University of Leicester - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Leicester

Leicester, Anglia

O uczelni

University of Leicester (czyt. ‘Lester’) – uczelnia, która została założona ku czci poległych podczas I Wojny Światowej w 1921r. Zdobyła siedem razy z rzędu nagrodę Times Higher Education Award, jako uniwersytet roku. Na UoL uczęszcza ok. 17 tysięcy studentów. Uniwersytet jest dumny ze swoich osiągnięć, do grona których zaliczyć można przewodnią rolę w badaniach nad udowodnieniem istnienia czarnych dziur, oraz wynalezienie metod profilowania za pomocą DNA. Poza tym, samo Leicester jest żywym, wielokulturowym miastem z niskimi kosztami utrzymania.

University of Leicester jest jedną z czołowych uczelni w kraju. Priorytetem tej placówki jest wysoka jakość wykształcenia w wielu innowacyjnych dziedzinach. Co więcej, uczelnia znajduje się w środku Anglii, skąd dotrzeć można szybko do wielu miast, m.in. do Londynu.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia (w niektórych przypadkach 3).

Od 2019 roku uczelnia dzięki naszym staraniom zniosła wymaganie zdania egzaminu językowego typu IELTS i akceptuje dobrze zdaną maturę z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym (75%). Wyjątkiem są kierunki prawnicze oraz dziennikarstwo.
W przypadku tych kierunków lub nieosiągnięcia określonego wyniku na maturze na inne kierunki, aplikanci Smart Prospects mogą liczyć na podejście do testu językowego online organizowanego przez uczelnię (w wypadku wybrania University of Leicester jako firm choice test jest przeprowadzany bezpłatnie; od osób, które wybrały UoL jako insurance choice uczelnia pobiera opłatę £60). Szczegóły na temat tego testu znajdziesz w naszym artykule tutaj.

INTERNATIONAL BACCALAUREATE (IB)
30-32 pkt., w tym min. 16-17 pkt. z przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

Uczelnia oferuje stypendium w wysokości £1,000 dla osób, które razem ze swoimi rodzicami zarabiają poniżej £25 tysięcy rocznie.

Sam uniwersytet i unia studencka zatrudniają wielu studentów w różnych rolach. Uniwersyteckie biuro pracy tymczasowej oferuje zatrudnienie dla obecnych i byłych studentów. Co więcej, biuro rozwoju kariery pracuje z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami, by przedstawić studentom szereg ofert. University of Leicester wybiera pewną liczbę studentów co roku jako ambasadorów, którzy pomagają w przeprowadzaniu wycieczek po kampusie czy organizacji dni otwartych.

Aplikując na studia w Leicester, ma się zagwarantowany pokój w przydzielonych kwaterach uniwersyteckich, pod warunkiem, że:
– zaakceptuje się ofertę zakwaterowania w Leicester
– zaaplikuje się o przydział do 1 września (roku w którym zaczyna się studia);

Student może wybrać pomiędzy kwaterami z wyżywieniem lub bez. Do wyboru są pokoje od jednoosobowych, przez pokoje z łazienką, do apartamentów. Więcej szczegółów tutaj: http://www2.le.ac.uk/study/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Leicester to miasto położone w środkowej Anglii, w hrabstwie East Midlands. Z liczbą ludności przekraczającą 300 tys. jest 10. największym miastem Anglii. Posiada długą historię sięgającą czasów rzymskich. Słynie ze swej różnorodności kulturowej, którą spowodował masowy napływ imigrantów po II WŚ, między innymi mieszka tam mniejszość afro-karaibska i południowoafrykańska. Imigranci stanowią 40% ludności Leicester. Znajduje się w okolicy dwóch lotnisk z olbrzymią ilością połączeń do Polski jak i wielu innych krajów – East Midlands Airport (około 25 minut samochodem / 30-60 minut busem) oraz Birmingham Airport (około 45-60 minut samochodem).

Relacje naszych studentek z uczelni

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐