Leeds Arts University

Leeds Arts University

Leeds, Anglia

O uczelni

Leeds Arts University to nowoczesna uczelnia skupiona, jak sama nazwa wskazuje, na kierunkach artystycznych. Jest wyjątkowym miejscem dla każdego, kto rozważa studia w branży kreatywnej – uczelnia znajduje się w bogatym kulturowo Leeds, a jej kampus jest zaprojektowany pod potrzeby swoich studentów.

Prawdziwa gratka dla artystów i projektantów – na kampusie uczelni znajdziesz mnóstwo studiów nagraniowych, pracowni artystycznych, bibliotek czy specjalistycznych sprzętów do wypożyczenia (na przykład lustrzanki lub kamery).

POLSKA MATURA
Z powodu braku jasno określonych wymagań w stosunku do polskiej matury na stronie uczelni, oczekujemy na wiadomość od niej w sprawie progów przyjęć i jak tylko ją otrzymamy, zaktualizujemy tę sekcję. Dziękujemy za wyrozumiałość! 🙂

IB

112 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi. Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

Studentom z rodzin o niskich dochodach uczelnia przyznaje stypendia pieniężne w wysokości od £250 do £500, w zależności od roku studiów. Szczegóły tutaj: https://www.leeds-art.ac.uk/apply/finance/undergraduate-financial-support/.

Leeds jest na tyle dużym miastem, że odnalezienie pracy nie powinno stanowić problemu. Jeżeli chodzi o karierę po studiach, uczelnia zapewnia pomoc w postaci Careers & Employability Centre, które doradzi w kwestii odnalezienia pracy w zawodzie. Więcej szczegółów tutaj: https://www.leeds-art.ac.uk/study/careers-employability/.

Leeds Arts University gwarantuje każdemu studentowi aplikującemu przed 1 czerwca miejsce w akademiku. Ceny zaczynają się od £95 za tydzień. Więcej informacji tutaj: https://www.leeds-art.ac.uk/international/accommodation-support/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Leeds jest miastem znajdującym się w północnej części Anglii, w hrabstwie West Yorkshire. Według danych statystycznych z 2006 roku, w mieście zamieszkuje prawie 460 tyś. osób. Leeds ma duże znaczenie kulturalne, finansowe oraz handlowe i położone jest niedaleko Liverpoolu, Manchesteru i Sheffield. Miasto ma własne lotnisko razem z miastem Bradford.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o rocznym stażu na studiach w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego o rocznym stażu na studiach w UK, podczas którego nie tylko zdobywasz doświadczenie z zakresu swoich studiów ale i zarabiasz.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐