University of Sheffield - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Sheffield

Sheffield, Anglia

O uczelni

University of Sheffield od zawsze był popularnym wyborem wsród studentów, zwłaszcza tych z Polski. Ponadto, bez przerwy plasuje się w światowym rankingu top 100 uniwersytetów. Uczelnia jest jedną z pierwszych “red brick” i członkiem elitarnej Russell Group – odpowiednika amerykańskiej Ivy League, czyli prestiżowej ligi bluszczowej.

Może poszczycić się również pięcioma nagrodami Nobla oraz czterema nagrodami Queen’s Anniversary. Uniwersytet znany jest również z wysokiej jakości badań, bo aż 99% z nich jest uznawane na poziomie krajowym oraz międzynarodowym.

University of Sheffield jest jednym z lepszych uniwersytetów na świecie. Osiąga olbrzymie sukcesy w wielu badaniach oraz oferuje niesamowite perspektywy od razu po ukończeniu. Dodatkowym atutem jest fakt, że uczelnia położona jest w piątym co do wielkości mieście w Wielkiej Brytanii, dzięki czemu studenci mają niesamowicie bogatą ofertę miejsc, w których mogą spędzić towarzysko wolny czas.

POLSKA MATURA
Świetna wiadomość! University of Sheffield, dzięki naszym staraniom zmieniło swoje wymagania na Waszą korzyść. Od 2018 roku, uczelnia bierze pod uwagę już nie procenty, a centyle – dostaniesz się do UoS z 3 rozszerzeniami zdanymi z reguły na 70. lub 75. centyl (w niektórych tylko przypadkach wymagany jest 80. lub 85. centyl).

Dzięki naszym staraniom, uczelnia w roku 2020 akceptuje maturę rozszerzoną z języka angielskiego zdaną na 70% jako zastąpienie IELTS 6.5

INTERNATIONAL BACCALAUREATE (IB)
33-36 pkt. w zależności od kierunku.

1) Stypendialny Fundusz Absolwentów:
– wiele stypendiów dostępnych na każdym kierunku, wartych w sumie £3,000;
– część z nich dla studentów zmagających się z trudną sytuacja finansową.

2) Program stypendialny Lloyds:
– dla studentów z ubogich środowisk;
– płatne staże w Lloyds.

Na pierwszym roku studenci mają zagwarantowanego Doradcę Zawodowego, który pomoże zrozumieć im jaką pracę chcą wykonywać po studiach i jak ją pozyskać. Doradcy uczą również studentów jak z powodzeniem reklamować własną osobę na rynku pracy, co pomoże w otrzymaniu ciekawych ofert nie tylko zaraz po ukończeniu uniwersytetu ale i w ich trakcie. Uniwersytet oferuje również opcję wolontariatów oraz staży, które będą ważnym punktem w CV.
Zaraz po ukończeniu studiów, studenci otrzymują rekomendację/raport wyższego szkolnictwa podkreślający ich dorobek naukowy oraz kompetencje zawodowe dla potencjalnych pracodawców. Dodatkowo, University of Sheffield wspiera swoich studentów, aż przez 3 lata od odebrania dyplomu.

Studenci pierwszego roku mają zagwarantowane zakwaterowanie. Uniwersytet ma około 6 tys. wolnych pokoi rozlokowanych w trzech częściach miasta lub na kampusie. Większość pokoi posiada własną toaletę, ale wspólną łazienkę i kuchnię. Są dostępne również większe pokoje w wersji deluxe i apartamenty studio. Dodatkowo Sheffield ma najniższe koszty życia studenckiego w Wielkiej Brytanii. Najtańsze akademiki uczelniane wynoszą £110 tygodniowo. Więcej informacji tutaj: http://www.sheffield.ac.uk/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Sheffield znajduje się w hrabstwie South Yorkshire. Jest to piąte co do wielkości miasto Wielkiej Brytanii z liczbą ludności przekraczającą 500 tys. powoli przekształcające się w zielone akademickie miasteczko, skupione wokół University of Sheffield. Jest to również siedziba najstarszego w świecie klubu piłkarskiego: Sheffield Football Club, który istnieje do tej pory. Sheffield w pełni zasługuje na tytuł “zielonego miasta” , gdyż ponad 30% miasta leży na terenie parku narodowego Peak District. Ilość terenów zielonych trudna jest do wyobrażenia dla przeciętnego Europejczyka.

Relacje naszych studentów z uczelni

Wirtualne wycieczki po uczelni i mieście

https://www.youtube.com/watch?v=4RHssCGoyhs
https://www.youtube.com/watch?v=RTpRLNGAHIs

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐