University of East Anglia - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of East Anglia

Norwich, Anglia

O uczelni

Usytuowany w malowniczym miasteczku Norwich, prestiżowy University of East Anglia corocznie zajmuje czołowe miejsca w rankingach bazujących na zadowoleniu z nauki wśród studentów oraz absolwentów. Uczelnia posiada szeroki wachlarz obiektów sportowych, restauracji i kafejek dostępny na kampusie uniwersytetu.

Uczelnia otoczona jest unikalną architekturą nawiązująca stylem do lat 60-tych. Ponad 90% absolwentów znajduje zatrudnienie lub kontynuuje dalszą naukę w ciągu 6 miesięcy od otrzymania swojego pierwszego tytułu naukowego. University of East Anglia to po prostu wspaniała studencka przygoda.

University of East Anglia posiada na swoim kampusie 15000 studentów, z czego ponad 3500 z nich pochodzi spoza Wielkiej Brytanii. W 2012 roku, uniwersytet został nazwany 10. najlepszym uniwersytetem na świecie i 3. w Wielkiej Brytanii poniżej 50 lat. Jest pionierem systemu małych grup, w których uczą się studenci oraz zdecydowanie jest na szczycie brytyjskich uczelni, które dostarczą niesamowite studenckie przeżycia.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to 75%, 75% i 80% z 3 rozszerzeń. Dodatkowo, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
31-33 pkt. (w zależności od kierunku).

Wymagania dotyczące uzyskania scholarship są zróżnicowane ze względu na kierunek. Na Univeristy of East Anglia można też liczyć na uzyskanie wielu nagród i wynagrodzeń za swoją pracę, jako że fundowane są one przez absolwentów i uniwersytet. Oferta stypendialna kierowana jest również do studentów w słabej sytuacji finansowej. Więcej na ten temat tutaj: https://www.uea.ac.uk/study/international/europe/finance.

Univeristy of East Anglia zachęca swoich uczniów do podejmowania pracy dodatkowej, która poszerzałaby krąg umiejętności jednostki i sprawiała, że przyszły absolwent stanie się bardziej niezależny i doświadczony. Careers Service dostępny na uczelni, oferuje wsparcie i doradztwo w znalezieniu niepełnoetatowej pracy na czas nauki, ale także takiej, którą absolwent podejmie po ukończeniu studiów na UEA.

Zakwaterowanie na kampusie University of East Anglia jest gwarantowane dla wszystkich studentów pierwszego roku. Schludnie utrzymane kuchnie dzielone są wyłącznie z najbliższymi sąsiadami. Średnie ceny akademików wahają się od £80 do £120. Dostępne są różne typy pokoi – standardowe pokoje jednoosobowe, dzielone dwuosobowe lub luksusowe, ale przyjazne środowisku, apartamenty klasy premium. Więcej szczegółów tutaj: https://www.uea.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/options.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Norwich to ośrodek dobrze połączony z lotniskami zarówno w Londynie jak i z rodzimym – Norwich International Airport. Miasteczko to także smaczek dla miłośników sztuki – obfituje w zabytki architektoniczne zamienione na ośrodki kultury, datowane na XI w. University of East Anglia usytuowany jest we wschodniej części Norwich. Centrum pobliskiego miasteczka dzieli od campusu zaledwie 15 minut – dostępne na publiczny użytek są autobusy kursujące dzień i noc.

Relacja naszej studentki oraz oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐