Leeds Arts University

Leeds, Anglia

O uczelni

Leeds Arts University to nowoczesna uczelnia skupiona, jak sama nazwa wskazuje, na kierunkach artystycznych. Jest wyjątkowym miejscem dla każdego, kto rozważa studia w branży kreatywnej – uczelnia znajduje się w bogatym kulturowo Leeds, a jej kampus jest zaprojektowany pod potrzeby swoich studentów.

Prawdziwa gratka dla artystów i projektantów – na kampusie uczelni znajdziesz mnóstwo studiów nagraniowych, pracowni artystycznych, bibliotek czy specjalistycznych sprzętów do wypożyczenia (na przykład lustrzanki lub kamery).

POLSKA MATURA
Z powodu braku jasno określonych wymagań w stosunku do polskiej matury na stronie uczelni, oczekujemy na wiadomość od niej w sprawie progów przyjęć i jak tylko ją otrzymamy, zaktualizujemy tę sekcję. Dziękujemy za wyrozumiałość! 🙂

IB

112 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi. Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

Studentom z rodzin o niskich dochodach uczelnia przyznaje stypendia pieniężne w wysokości od £250 do £500, w zależności od roku studiów. Szczegóły tutaj: https://www.leeds-art.ac.uk/apply/finance/undergraduate-financial-support/.

Leeds jest na tyle dużym miastem, że odnalezienie pracy nie powinno stanowić problemu. Jeżeli chodzi o karierę po studiach, uczelnia zapewnia pomoc w postaci Careers & Employability Centre, które doradzi w kwestii odnalezienia pracy w zawodzie. Więcej szczegółów tutaj: https://www.leeds-art.ac.uk/study/careers-employability/.

Leeds Arts University gwarantuje każdemu studentowi aplikującemu przed 1 czerwca miejsce w akademiku. Ceny zaczynają się od £95 za tydzień. Więcej informacji tutaj: https://www.leeds-art.ac.uk/international/accommodation-support/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Leeds jest miastem znajdującym się w północnej części Anglii, w hrabstwie West Yorkshire. Według danych statystycznych z 2006 roku, w mieście zamieszkuje prawie 460 tyś. osób. Leeds ma duże znaczenie kulturalne, finansowe oraz handlowe i położone jest niedaleko Liverpoolu, Manchesteru i Sheffield. Miasto ma własne lotnisko razem z miastem Bradford.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐