:1)
Ostateczna ocena na dyplomie – 4.0 na niektóre kierunki ścisłe (odpowiednik 2:2).

INTERNATIONAL BACCALAUREATE (IB)
34-36 pkt. (w zależności od uczelni).

Wiele prac typu part-time jest dostępnych w całym mieście. The Careers Service zapewnia pomoc uczniom w znalezieniu takiej pracy w czasie studiów oraz tej na pełen etat w czasie wakacji. Istnieje również wiele możliwości odbycia płatnych staży przez studentów, jak i również pracy part-time na samej uczelni.

Uczelnia oferuje limitowane stypendia dla studentów z Unii Europejskiej, na studiach dziennych licencjackich w formie zniżek na czesne do 50%. Przyznawane są również stypendia za wysokie osiągnięcia na poszczególnych departamentach i kierunkach, jak również stypendia socjalne czy sportowe.
Dodatkową możliwością pozyskania pieniędzy ze stypendium – dla studentów postgraduate (studia magisterskie) – jest Business Excellence Scholarship. Kolejnym bonusem od Newcastle University dla PG jest funding database.

Miejsce w akademiku jest zagwarantowane dla wszystkich studentów pierwszego roku na studia licencjackie, oraz dla studentów PG, którzy zostali przyjęci na studia do 30 czerwca. Tygodniowa rata za akademik zaczyna się od £85 tygodniowo.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Miasto Newcastle upon Tyne powstało niegdyś na bazie osady Rzymskiej. Swoją obecną nazwę zawdzięcza zamkowi wzniesionemu przez syna Wiliama Zdobywcy. Newcastle kiedyś słynęło z handlu wełną, jednak obecnie jest w pierwszej dziesiątce miast o najbogatszym życiu nocnym w UK. Ponadto, słynie z bibliotek, festiwali i imprez muzycznych.

Zdjęcia okolicy

Światowej klasy szkoła biznesu

Newcastle University Business School znajduje się wśród 1% najlepszych szkół biznesowych na świecie. Niezwykle wysoki poziom nauczania i zatrudnienia absolwentów oraz bardzo pozytywne opinie studentów i pracodawców, tworzą reputację, która przyciąga na studia ludzi z całego świata.

Nowy kampus, znajdujący się w Londynie, daje Ci możliwość korzystania z najwyższej klasy edukacji z zakresu biznesu w samym sercu finansowej dzielnicy Londynu.

Opisaliśmy go szczegółowo tutaj.

Relacje naszych studentek z uczelni

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐