Falmouth University

Falmouth University

Falmouth & Penryn, Anglia

O uczelni

Falmouth University to przede wszystkim artystyczna uczelnia położona w Kornwalii, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych części Anglii. Instytucja została założona ponad 100 lat temu, bo w 1902 roku i znana była jako Falmouth School of Arts, choć dopiero w 2012 roku oficjalnie stała się uniwersytetem.

Rozpoczynając studia na Falmouth University, staniesz się częścią niesamowitej i kreatywnej społeczności, która składa się ze studentów nie tylko tej uczelni, ale również prestiżowego University of Exeter, ponieważ obie placówki stworzyły wspólne student society.

Kampus uczelni

Uczelnia stawia na praktykę, aby jak najlepiej przygotować swoich studentów do przyszłej pracy. Słynie przede wszystkim z kierunków artystycznych, medialnych oraz kreatywnego pisania.
Ponadto, lokalizacja, czyli okoliczne plaże i krajobraz (w tym roślinność) a także nowoczesność kampusu sprawia, że nauka i zdobywanie nowych umiejętności są czystą przyjemnością.
Uniwersytet oferuje również możliwość porozmawiania z obecnymi studentami, która dostępna jest tutaj.

POLSKA MATURA
Aby dostać się na tę uczelnię, wystarczy zdać wszystkie pisemne egzaminy w ramach polskiej matury ze średnią 60%. Dodatkowo, wymagane jest rozszerzenie z języka angielskiego na min. 75% (alternatywnie, można zdać IELTS lub inne egzaminy opisane szczegółowo na tej stronie). Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

IB

24 pkt., w tym min. Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

Studneci z Unii Europejskiej mogą zaaplikować o stypendia lub wygrać nagrody pieniężne w różnych projektach prowadzonych przez uczelnię. Więcej informacji tutaj: https://www.falmouth.ac.uk/study/student-funding/eu.

Na terenie kampusu znajduje się The Employability Service, który nie tylko pomoże w znalezieniu pracy part-time, ale również doradzi jak ukierunkować swoją karierę po studiach. Szczegóły tutaj: https://www.falmouth.ac.uk/employability.

W okolicy uczelni znajduje się kilka akademików, a ceny rozpoczynają się już od £85 za tydzień w zależności od rodzaju i standardu zakwaterowania. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.falmouth.ac.uk/accommodation/halls-of-residence. Oczywiście prywatne zakwaterowanie jest tańsze.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Falmouth jest miasteczkiem położonym na południowo-zachodnim wybrzeżu Anglii. Na jego terenie można znaleźć wiele zabytkowych budynków, urokliwe High Street oraz główną atrakcję miasta – przepiękne plaże położone wokół niewielkich gór. 

Obecność palm czy klifów wprawia w wakacyjny nastrój, dzięki czemu latem w Falmouth można poczuć się jak w tropikach. Miasto jest również gratką dla miłośników sportów wodnych.

Uniwersytet posiada 2 nowoczesne kampusy oferujące ogromny wachlarz kierunków artystycznych, pisarskich czy biznesowych. Jeden z kampusów mieści się w samym Falmouth, z kolei siedzibą drugiego jest Penryn – miasteczko oddalone o kilka kilometrów od głównego wydziału.

Penryn Campus uważany jest za perełkę architektoniczną uczelni ze względu na wygląd budynków i użyte najnowsze technologie. Co więcej, jest również siedzibą jednego z kampusów prestiżowego University of Exeter.

Okolica

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐