University of Cumbria

University of Cumbria

Carlisle, Lancaster & Ambleside, Anglia

O uczelni

University of Cumbria to relatywnie nowa uczelnia założona w 2007 roku w północno-zachodniej części Anglii. Powstała ona z połączenia St Martin’s College, Cumbria Institute of the Arts oraz wydziału w Cumbrii należącego do University of Central Lancashire. Główna siedziba uczelni znajduje się Carlisle, a poza kampusami w mieście, uniwersytet operuje również w Lancaster czy Ambeleside.

Uczelnia posiada bardzo nowoczesne kampusy. Ponadto, University of Cumbria to jedyny uniwersytet w Wielkiej Brytanii, który może pochwalić się kampusem na terenie parku narodowego (Ambleside znajduje się w Lake District National Park).

POLSKA MATURA
Aby dostać się do tego uniwersytetu, należy zdać maturę ze średnią na min. 60-70% w zależności od kierunku. Ponadto, wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB
96-120 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Dla studentów, którzy ukończą rok z nawyższymi ocenami, przysługuje stypendium w wysokości £1000. Szczegóły tutaj: https://www.cumbria.ac.uk/study/student-finance/scholarships-and-bursaries/.

University of Cumbria posiada Careers and Employability Office, który pomaga studentom w aplikacji o pracę part-time, płatne staże czy wolontariaty. Szczegóły tutaj: https://www.cumbria.ac.uk/study/careers/.

Uczelnia zapewnia akademiki w okolicach kampusów. Jako że operuje w kilku miastach, ceny akademików są różne i zaczynają się od £70 tygodniowo. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.cumbria.ac.uk/student-life/locations/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uczelnia posiada kilka kampusów, rozrzuconych przede wszystkim na północym zachodzie Anglii. Główna siedziba znajduje się w Carlisle, i znajdują się tutaj dwa kampusy – Brampton Road przeznaczony dla studentów kierunków artystycznych oraz Fusehill Street który tak jak Lancaster skupia się na medycznych kierunkach, ale również na psychologi czy kryminologii.

Drugi kampus zlokalizowany jest w Lancaster – pięćdziesięciotysięcznym mieście położonym nad rzeką Lune. W tym mieście znajduje się kampus dla studentów zdrowia oraz medycyny a także dużo obiektów sportowych dostępnych dla każdego studenta.

Ambleside jest z kolei jednym z kampusów–wizytówek dla uczelni, ze względu na jego wyjątkowe położenie w Lake District National Park. Na jego terenie odbywają się zajęcia z dziedzin przyrodniczych, biznesowych czy humanistycznych.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐