University of Cumbria

Carlisle, Lancaster & Ambleside, Anglia

O uczelni

University of Cumbria to relatywnie nowa uczelnia założona w 2007 roku w północno-zachodniej części Anglii. Powstała ona z połączenia St Martin’s College, Cumbria Institute of the Arts oraz wydziału w Cumbrii należącego do University of Central Lancashire. Główna siedziba uczelni znajduje się Carlisle, a poza kampusami w mieście, uniwersytet operuje również w Lancaster czy Ambeleside.

Uczelnia posiada bardzo nowoczesne kampusy. Ponadto, University of Cumbria to jedyny uniwersytet w Wielkiej Brytanii, który może pochwalić się kampusem na terenie parku narodowego (Ambleside znajduje się w Lake District National Park).

POLSKA MATURA
Aby dostać się do tego uniwersytetu, należy zdać maturę ze średnią na min. 60-70% w zależności od kierunku. Ponadto, wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB
96-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Dla studentów, którzy ukończą rok z nawyższymi ocenami, przysługuje stypendium w wysokości £1000. Szczegóły tutaj: https://www.cumbria.ac.uk/study/student-finance/scholarships-and-bursaries/.

University of Cumbria posiada Careers and Employability Office, który pomaga studentom w aplikacji o pracę part-time, płatne staże czy wolontariaty. Szczegóły tutaj: https://www.cumbria.ac.uk/study/careers/.

Uczelnia zapewnia akademiki w okolicach kampusów. Jako że operuje w kilku miastach, ceny akademików są różne i zaczynają się od £70 tygodniowo. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.cumbria.ac.uk/student-life/locations/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uczelnia posiada kilka kampusów, rozrzuconych przede wszystkim na północym zachodzie Anglii. Główna siedziba znajduje się w Carlisle, i znajdują się tutaj dwa kampusy – Brampton Road przeznaczony dla studentów kierunków artystycznych oraz Fusehill Street który tak jak Lancaster skupia się na medycznych kierunkach, ale również na psychologi czy kryminologii.

Drugi kampus zlokalizowany jest w Lancaster – pięćdziesięciotysięcznym mieście położonym nad rzeką Lune. W tym mieście znajduje się kampus dla studentów zdrowia oraz medycyny a także dużo obiektów sportowych dostępnych dla każdego studenta.

Ambleside jest z kolei jednym z kampusów–wizytówek dla uczelni, ze względu na jego wyjątkowe położenie w Lake District National Park. Na jego terenie odbywają się zajęcia z dziedzin przyrodniczych, biznesowych czy humanistycznych.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Zanim rozpoczniesz pracę nad personal statement

Personal statement to niemal najważniejszy element Twojej aplikacji, sprawdź na co zwrócić uwagę.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.