University of Leicester

O uczelni

Uczelnia założona ku czci poległych podczas I Wojny Śwatowej w 1921r. Zdobyła siedem razy z rzędu nagrodę Times Higher Education Award, jako uniwersytet roku. Na uczelnię uczęszcza 17 000 studentów. Uniwersytet jest dumny ze swoich osiągnięć, do grona których zaliczyć można przewodnią rolę w badaniach nad udowodnieniem istnienia czarnych dziur, oraz wynalezienie metod profilowania za pomocą DNA. Leicester jest żywym, wielokulturowym miastem z bardzo rozwiniętą siecią komunikacji miejskiej.

Główne zalety

University of Leicester jest jedną z czołowych uczelni w kraju. Priorytetem tej uczelni jest wysoka jakość wykształcenia w wielu innowacyjnych dziedzinach. Co więcej uczelnia znajduje się w Leicester, które cały czas tętni życiem.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 75%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 70%.

Stypendia

Uczelnia oferuje cztery rodzaje stypendiów w przedziale £1,000 – £5,000, stypendia są przyznawane automatycznie jeśli wymagania zostaną spełnione.

Praca podczas studiów

Sam uniwersytet i unia studencka zatrudniają wielu studentów w różnych rolach. Uniwersyteckie biuro pracy tymczasowej oferuje wiele rodzajów zatrudnienia dla obecnych i byłych studentów. Biuro Rozwoju Kariery pracuje z lokalnymi i międzynarodowymi organizacjami by przedstawić studentom szereg ofert. Uczelnia wybiera pewną liczbę studentów co roku do pracy jako ambasadorów, którzy pomagają w przeprowadzaniu wycieczek po campusie, organizacji dni otwartych oraz wielu innych zajęć związanych z promowaniem uczelni.

Zakwaterowanie

Kiedy aplikujesz na studia w Leicester, masz zagwarantowany pokój w przydzielonych kwaterach uniwersyteckich, pod warunkiem, że:

  • Zaakceptujesz ofertę zakwaterowania w Leicester
  • Zaaplikujesz o przydział do 1 września (roku w którym zaczynasz studia)

Student może wybrać pomiędzy kwaterami z wyżywieniem lub bez. Do wyboru są pokoje od jednoosobowych, przez pokoje z łazienką, do apartamentów.

http://www2.le.ac.uk/study/accommodation

Zobacz relacje z uczelni naszych studentek

 
 

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Leicester to miasto położone w środkowej Anglii, w hrabstwie East Midlands. Z liczbą ludności przekraczającą 300 tys. jest 10. największym miastem Anglii. Posiada długą historię sięgającą czasów rzymskich. Słynie ze swej różnorodności kulturowej, którą spowodował masowy napływ imigrantów po II WŚ, między innymi mieszka tam mniejszość afro-karaibska i południowoafrykańska. Imigranci stanowią 40% ludności Leicester.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: [email protected] Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety