University of Northampton

University of Northampton

Northampton, Anglia

O uczelni

University of Northampton to placówka, która została założona zaledwie w 1999 roku, by po 6 latach uzyskać tytuł uniwersytetu. Obecnie jest połączeniem dobrze zorganizowanego zaplecza naukowego i kadry akademickiej z tętniącym życiem kampusem – domem dla kilkunastu tysięcy studentów.

Nauka przedsiębiorczości jest bardzo ważna dla uniwersytetu, dlatego też na każdym z kursów istnieje możliwość odbycia płatnego stażu związanego z taką tematyką. University of Northampton był też pierwszą placówką edukacji wyższej na Wyspach, która została wyróżniona tytułem “Changemaker Campus” przez Ashoke U – wiodącą na świecie sieć przedsiębiorstw społecznych.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć na UoN to 55% średnia z całej matury, w tym min. 70% z angielskiego rozszerzonego, by uniknąć zdawania egzaminu językowego typu IELTS.

IB

25 pkt.

Wszystkie dostępne stypendia na dany rok akademicki, opisane są tutaj: https://www.northampton.ac.uk/student-life/bursaries-scholarships-and-awards/.

Podjęcie pracy dodatkowej możliwe jest w jednym z wielu przedsiębiorstw zlokalizowanych w Northampton. Istnieje również University Centre for Employability and Engagement, które pomaga odnaleźć studentom zarówno stanowiska pracy, jak i staże czy wolontariaty.

Ceny za pokój w akademiku wahają się od £62 do £133 na tydzień. Szczegóły tutaj: http://www.northampton.ac.uk/study/student-life/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

University of Northampton znajduje się w obrębie dwóch kampusów: Park Campus na przedmieściach Northampton oraz Avenue Campus znajdujący się blisko centrum miasta, tuż obok największego parku w okolicy. Pomiędzy miasteczkami akademickimi kursuje darmowy autobus. Centrum Northampton znajduje się stosunkowo blisko i jest łatwo dostępne dzięki dobrze działającej komunikacji miejskiej oraz specjalnym autobusom studenckim. Miasto znajduje się godzinę drogi pociągiem od dwóch największych angielskich miast – Birmingham oraz Londynu.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐