University of Cambridge - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Cambridge

Cambridge, Anglia

O uczelni

Uczelnia posiada ponad 800-letnią historię (drugi najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii), świetną reputację, bogactwo tradycji oraz monumentalną architekturę. University of Cambridge składa się z 31 oddziałów, ponad 150 departamentów, wydziałów, szkół i innych instytucji. Jego reputacja, zbudowana na podstawie świetnych osiągnięć naukowych, znana jest na całym świecie i daje wyraz osiągnięciom studentów a także badań prowadzonych przez tutejszych, światowej klasy pracowników. Mimo, że wymagania stawiane studentom są dosyć wysokie, większość z nich z powodzeniem odnajduje czas na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne.

Cambridge, to uczelnia w ogromnym stażem. Jest to miejsce, gdzie uczniowie mają możliwość w pełni oddać się poszerzaniu wiedzy dzięki specjalnym udogodnieniom, wyśmienitym prowadzącym oraz wielu pomocom naukowym. Jest to drugi najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii, jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na całym świecie, faworyt wielu międzynarodowych rankingów. Kursy stworzone są tak, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej ambitnych osób. Studenci mają dostęp do wspaniałych księgozbiorów znajdujących się w gigantycznych bibliotekach, a nawet muzeów.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 90. centyla, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na min. 95. centyl.

IB

40-42 pkt., w tym 776 przedmiotów rozszerzonych (HL).

Aktualnie nie są dostępne żadne stypendia dla aplikantów z Polski.

Uniwersytet z reguły nie pozwala swoim studentom na pracowanie podczas studiów.

Większość studentów mieszka w akademikach przez cały okres trwania ich nauki. Ceny czynszu to mniej więcej £95 do £120 tygodniowo, przy czym rachunki z reguły są wliczone w cenę. Miasteczko akademickie Cambridge zostało ocenione jako numer jeden w UK przez the Times pod względem lokalizacji. Poza tym, możliwe jest podpisanie krótszych kontraktów (na 26-39 tygodni), co oznacza, że studenci nie muszą płacić czynszu przez okres wakacji.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Z racji, że uczelnia nie pozwala swoim studentom podejmować żadnej pracy w trakcie studiów, przed rozpoczęciem pierwszego roku wymaga od studenta udowodnienia, że ma odłożone ok. £30 tysięcy (ok. 150 tysięcy złotych) na utrzymanie się podczas wszystkich lat studiów (średnio £10 tysięcy na rok) lub że posiada sponsora, który zobowiązuje się do pokrywania kosztów utrzymania studenta przez cały okres studiów.

Lokalizacja

Cambridge zdominowane jest przez budynki uniwersyteckie, które są częścią krajobrazu od ponad 800 lat. Jest to dość małe miasto, w związku z czym większość departamentów znajduje się w niedalekiej odległości od siebie. Wiele osób porusza się rowerami, a miasto uważane jest za jedno z najbardziej przyjaznych miejsc dla miłośników dwukołowców w całej Wielkiej Brytanii.

Możliwie jest korzystanie z czterech głównych lotnisk: Stansted, Luton, Heathrow i Gatwick. Podróż do Londynu zajmuje niecałą godzinę.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐