Newcastle University

Światowej klasy uniwersytet

Newcastle University jest jedną z wiodących uczelni na świecie z wyśmienitą reputacją wynikającą z wieloletniej tradycji, światowej klasy rezultatów badań naukowych oraz wysokiego wskaźnika zatrudnienia absolwentów.

Uniwersytet należy do Russell Group – prestiżowego klubu najlepszych uczelni w Anglii. Jest również jednym z najlepszych według rankingów The Times, The Guardian, Financial Times i wielu innych.

Uczelnia kładzie ogromny nacisk na zatrudnienie studentów – aż 93.7% absolwentów znajduje pracę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów. Funkcjonuje tutaj specjalny Careers Service, który praktycznie każdego dnia pomaga studentom oraz absolwentom aż do 3 lat od ukończenia studiów, między innymi z poprawą i pracą nad CV i listem motywacyjnym. Kolejnym interesującym programem jest “RiseUp”, który pomaga przedsiębiorczym studentom ze startem własnego biznesu, między innymi w zakresie finansowania i mentoringu.

Uniwersytet posiada ponad 3000 komputerów z dostępem do Internetu dostępnych na kampusie dla studentów przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu rozmieszczonych w kilku uniwersyteckich bibliotekach.

Studenci Newcastle University mogą również uczestniczyć i tworzyć studenckie stowarzyszenia, w tym momencie jest ich już ponad 200.

5 glównych zalet

180 lat historii i dziedzictwa. Universytet należy do Russell Group. Jest jednym z najlepszych uniwersytetów według rankingu Times oraz innych. Uczelnia kładzie ogromny nacisk na zatrudnienie studentów (aż 93.7% absolwentów znajduje pracę w ciągu 6 miesięcy od ukończenia studiów). Szkoła biznesu znajduje się w gronie 1% najlepszych na świecie. 

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć na studia licencjackie dla kandydatów z Polski to trzy rozszerzenia na maturze, w tym dwa z wynikiem znajdującym się w ósmej staninie wyników na dany rok i jedno znajdujące się w siódmej staninie wyników na dany rok, Jeśli w danym roku, z danego przedmiotu przedział ósmej staniny zaczyną się od więcej niż 80% to zaakceptowany będzie wynik od 80%.

Na przykład:
Rozszerzony język angielski – ósma stanina w 2017 roku to przedział 89-94% – wystarczy 80%
Rozszerzona matematya – ósma stanina w 2017 roku to przedział 73-82 – wystarczy osiągnąć 73%
Rozszerzony WOS – ósma stanina w 2017 roku to przedział 53-67% – a więc wystarczy 53%

Podsumowując, jeśli zdawało się maturę z powyżej podanymi przedmiotami to zamiast typowych wyników dla uczelni prestiżowych rzędu 80,80,75% wystarczyłoby mieć 80, 73, 53%. To bardzo atrkacyjne dla aplikantów rozwiązanie.

Dla porównania, wyniki maturanle z 2017 roku w skali staninowej możesz zobaczyć tutaj
https://www.cke.edu.pl/images/_EGZAMIN_MATURALNY_OD_2015/Informacje_o_wynikach/2017/Staniny_2017_nowa.pdf

Typowe warunki przyjęć na studia magisterskie dla kandydatów z Polski

  • Ostateczna ocena na dyplomie – 4.5 na większość kierunków (odpowiednik 2.1)
  • Ostateczna ocena na dyplomie – 4.0 na niektóre kierunki ścisłe (odpowiednik 2.2)
Praca podczas studiów

Wiele prac typu part-time dostępnych na uczelni oraz w mieście. The Careers Service zapewnia pomoc uczniom w znalezieniu pracy typu part-time w czasie studiów, oraz typu full-time w czasie wakacji. Istnieje również wiele możliwości odbycia płatnych staży przez studentów, jak i również pracy part-time na samej uczelni.

Stypendia

Uczelnia oferuje limitowane stypendia dla studentów z Unii Europejskiej, na studiach dziennych licencjackich w formie zniżek na czesne do 50%. Przyznawane są również stypendia za wysokie osiągnięcia na poszczególnych departamentach i kierunkach, jak również stypendia sportowe.

Dodatkową możliwością pozyskania dodatkowych pieniędzy ze stypendium – dla studentów Post Graduate (studia magisterskie) – jest Business Excellence Scholarship. Kolejnym bonusem od Newcastle University dla PG jest funding database.

Zakwaterowanie

Miejsce w akademiku jest zagwarantowane dla wszystkich studentów pierwszego roku na studia licencjackie, oraz dla studentów PG którzy zostali przyjęci na studia do 30 czerwca. Tygodniowa rata za akademik zaczyna się od £100 tygodniowo a kampus znajduje się w samym centrum miasta.

Koszty prywatnego zakwaterowania zaczynają się już od £50 tygodniowo.

Światowej klasy Szkoła Biznesu

Newcastle University Business School znajduje się wśród 1% najlepszych szkół biznesowych na świecie (QS World University Rankings 2014-15).

Niezwykle wysoki poziom nauczania, duży poziom zatrudnienia absolwentów oraz bardzo pozytywne opinie studentów i pracodawców, tworzą razem reputację, która przyciąga na studia ludzi z całego świata.

Nowy kampus, znajdujący się w Londynie, daje Ci możliwość korzystania z najwyższej klasy edukacji z zakresu biznesu w samym sercu finansowej dzielnicy Londynu.

Kluczowe informacje

Reputacja
Absolwenci w zatrudnieniu lub w dalszej edukacji
Satysfakcja studentów
Średnie wynagrodzenie po graduation
Na studiach licencjackich / magisterskich
Mężczyźni/ kobiety
Studenci z UK / Z zagranicy

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji jakie napłynęły do nas w tym roku i aby upewnić się że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 10 do 15 stycznia przestajemy przyjmować Personal Statements do sprawdzenia od osób, które nie posiadają konta UCAS z naszym buzzword .

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania i uzyskają od nas wcześniejszą akceptacje prze e-mail.

Nasz buzzword i automatyczna możliwość zostania naszym aplikantem zostaną odblokowana 15 stycznia po godzinie 18 czasu brytyjskiego.

Osoby, które nie zdążą w pierwszym terminie wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji na późniejszy termin.
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety