University of Bath - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Bath

Bath, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Bath, ze swoją zaledwie 50-letnią tradycją i doświadczeniem, już dwukrotnie (2013 i 2014 r.) wygrał ranking w kategorii student satisfaction. Każdy kierunek oferuje możliwość stażu, co przyczyniło się do tego, że w 2015 roku Bath zajął 1. miejsce w rankingu w kategorii student experience.

Ponadto, kolejną zaletą uczelni jest jej ciekawe położenie. University of Bath znajduje się na wzgórzu, co umożliwia podziwianie niesamowitego widoku na całe miasteczko.

University of Bath to światowej klasy uniwersytet, otwarty dla młodych ludzi z całego świata. Oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej na wysokim poziomie, studenci mają okazję rozwijać swoje umiejętności u boku światowej sławy naukowców z różnych dziedzin nauki. W ramach wszystkich kursów istnieje możliwość wyjazdu za granicę. Znaczna większość studentów, już po pierwszym stopniu studiów znajduje zatrudnienie na wysokich stanowiskach w swoich dziedzinach.  Nagrodzony w 2014 roku campus uczelni oferuje różne atrakcje sportowe, towarzyskie i kulturowe.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga ogólnej średniej ze wszystkich (minimum trzech) przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym na min. 85%. Niezbędne jest również posiadanie jednego z certyfikatów językowych, np. IELTS.

IB
36 pkt.

Bath oferuje szeroką gamę pomocy finansowej. Wysokość stypendiów zależy m.in. od kierunku, wyników na maturze, jak i osiągnięć uzyskanych już w trakcie nauki na uniwersytecie. Są to różnorodne stypendia naukowe i sportowe o wartości od  £1000 do £5000. Wszystkie szczegółowe informacje na ten temat zawarte są na tej stronie: http://www.bath.ac.uk/ug-applicants/funding/scholarships/department-organisation-sport-and-arts/index.html.

Sam uniwersytet zatrudnia ponad 2000 studentów do pracy na pół etatu na terenie kampusu. Dodatkowo, Joblink pomaga studentom w znalezieniu pracy czy miejsca praktyk.

Wszyscy pierwszoroczni studenci mają możliwość zakwaterowania w akademiku, jeśli zaaplikują o nie przed deadline’em. Koszt pokoju jednoosobowego waha się od £92 do £204 tygodniowo, jednak pokoje dwuosobowe znajdziemy nawet w cenie od £62 (od osoby). Uniwersytet posiada 4086 dostępnych pokoi, z czego aż 75% znajduje się na terenie kampusu. Szczegóły tutaj: http://www.bath.ac.uk/study/ug/accommodation/index.html.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bath zamieszkuje niecałe 180 tys. osób, więc jest to dość niewielka miejscowość, którą można zwiedzić nawet pieszo. Jest jednym z trzech miast na świecie, które zostało uznane jako miejsce dziedzictwa światowego wg UNESCO; jest zatem centrum kulturalnym i turystycznym, które co roku odwiedza prawie 4 mln osób. W Bath znajduje się jeden z najlepszych ośrodków sportowych w kraju, w którym przygotowują się sportowcy do Igrzysk Olimpijskich.

Wycieczka po kampusie

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Podstawowe informacje o studiach w UK

Sprawdź nasz kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w Wielkiej Brytanii i dowiedz się wszystkiego co musisz wiedzieć o procesie aplikacji
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Kompletny poradnik aplikanta na studia licencjackie w UK

Dowiedz się wszystkiego o krokach aplikacji, naszym wsparciu jak i również co zrobić po aplikacji na studia w Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Płn.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐