Newcastle University

Newcastle upon Tyne, Anglia

O uczelni

Newcastle University jest jedną z wiodących uczelni na świecie z wyśmienitą reputacją wynikającą z wieloletniej tradycji, światowej klasy rezultatów badań naukowych oraz wysokiego wskaźnika zatrudnienia absolwentów. Uniwersytet należy do Russell Group – prestiżowego klubu najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii. Jest również jednym z najlepszych według rankingów The Times, The Guardian, Financial Times i wielu innych.

Uczelnia kładzie ogromny nacisk na zatrudnienie studentów – aż 93.7% absolwentów znajduje pracę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów.

Posiada również ponad 3000 komputerów z dostępem do Internetu na kampusie dla studentów przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu rozmieszczonych w kilku uniwersyteckich bibliotekach. Studenci Newcastle University mogą także uczestniczyć i tworzyć studenckie stowarzyszenia – w tym momencie jest ich już ponad 200.

Uniwersytet posiada również drugi kampus skupiony na kierunkach biznesowo-finansowych i zlokalizowany w samym sercu City of London w stolicy Anglii. Możesz o nim więcej przeczytać tutaj.

180 lat historii i dziedzictwa. Uniwersytet należy do Russell Group i jest jednym z najlepszych według rankingów. Szkoła biznesu znajduje się w gronie 1% najlepszych na świecie. 

POLSKA MATURA
Od 2018 roku, dzięki naszym staraniom, Newcastle University zmieniło swoje wymagania na Waszą korzyść. Od teraz, przyjmuje wyniki w skali centylowej, a nie procentowej. Z reguły jest to 75. centyl z każdego z 3 rozszerzeń. W niektórych przypadkach może to być jednak 70. lub 80. centyl z 3 rozszerzeń.

Wymóg zdania egzaminu językowego typu IELTS pozostaje póki co bez zmian, jednak jest nadzieja i prawdopodobieństwo, że zostanie zniesiony w 2020 roku (nad czym nieustannie pracujemy).

Z kolei typowe warunki przyjęć na studia magisterskie dla kandydatów z Polski to:
Ostateczna ocena na dyplomie – 4.5 na większość kierunków (odpowiednik 2:1)
Ostateczna ocena na dyplomie – 4.0 na niektóre kierunki ścisłe (odpowiednik 2:2).

INTERNATIONAL BACCALAUREATE (IB)
34-36 pkt. (w zależności od uczelni).

Wiele prac typu part-time jest dostępnych w całym mieście. The Careers Service zapewnia pomoc uczniom w znalezieniu takiej pracy w czasie studiów oraz tej na pełen etat w czasie wakacji. Istnieje również wiele możliwości odbycia płatnych staży przez studentów, jak i również pracy part-time na samej uczelni.

Uczelnia oferuje limitowane stypendia dla studentów z Unii Europejskiej, na studiach dziennych licencjackich w formie zniżek na czesne do 50%. Przyznawane są również stypendia za wysokie osiągnięcia na poszczególnych departamentach i kierunkach, jak również stypendia socjalne czy sportowe.
Dodatkową możliwością pozyskania pieniędzy ze stypendium – dla studentów postgraduate (studia magisterskie) – jest Business Excellence Scholarship. Kolejnym bonusem od Newcastle University dla PG jest funding database.

Miejsce w akademiku jest zagwarantowane dla wszystkich studentów pierwszego roku na studia licencjackie, oraz dla studentów PG, którzy zostali przyjęci na studia do 30 czerwca. Tygodniowa rata za akademik zaczyna się od £85 tygodniowo.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Miasto Newcastle upon Tyne powstało niegdyś na bazie osady Rzymskiej. Swoją obecną nazwę zawdzięcza zamkowi wzniesionemu przez syna Wiliama Zdobywcy. Newcastle kiedyś słynęło z handlu wełną, jednak obecnie jest w pierwszej dziesiątce miast o najbogatszym życiu nocnym w UK. Ponadto, słynie z bibliotek, festiwali i imprez muzycznych.

Zdjęcia okolicy

Światowej klasy szkoła biznesu

Newcastle University Business School znajduje się wśród 1% najlepszych szkół biznesowych na świecie. Niezwykle wysoki poziom nauczania i zatrudnienia absolwentów oraz bardzo pozytywne opinie studentów i pracodawców, tworzą reputację, która przyciąga na studia ludzi z całego świata.

Nowy kampus, znajdujący się w Londynie, daje Ci możliwość korzystania z najwyższej klasy edukacji z zakresu biznesu w samym sercu finansowej dzielnicy Londynu.

Opisaliśmy go szczegółowo tutaj.

Relacje naszych studentek z uczelni

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐