The University of Northampton

O uczelni

University of Northampton to wyjątkowe połączenie świetnie zorganizowanego zaplecza naukowego, doskonałości akademickiej i tętniącego życiem kampusu, na którym prężnie działa Samorząd Studentów. Regularne imprezy w klubach, wiele wydarzeń kulturalnych oraz ponad 1200 studentów zaangażowanych w kluby sportowe oraz inne społeczności – to wszystko daje możliwość wyboru zajęć pozalekcyjnych nawet najbardziej wybrednym.

Ponad 14,000 studentów codziennie uczęszcza na kursy związane ze sztuką, nauką, technologią, biznesem, edukacją, zdrowiem oraz naukami społecznymi na dwóch kampusach zlokalizowanych blisko centrum Northampton. Nauka przedsiębiorczości jest bardzo ważna dla uniwersytetu, dlatego też na każdym z kursów istnieje możliwość odbycia stażu związanego z taką tematyką. Szkoła była pierwszą placówką edukacji wyższej w UK, która została wyróżniona tytułem “Changemaker Campus” przez Ashoke U, wiodącą na świecie sieć przedsiębiorstw społecznych.

Główne zalety

University of Northampton to klimatyczny kampus, świetnie zorganizowane pomoce naukowe oraz prawdziwie akademicki poziom. Uniwersytet oferuje więcej niż tylko dyplom. Wyjątkowe podejście do tematyki związanej z przedsiębiorczością, globalna reputacja zbudowana na podstawie wysokiego wskaźnika zatrudnień absolwentów – to i wiele innych składa się na fakt, że studia tutaj są świetnym wyborem dla młodych i ambitnych osób. Poświęcamy się dla naszych studentów, aby pomóc odnaleźć im ich ścieżkę kariery i inspirujemy do zmian na lepsze.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 55%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie, zdane na co najmniej 55%.

Stypendia

W 2016 roku uczelnia oferuje stypendia rzędu £6000 kandydatom ze średnią 70%. Dodatkowo można uzyskać £1500 tzw. EU bursary.

Praca podczas studiów

Podjęcie pracy dodatkowej możliwe jest w jednym z wielu przedsiębiorstw zlokalizowanych w Northampton. Istnieje również University Centre for Employability and Engagement, które pomaga odnaleźć studentom zarówno stanowiska pracy, jak i staże, praktyki czy wolontariaty.

Zakwaterowanie

Ceny wahają się od £61.50 do £133 na tydzień. W cenę czynszu wliczone są wszystkie rachunki, usługa sprzątania oraz podstawowe ubezpieczenie.

http://www.northampton.ac.uk/study/student-life/accommodation

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

University of Northampton znajduje się w obrębie dwóch kampusów: Park Campus na przedmieściach Northampton oraz Avenue Campus znajdujący się blisko centrum miasta, tuż obok największego parku w okolicy. Pomiędzy miasteczkami akademickimi kursuje darmowy autobus. Centrum Northampton znajduje się stosunkowo blisko i jest łatwo dostępne dzięki dobrze działającej komunikacji miejskiej oraz specjalnym autobusom studenckim. Miasto znajduje się godzinę drogi pociągiem od Birmingham oraz Londynu.

Galeria

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie