University of Cambridge

O uczelni

Uczelnia posiada ponad 800-letnią historię (drugi najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii), świetną reputację, bogactwo tradycji oraz monumentalną architekturę. University of Cambridge składa się z 31 oddziałów, ponad 150 departamentów, wydziałów, szkół i innych instytucji. Jego reputacja, zbudowana na podstawie świetnych osiągnięć naukowych, znana jest na całym świecie i daje wyraz osiągnięciom studentów a także badań prowadzonych przez tutejszych, światowej klasy pracowników. Mimo, że wymagania stawiane studentom są dosyć wysokie, większość z nich z powodzeniem odnajduje czas na różnego rodzaju zajęcia pozalekcyjne.

Główne zalety

Cambridge, to uczelnia w ogromnym stażem. Jest to miejsce, gdzie uczniowie mają możliwość w pełni oddać się poszerzaniu wiedzy dzięki specjalnym udogodnieniom, wyśmienitym prowadzącym oraz wielu pomocom naukowym. Jest to drugi najstarszy uniwersytet w Wielkiej Brytanii, jedna z najbardziej prestiżowych uczelni na całym świecie, faworyt wielu międzynarodowych rankingów. Kursy stworzone są tak, aby sprostać wymaganiom nawet najbardziej ambitnych osób. Studenci mają dostęp do wspaniałych księgozbiorów znajdujących się w gigantycznych bibliotekach, a nawet muzeów.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 90%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 90%.

Uczelnia od większości aplikantów wymaga aby stawili się na rozmowie kwalifikacyjnej.

Stypendia

Aktualnie nie są dostępne żadne stypendia dla osób z Polski.

Praca podczas studiów

Uniwersytet sugeruje, że jego studenci nie powinni pracować w trakcie trwania semestru. Z tego względu oferowane jest wiele opcji wsparcia finansowego po to, aby uczniowie nie musieli szukać płatnej pracy i mogli całkowicie zająć się nauką.

Zakwaterowanie

Większość studentów mieszka w akademikach przez cały okres trwania ich nauki. Ceny czynszu to mniej więcej £95 do £120 na tydzień, przy czym rachunki z reguły są wliczone. Miasteczko akademickie Cambridge zostało ocenione jako numer jeden w UK przez the Times pod względem lokalizacji. Poza tym możliwe jest podpisanie krótszych kontraktów 26-39 tygodni, co oznacza, że studenci nie muszą płacić czynszu przez okres wakacji.

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Cambridge zdominowane jest przez budynki uniwersyteckie, które są częścią krajobrazu od ponad 800 lat. Jest to dość małe miasto, w związku z czym większość departamentów znajduje się w niedalekiej odległości od siebie. Wiele osób porusza się rowerami, a miasto uważane jest za jedno z najbardziej przyjaznych miejsc dla miłośników dwukołowców w całej Wielkiej Brytanii.

Możliwie jest korzystanie z czterech głównych lotnisk: Stansted, Luton, Heathrow i Gatwick. Podróż do Londynu zajmuje niecałą godzinę.

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie

WAŻNA INFORMACJA!
Z powodu rekordowej ilości aplikacji, jakie napłynęły do nas w tym roku oraz w celu upewnienia się, że nasi aplikanci dostają wsparcie najwyższej jakości, w okresie od 13 do 15 stycznia nie przyjmujemy Personal Statements do sprawdzenia, a 15 stycznia - referencji.

Nadal przyjmujemy nowych aplikantów, lecz tylko tych, którzy mają swoje Personal Statements i referencje gotowe do wysłania oraz którzy uzyskają od nas wcześniejszą akceptację przez e-mail: ug@sp.edu.pl. Referencje lub personal statement mogą zostać przyjęte w tym okresie tylko w wyjątkowych sytuacjach.

Pamiętaj, że nadal można wysyłać z nami aplikacje w pierwszym terminie (przed 15 stycznia), jednak nie będziemy w stanie przyjąć Twoich prac do sprawdzenia.

Osoby, które nie zdążą z aplikowaniem na studia w Wielkiej Brytanii w pierwszym terminie, wciąż mogą liczyć na naszą pomoc w aplikacji w drugiej turze - do 30 czerwca! :)
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2017 roku
trwa do 30/06/2017!
Otrzymaj wsparcie typu 'PREMIUM' oraz dostęp do pełnej zawartości portalu całkowicie bezpłatnie!
Rekrutacja na studia w Anglii, zaczynające się w 2018 roku
rozpoczęta!
Aplikuj z nami na najlepsze brytyjskie uniwersytety