Manchester Metropolitan University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Manchester Metropolitan University

Manchester, Anglia

O uczelni

Manchester Metropolitan University, podobnie jak University of Manchester, jest jednym z największych publicznych uniwersytetów znajdujących się na terenie Zjednoczonego Królestwa, który oferuje około 700 kierunków studiów: od nauk artystycznych, przez nauki ścisłe i humanistyczne, aż po nauki biznesowe.

Uniwersytet oferuje różnego rodzaju zatrudnienie lub wymiany na międzynarodowych uniwersytetach – głównie poprzez program Erasmus. Ponadto, studiuje na nim obecnie 37 tysięcy studentów z około 130 różnych państw

Atutem MMU są nowoczesne wyremontowane biblioteki posiadające sale do pracy w grupach, jak i również ciche miejsca indywidualne, miejsca do rozmów i strefy IT oraz wyposażone centrum sportowe, z kompleksem basenów o wartości £30 milionów.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej 2 rozszerzenia, każde na co najmniej 60%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

26-28 pkt.

MMU oferuje stypendia głównie za dobre wyniki w nauce. Szczegóły tutaj: http://www2.mmu.ac.uk/study/undergraduate/money-matters/.

Career and Employability Service na uczelni organizuje różnego rodzaju okolicznościowe spotkania z potencjalnymi pracodawcami na kampusie i zamieszcza dużą liczbę ofert pracy dla studentów z propozycją pracy na pół etatu, staży, pracy na kampusie czy pracy dla absolwentów zamieszczonych na stronie MyCareerHub. Student może zarejestrować się na stronie uniwersytetu w celu zatrudnienia i pracy na uniwersytecie, lub przez stronę Jobs4Students w celu uzyskania cennego doświadczenia i zaangażowania w pracę na uniwersytecie.

Uniwersytet posiada ponad 3500 miejsc zakwaterowania oferowanych w 7 budynkach dla wszystkich nowo przybyłych studentom. Mieszkania studenckie są zaaranżowane w formach od 3 do 12 pokoi ze wspólną, dzieloną kuchnią i jadalnią. Najniższa cena to £114 tygodniowo. Szczegóły tutaj: http://www2.mmu.ac.uk/study/undergraduate/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Manchester to miasto w zachodniej Anglii, położone w hrabstwie Lancashire, u podnóża Gór Pennińskich. Jest to centrum kosmopolityzmu. Miasto stało się jednym z najbardziej popularnych celów podróży turystów z całego świata. Tradycyjne atrakcje, jak muzea, galerie i zabytki zostały wsparte przez rozbudowaną sieć hoteli, restauracji, barów, pubów. Można tu spotkać restauracje ponad 30 różnych światowych kuchni, a szczególnie warte polecenia są restauracje azjatyckie.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia magisterskie w UK

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii oraz jakich błędów nie popełniać w pisaniu tego listu.
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐