University of Sheffield

University of Sheffield

O uczelni

University of Sheffield od zawsze jest popularnym wyborem wsród studentów. Bez przerwy plasuje się w światowym rankingu top 100 uniwersytetów. Uczelnia jest jedną z pierwszych “red brick” i członkiem elitarnej Russell Group – odpowiednika amerykańskiej Ivy League, czyli ligi bluszczowej.

Może poszczycić się również pięcioma nagrodami Nobla oraz czterema nagrodami Queen’s Anniversary. Uniwersytet znany jest również z wysokiej jakości badań, bo aż 99% z nich jest uznawane na poziomie krajowym oraz międzynarodowym. Potwierdzić to może także tytuł światowego lidera.

Główne zalety

University of Sheffield jest jednym z lepszych uniwersytetów na świecie. Osiąga olbrzymie sukcesy w wielu badaniach oraz oferuje niesamowite perspektywy od razu po ukończeniu. Dodatkowym atutem jest fakt, że uczelnia położona jest w piątym co do wielkości mieści w Wielkiej Brytanii, przez co studenci mają niesamowicie bogatą ofertę miejsc w których mogą spędzić towarzysko wolny czas.

Warunki przyjęć

Świetna wiadomość! W tym roku przekonaliśmy University of Sheffield, aby zmieniła swoje wymagania na Waszą korzyść.
Na rok 2018, zamiast patrzeć na procenty uczelnia będzie brała pod uwagę percentyle. Wygląda to następująco:
A*AA New Matura with 3 Extended Level subjects in the 85th percentile
AAA New Matura with 3 Extended Level subjects in the 80th percentile
AAB New Matura with 3 Extended Level subjects in the 75th percentile
ABB New Matura with 3 Extended Level subjects in the 70th percentile
BBB New Matura with 3 Extended Level subjects in the 70th percentile
A* Extended Level written exam in the 85th percentile
A Extended Level written exam in the 80th percentile
B Extended Level written exam in the 75th percentile
C Extended Level written exam in the 70th percentile
Wymóg Ielts pozostaje bez zmian, jednak jest nadzieja, że zostanie ziesiony w 2019 roku.

Stypendia

1) Stypendialny Fundusz Absolwentów:

– Wiele stypendiów dostępnych na każdym kierunku, wartych w sumie £3,000.

-Dla studentów zmagających się z trudną sytuacja finansową.

2) Program stypendialny Lloyds:

-Dla studentów z ubogich środowisk.

-Płatne staże w Lloyds.

Praca podczas studiów

Na pierwszym roku studenci mają zagwarantowanego Doradce Zawodowego, który pomoże zrozumieć im jaką prace chcą wykonywać po studiach i jak ja pozyskać. Doradcy uczą również studentów jak z powodzeniem reklamować własną osobę na rynku pracy, co pomoże w otrzymaniu ciekawych ofert zaraz po ukończeniu uniwersytetu. Uniwersytet oferuje również opcję wolontariatów oraz staży, które będą ważnym punktem w CV. Zaraz po ukończeniu Sheffield studenci otrzymują rekomendację/raport wyższego szkolnictwa podkreślający ich dorobek naukowy oraz kompetencje zawodowe dla potencjalnych pracodawców. Dodatkowo Sheffield wspiera swoich studentów, aż przez okres 3 lat od ukończenia uczelni. 95% osób, które ukończyły uniwersytet posiadają pracę lub dalej studiują.

Zakwaterowanie

Studenci pierwszego roku mają zagwarantowane zakwaterowanie. Uniwersytet ma około 6 tys. wolnych pokoi rozlokowanych w trzech częściach miasta lub na kampusie. Większość mieszkań własną toaletę, ale wspólna łazienkę i kuchnię. Są dostępne również większe pokoje w wersji deluxe i apartamenty studio. Dodatkowo Sheffield ma najniższe koszty życia studenckiego w Wielkiej Brytanii. Ceny pokoi wahają się pomiędzy £133.14-158.76 za tydzień.
http://www.sheffield.ac.uk/accommodation

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Sheffield znajduje się w hrabstwie South Yorkshire. Jest to piąte co do wielkości miasto Wielkiej Brytanii z liczbą ludności przekraczającą 500 tys. powoli przekształcające się w zielone akademickie miasteczko, skupione wokół University of Sheffield. Jest to również siedziba najstarszego w świecie klubu piłkarskiego: Sheffield Football Club, który istnieje do tej pory. Sheffield w pełni zasługuje na tytuł “zielonego miasta” , gdyż ponad 30% miasta leży na terenie parku narodowego Peak District. Ilość terenów zielonych trudna jest do wyobrażenia dla przeciętnego Europejczyka.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie