University of Chichester

University of Chichester

Chichester, Anglia

O uczelni

University of Chichester jest innowacyjną uczelnią znajdującą się na południu Anglii w małym miasteczku o tej samej nazwie. Jest to jedna z bardziej wyjątkowych placówek oferujących edukację wyższą, ze względu na niezwykle kameralny charakter – nie dość, że uniwersytet znajduje się w małym mieście, to studiuje tam też jedynie 5 tysięcy studentów. Nie mniej, University of Chichester posiada 2 kampusy: Bishop Otter Campus zachowany w tradycyjnym i klasycznym stylu oraz Bongor Regis Campus, bardziej modernistyczny i nowoczesny.

University of Chichester słynie przede wszystkim z innowacyjnych metod nauczania, których celem jest zainspirowanie swoich studentów do rozwoju w nauce i karierze. Odbywa się to poprzez stworzenie przyjaznych warunków pracy studentom jak na przykład biblioteki, pracownie itd. Dzięki temu, University of Chichester zdobyło nagrody i uznanie w kategrii zadowolenia studentów.

POLSKA MATURA
Aby dostać się do University of Chichester, należy zdać wszystkie pisemne matury ze średnią na min. 60%, a w tym mieć przynajmniej 2 rozszerzenia z wynikiem min. 65% każde. Ponadto, aby udowodnić swój poziom znajomości języka angielskiego, wystarczy zdać angielski rozszerzony na min. 70%.

IB

28 pkt.

University of Chichester posiada Careers and Employability Centre, gdzie można znaleźć pomoc w aplikacji na staże, wolontariaty czy też prace part-time. Więcej informacji tutaj: https://www.chi.ac.uk/study-us/student-services/careers-and-employability/advice-guidance-and-jobs..

W okolicy zarówno Bognor Regis Campus jak i Bishop Otter Campus znajdują się akademiki dla studentów, a ich ceny wahają się od £120 do £180 tygodniowo. Wi∂cej informacji tutaj: https://www.chi.ac.uk/student-life/accommodation/types-accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Chichester to małe, prawie nadmorskie miasteczko znajdujące się w południowej Anglii i liczące ok. 25 tysięcy mieszkańców. Słynie ze swojej 900-letniej historii, którą można zauważyć w architekturze miasta czy corocznym festiwalu Goodwood. Ponadto, miasto znajduje się w niedalekiej odległości od przepięknych piaszczystych plaż, a najbliższe duże miasta w okolicy to Brighton, Portsmouth oraz Southampton.

Oficjalny filmik uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=H85E2RFc8pM

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Jak pogodzić pracę ze studiami w Anglii? – Doświadczenia Moniki z topowej uczelni

Poznaj wszystkie fakty i mity dot. pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii i godzenia jej z innymi obowiązkami jak i przyjemnościami.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐