University of Cambridge

Cambridge, Anglia

Uczelnia posiada ponad 800-letnią historię (drugi najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii), świetną reputację, bogactwo tradycji oraz monumentalną architekturę. University of Cambridge składa się z 31 oddziałów, ponad 150 departamentów, wydziałów, szkół i innych instytucji. Jego reputacja, zbudowana na podstawie świetnych osiągnięć naukowych, znana jest na całym świecie i daje wyraz osiągnięciom studentów a także badań prowadzonych przez tutejszych, światowej klasy pracowników. Mimo, że wymagania stawiane studentom są dosyć wysokie, większość z nich z powodzeniem odnajduje czas na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne.

Cambridge, to uczelnia w ogromnym stażem. Jest to miejsce, gdzie uczniowie mają możliwość w pełni oddać się poszerzaniu wiedzy dzięki specjalnym udogodnieniom, wyśmienitym prowadzącym oraz wielu pomocom naukowym. Jest to drugi najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii, jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na całym świecie, faworyt wielu międzynarodowych rankingów. Kursy stworzone są tak, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej ambitnych osób. Studenci mają dostęp do wspaniałych księgozbiorów znajdujących się w gigantycznych bibliotekach, a nawet muzeów.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 90. centyla, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na min. 95. centyl.

Aktualnie nie są dostępne żadne stypendia dla aplikantów z Polski.

Uniwersytet z reguły nie pozwala swoim studentom na pracowanie podczas studiów.

Większość studentów mieszka w akademikach przez cały okres trwania ich nauki. Ceny czynszu to mniej więcej £95 do £120 tygodniowo, przy czym rachunki z reguły są wliczone w cenę. Miasteczko akademickie Cambridge zostało ocenione jako numer jeden w UK przez the Times pod względem lokalizacji. Poza tym, możliwe jest podpisanie krótszych kontraktów 26-39 tygodni, co oznacza, że studenci nie muszą płacić czynszu przez okres wakacji.

Informatory:

Lokalizacja

Cambridge zdominowane jest przez budynki uniwersyteckie, które są częścią krajobrazu od ponad 800 lat. Jest to dość małe miasto, w związku z czym większość departamentów znajduje się w niedalekiej odległości od siebie. Wiele osób porusza się rowerami, a miasto uważane jest za jedno z najbardziej przyjaznych miejsc dla miłośników dwukołowców w całej Wielkiej Brytanii.

Możliwie jest korzystanie z czterech głównych lotnisk: Stansted, Luton, Heathrow i Gatwick. Podróż do Londynu zajmuje niecałą godzinę.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Na czym polega praca profesjonalnego baristy? – oczami studentki w Londynie

Poznaj szczegóły pracy wykonywanej przez profesjonalnego baristę oraz sprawdź co trzeba umieć, by móc robić wysokiej jakości kawy.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Jak znaleźć pracę podczas studiów w Anglii? – Rady Justyny z Essex

Dowiedz się jak przygotować się do szukania pracy podczas studiów w Wielkiej Brytanii, aby żadna sytuacja już na Wyspach Cię nie zaskoczyła!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.