University of East Anglia

University of East Anglia

O uczelni

Usytuowany w malowniczym miasteczku Norwich, University of East Anglia corocznie zajmuje czołowe miejsca w rankingach bazujących na zadowoleniu z nauki wśród studentów oraz absolwentów. Uczelnia posiada szeroki wachlarz obiektów sportowych, restauracji i kafejek dostępny na kampusie uniwersytetu.

Otoczona jest unikalną architekturą nawiązująca stylem do lat 60-tych. UEA to nie tylko niekonwencjonalne rozwiązania w zakresie designu; ponad 90% absolwentów tejże uczelni znajduje zatrudnienie lub kontynuuje dalszą naukę w ciągu 6-ciu miesięcy od otrzymania swojego pierwszego tytułu naukowego. University of East Anglia to po prostu wspaniała studencka przygoda.

Główne zalety

University of East Anglia posiada na swoim kampusie 15 000 studentów, z czego ponad 3,500 z nich pochodzi spoza UK. W 2012 uniwersytet został nazwany 10 najlepszym uniwersytetem na świecie i 3 w UK poniżej 50 lat. Jest pionierem systemu małych grup, w których uczą się studenci oraz zdecydowanie jest na szczycie uczelni w UK, które dostarczą niesamowite studenckie przeżycia.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 80%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Istnieją stypendia, na które nie jest konieczna aplikacja, ponieważ wszyscy są brani pod uwagę, a konkretne ich osiągnięcia akademickie. Wymagania dotyczące uzyskania scholarship są zróżnicowane ze względu na kierunek. Na Univeristy of East Anglia można też liczyć na uzyskanie wielu nagród i wynagrodzeń za swoją pracę, jako że fundowane są one przez absolwentów i uniwersytet. Oferta stypendialna kierowana jest również do studentów w słabej sytuacji finansowej.

https://www.uea.ac.uk/study/international/europe/finance

Praca podczas studiów

Univeristy of East Anglia zachęca swoich uczniów do podejmowania pracy dodatkowej, która poszerzałaby krąg umiejętności jednostki i sprawiała, że przyszły absolwent stanie się bardziej niezależny i doświadczony. Careers Service dostępny na uczelni, oferuje wsparcie, pomoc i doradztwo w znalezieniu niepełnoetatowej pracy na czas nauki, ale także takiej, którą absolwent podejmie po ukończeniu UEA.

Zakwaterowanie

Zakwaterowanie na kampusie University of East Anglia jest gwarantowane dla wszystkich studentów pierwszego roku. Schludnie utrzymane kuchnie dzielone są wyłącznie z najbliższymi sąsiadami. Średnie ceny akademików wahają się od £90 do £120. Dostępne są również inne typy pokoi – standardowe pokoje jednoosobowe, dzielone dwuosobowe lub luksusowe, ale przyjazne środowisku, apartamenty klasy premium.

https://www.uea.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/options

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Norwich to ośrodek dobrze połączony z lotniskami zarówno w Londynie jak i z rodzimym – Norwich International Airport. Miasteczko to także smaczek dla miłośników sztuki – obfituje w zabytki architektoniczne zamienione na ośrodki kultury, datowane na XI w. University of East Anglia usytuowany jest we wschodniej części Norwich. Centrum pobliskiego miasteczka dzieli od campusu zaledwie 15 minut – dostępne na publiczny użytek są autobusy kursujące dzień i noc.

Galeria

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie