Manchester Metropolitan University

Manchester Metropolitan University

O uczelni


Manchester Metropolitan University jest jednym z największych publicznych uniwersytetów znajdujących się na terenie Zjednoczonego Królestwa, który oferuje około 700 kierunków studiów: od nauk artystycznych, przez nauki ścisłe i humanistyczne, aż po nauki biznesowe.

Uniwersytet oferuje różnego rodzaju zatrudnienie lub wymiany na międzynarodowych uniwersytetach – głównie poprzez program Erasmus. Na Uniwersytecie studiuje obecnie 37,000 studentów z około 130 różnych państw, a sąsiedztwo prestiżowej uczelni University of Manchester nieustannie napędza MMU do szeroko rozumianego rozwoju.

Główne zalety

Atutem MMU jest 24-godzinna dostępna biblioteka podczas roku akademickiego, otwarta również w święta Bożonarodzeniowe i Wielkanocne. W teren campusu wchodzą nowoczesne wyremontowane biblioteki posiadające sale do pracy w grupach, jak i również ciche miejsca pracy, miejsca do rozmów i strefy IT oraz wyposażone centrum sportowe, z kompleksem basenów o wartości £30 milionów. Uniwersytet wyróżnia nieprzeciętne osiągnięcia w: technologiach żywnościowych, przemyśle włókienniczym, naukach ścisłych, sztuce i naukach humanistycznych.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 60%.

Stypendia

MMU oferuje stypendia głównie za dobre wyniki w nauce. Ponadto dla niektórych kursów z dziedziny opieki zdrowotnej, na przykład opieka osób starszych lub prace społeczne, studenci kwalifikują się na uzyskanie NHS stypendium.

http://www2.mmu.ac.uk/study/undergraduate/money-matters/

Praca podczas studiów

Serwis Kariery i Zatrudnienia (Career and Employability Service) organizuje różnego rodzaju okolicznościowe spotkania z potencjalnymi pracodawcami na kampusie i zamieszcza dużą liczbę ofert pracy dla studentów z propozycją pracy na pół etatu, staży, pracy na kampusie, pracy dla absolwentów zamieszczonych na stronie MyCareerHub. Student może zarejestrować się na stronie uniwersytetu w celu zatrudnienia i pracy na uniwersytecie, lub przez stronę Jobs4Students w celu uzyskania cennego doświadczenia i zaangażowania w prace na Uniwersytecie, jak również uzyskanie wsparcia finansowego.

Zakwaterowanie

Uniwersytet posiada 3,530 miejsc zakwaterowania oferowanych w 7 budynkach. Zakwaterowanie oferowane wszystkim nowo przybyłym studentom. Przeważnie są to studenci pierwszego roku studiów stacjonarnych. Mieszkania studenckie są zaaranżowane w formach od 3 do 12 pokoi ze wspólną, dzieloną kuchnią i jadalnią.

http://www2.mmu.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Manchester to miasto w zachodniej Anglii, położone w hrabstwie Lancashire, u podnóża Gór Pennińskich. Jest to centrum kosmopolityzmu. Miasto stało się jednym z najbardziej popularnych celów podróży turystów z całego świata. Tradycyjne atrakcje, jak muzea, galerie i zabytki zostały wsparte przez rozbudowaną sieć hoteli, restauracji, barów, pubów. Można tu spotkać restauracje ponad 30 różnych światowych kuchni, a szczególnie warte polecenia są restauracje azjatyckie.

Galeria


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie