University of Manchester

University of Manchester

O uczelni


Uniwersytet w Manchesterze jest członkiem Russell Group z siedzibą w głównym mieście północnej Anglii. Składa się z ponad 38.000. studentów i 10.000. pracowników instytucji, dzięki czemu jest największym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii.

Na uczelni możesz znaleźć studentów z ponad 150 krajów. Bogato zróżnicowane i wielokulturowe miasto stwarza korzyści edukacyjne, co jest powodem, dla którego wiele osób decyduje się na studia tutaj. 
Dodatkowo, University of Manchester słynie z doskonałości naukowej i badawczej. Posiada ogromną ilość kierunków, które możesz wybrać, choć najlepszą renomą cieszą się z dziedziny Life Sciences.

Główne zalety

Światowej klasy poziom nauki w materiałach zaawansowanych, onkologii, globalnych problemach społecznych, energii, biotechnologii przemysłowej. Bardzo silne departamenty biznesu, medycyny, architektury. Znajduje się w ‘drugim’ mieście UK. Miasto kreatywności, biznesu, mediów i oczywiście football’u.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%.

Stypendia

W większości są to stypendia na kierunkach związanych z inżynierią, w wysokości między £1000 a £2000 rocznie.

Praca podczas studiów

Uniwersytet prowadzi stronę internetową wspomagająca w dostaniu pracy. Uczelnia służy pomocą, również wtedy, gdy nie jesteś pewien, co tak naprawdę chcesz robić. Dzięki poradom i narzędziom, wspomogą Cię w podjęciu decyzji.

Zakwaterowanie

Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie dla każdego studenta. Dodatkowo możesz wybierać jaki pokój będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Od bardzo nowoczesnych aż po skromne, ”studenckie” mieszkanko http://www.manchester.ac.uk/study/experience/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Manchester – miasto w Anglii w hrabstwie metropolitarnym Wielki Manchester stanowi samodzielny dystrykt metropolitalny. Położony u podnóża gór Pennińskich, nad rzeką Irwell. Sam Manchester nie jest turystycznym miastem. Większości kojarzy się z imprezami, piłką nożną i studentami. Ogromną ilość budowli stanowią budynki uniwersyteckie. Miasto jest niezwykle ‘młode’ – średnia wieku jego mieszkańców to blisko 30 lat. Z pewnością nie będziesz mógł tutaj narzekać na nudę, ponieważ miasto żyje 24/7h głównie ze względu ogromnej ilości studentów. University of Manchester to jeden z lepszych i największych uniwersytetów na świecie, w którym na pewno zawiążesz przyjaźnie na lata, jak i przeżyjesz przygody życia.

Galeria


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie