Falmouth University

Falmouth & Penryn, Anglia

O uczelni

Falmouth University to przede wszystkim artystyczna uczelnia położona w Kornwalii, która uważana jest za jedną z najpiękniejszych części Anglii. Instytucja została założona ponad 100 lat temu, bo w 1902 roku i znana była jako Falmouth School of Arts.

Rozpoczynając studia na Falmouth University, staniesz się częścią niesamowitej i kreatywnej społeczności, która składa się ze studentów nie tylko tej uczelni, ale również prestiżowego University of Exeter, ponieważ obie placówki stworzyły wspólne student society, znane jako FXU.

Kampus uczelni

Uczelnia stawia na praktykę, aby jak najlepiej przygotować swoich studentów do przyszłej pracy. Słynie przede wszystkim z kierunków artystycznych, medialnych oraz kreatywnego pisania.
Ponadto, lokalizacja, czyli okoliczne plaże i krajobraz (w tym roślinność) a także nowoczesność kampusu sprawia, że nauka i zdobywanie nowych umiejętności są czystą przyjemnością.

POLSKA MATURA
Aby dostać się na tę uczelnię, wystarczy zdać wszystkie pisemne egzaminy w ramach polskiej matury ze średnią 60%. Dodatkowo, wymagany jest język angielski na min. 70-75%. Alternatywnie, można zdać IELTS. Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

IB

24 pkt. Nie mniej jednak, najważniejszym punktem Twojej aplikacji na większość kierunków stanowi portfolio.

Studneci z Unii Europejskiej mogą zaaplikować o stypendia lub wygrać nagrody pieniężne w różnych projektach prowadzonych przez uczelnię. Więcej informacji tutaj: https://www.falmouth.ac.uk/study/student-funding/eu.

Na terenie kampusu znajduje się The Employability Service, który nie tylko pomoże w znalezieniu pracy part-time, ale również doradzi jak ukierunkować swoją karierę po studiach. Szczegóły tutaj: https://www.falmouth.ac.uk/employability.

W okolicy uczelni znajduje się kilka akademików, a ceny wahają się w granicach £130-£190 za tydzień w zależności od rodzaju i standardu zakwaterowania. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.falmouth.ac.uk/accommodation/halls-of-residence. Oczywiście prywatne zakwaterowanie jest tańsze.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Falmouth jest miasteczkiem położonym na południowo-zachodnim wybrzeżu Anglii. Na jego terenie można znaleźć wiele zabytkowych budynków, urokliwe High Street oraz główną atrakcję miasta – przepiękne plaże położone wokół niewielkich gór. 

Obecność palm czy klifów wprawia w wakacyjny nastrój, dzięki czemu latem w Falmouth można poczuć się jak w tropikach. Miasto jest również gratką dla miłośników sportów wodnych.

Uniwersytet posiada 2 nowoczesne kampusy oferujące ogromny wachlarz kierunków artystycznych, pisarskich czy biznesowych. Jeden z kampusów mieści się w samym Falmouth, z kolei siedzibą drugiego jest Penryn – miasteczko oddalone o kilka kilometrów od głównego wydziału.

Penryn Campus uważany jest za perełkę architektoniczną uczelni ze względu na wygląd budynków i użyte najnowsze technologie. Co więcej, jest również siedzibą jednego z kampusów prestiżowego University of Exeter.

Okolica

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Studia licencjackie w UK – Rekrutacja i przeprowadzka – krok po kroku

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐