University of Cambridge

University of Cambridge

O uczelni

Uczelnia posiada ponad 800-letnią historię (drugi najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii), świetną reputację, bogactwo tradycji oraz monumentalną architekturę. University of Cambridge składa się z 31 oddziałów, ponad 150 departamentów, wydziałów, szkół i innych instytucji. Jego reputacja, zbudowana na podstawie świetnych osiągnięć naukowych, znana jest na całym świecie i daje wyraz osiągnięciom studentów a także badań prowadzonych przez tutejszych, światowej klasy pracowników. Mimo, że wymagania stawiane studentom są dosyć wysokie, większość z nich z powodzeniem odnajduje czas na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne.

Główne zalety

Cambridge, to uczelnia w ogromnym stażem. Jest to miejsce, gdzie uczniowie mają możliwość w pełni oddać się poszerzaniu wiedzy dzięki specjalnym udogodnieniom, wyśmienitym prowadzącym oraz wielu pomocom naukowym. Jest to drugi najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii, jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na całym świecie, faworyt wielu międzynarodowych rankingów. Kursy stworzone są tak, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej ambitnych osób. Studenci mają dostęp do wspaniałych księgozbiorów znajdujących się w gigantycznych bibliotekach, a nawet muzeów.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 90%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 90%.

Uczelnia od większości aplikantów wymaga aby stawili się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Stypendia

Aktualnie nie są dostępne żadne stypendia dla osób z Polski.

Praca podczas studiów

Uniwersytet sugeruje, że jego studenci nie powinni pracować w trakcie trwania semestru. Z tego względu oferowane jest wiele opcji wsparcia finansowego po to, aby uczniowie nie musieli szukać płatnej pracy i mogli całkowicie zająć się nauką.

Zakwaterowanie

Większość studentów mieszka w akademikach przez cały okres trwania ich nauki. Ceny czynszu to mniej więcej £95 do £120 na tydzień, przy czym rachunki z reguły są wliczone. Miasteczko akademickie Cambridge zostało ocenione jako numer jeden w UK przez the Times pod względem lokalizacji. Poza tym możliwe jest podpisanie krótszych kontraktów 26-39 tygodni, co oznacza, że studenci nie muszą płacić czynszu przez okres wakacji.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Cambridge zdominowane jest przez budynki uniwersyteckie, które są częścią krajobrazu od ponad 800 lat. Jest to dość małe miasto, w związku z czym większość departamentów znajduje się w niedalekiej odległości od siebie. Wiele osób porusza się rowerami, a miasto uważane jest za jedno z najbardziej przyjaznych miejsc dla miłośników dwukołowców w całej Wielkiej Brytanii.

Możliwie jest korzystanie z czterech głównych lotnisk: Stansted, Luton, Heathrow i Gatwick. Podróż do Londynu zajmuje niecałą godzinę.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie