Bishop Grosseteste University

Bishop Grosseteste University

Lincoln, Anglia

O uczelni

Bishop Grosseteste University został założony w 1862 roku jako szkoła dla księży. W ciągu pierwszych 150 lat zmienił swoją nazwę, uzyskał tytuł college’u, by wreszcie stać się pełnoprawnym uniwersytetem w 2012 roku. Obecnie jest jedną z najmłodszych i najmniejszych uczelni na Wyspach, ucząc zaledwie 2 tysiące studentów. Co więcej, oferuje zajęcia na kampusie, pod którym odkryto pozostałości z czasów średniowiecza i Rzymian.

Uczelnia słynie z wysokiego poziomu nauczania oraz satysfakcji studentów. Ponadto, ma jeden z najwyższych współczynników zatrudnienia absolwentów w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu studiów.

POLSKA MATURA
Uniwersytet wymaga zdania matury ze średnią na min. 70%, a w tym ma być angielski rozszerzony na min. 70% lub IELTS.

IB

96 -112 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Dostępne stypendia na dany rok akademicki są szczegółowo opisane tutaj: https://www.bishopg.ac.uk/bgu-bursary/.

The BG Futures careers to zespół wspierający zarówno studentów jak i absolwentów w poszukiwaniu pracy, tworzeniu CV czy przygotowywaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Pokój w akademiku kosztuje od £3600 do niemal £6000 rocznie. Szczegóły tutaj: https://www.bishopg.ac.uk/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Lincoln jest małym miastem w Wielkiej Brytanii, umiejscowionym w środkowowschodniej Anglii. Zamieszkuje je około 80 tysięcy osób. Jest to jedno z najbezpieczniejszych i najtańszych miast w kraju, a jego architektura jest w stanie zaskoczyć każdego. W Lincoln mieszka wielu studentów, nie brakuje również miejsc pracy dla studentów. Skrótem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Praca w Deliveroo i UberEats jako świetna alternatywa dla studentów w Wielkiej Brytanii

Poznaj historię Karoliny i Jacka – studentów, którzy dorabiają jako dostawcy jedzenia dla Deliveroo i UberEats. Sprawdź dlaczego warto tam pracować!
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐