Harper Adams University

Harper Adams University

Edgmond (Newport), Anglia

O uczelni

Harper Adams University to jedna z prestiżowych uczelni znajdująca się w Edgmond – małej mieścinie w środkowo-zachodniej Anglii. Uniwersytet został założony ponad 100 lat temu, w 1901 roku na terenie farmy. Położenie uczelni nie jest przypadkowe – Harper Adams University to lider w dziedzinie rozwoju badań dotyczących produkcji żywności czy też zrównoważonego biznesu. Uczelnia posiada 635 hektarów ziemi dostępnej do badań i eksperymentów dla swoich studentów.

Harper Adams University to idealne miejsce dla ludzi zainteresowanych rozwojem nauki stosowanej w codziennym życiu. Szeroki zakres pracowni, laboratoriów czy pól do eksperymentów zachęca studentów do testowania i odkrywania nowych zastosowań, które w przyszłości mogą zostać użyte w branży żywieniowej, ale i nie tylko. Uczelnia słynie z kierunków związanych z rolnictwem, biologią stosowaną, weterynarią, inżynierią i zarządzaniem ziemią i nieruchomościami. Nie bez powodu Harper Adams wpisuje się w top 10 najlepszych uczelni w kategorii rolnictwa i leśnictwa.

POLSKA MATURA
Uczelnia wymaga od aplikantów z polską maturą zdania jej ze średnią na min. 72%, a w tym mają być 3 rozszerzenia, każde zdane na 75%. Ponadto, należy uzyskać odpowiedni wynik z egzaminu językowego typu IELTS.

IB
24-30 pkt. w zależności od kierunku.

Harper Adams University posiada wiele możliwości otrzymania stypendium, różnią się one w zależnosci od kierunku oraz roku studiów, dlatego najlepiej zapoznać się z poniższą stroną i skontaktować się z nami.
https://www.harper-adams.ac.uk/apply/finance/scholarships/#scholarships

Studenci mogą znaleźć pracę part-time na terenie kampusu w różnego rodzaju kawiarniach czy punktach gastronomicznych. Szczegóły tutaj: https://www.harper-adams.ac.uk/university-life/placement-and-careers/. Można również pracować dorywczo poza kampusem, choć nie jest tak oczywista sprawa ze względu na to, że okoliczne miasteczko jest bardzo małe.

Uczelnia oferuje pokoje w akademikach w okolicy samej uczelni, a ceny zaczynają się od £115 za tydzień. Więcej na ten temat tutaj: https://www.harper-adams.ac.uk/university-life/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Edgmond to wieś licząca nieco ponad 2000 mieszkańców znajdująca się w środkowo-zachodniej Anglii, niedaleko niewielkiego i uroczego Newport oraz kilkadziesiąt kilometrów od większych miast takich, jak Birmingham czy Stoke-On-Trent, do których można się dostać autobusami. Bliskość z naturą sprzyja nauce, rozwojowi i uprawianiu sportów – zarówno indywidualnych, jak i tych oferowanych przez uniwersytet i jego społeczność studencką.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐