University of Manchester - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Manchester

Manchester, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Manchesterze jest członkiem Russell Group z siedzibą w głównym mieście północnej Anglii. Składa się z ponad 38 tysięcy studentów z ponad 150 różnych krajów i 10 tysięcy pracowników, dzięki czemu jest największym uniwersytetem w Wielkiej Brytanii.

Ponadto, University of Manchester słynie z doskonałości naukowej i badawczej. Posiada ogromną liczbę kierunków, które możesz wybrać, choć najlepszą renomą cieszą się te z dziedziny life sciences.

Światowej klasy poziom nauki w materiałach zaawansowanych, onkologii, globalnych problemach społecznych, energii, biotechnologii przemysłowej znaleźć można właśnie tutaj.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%. Ponadto, należy podejść do egzaminu językowego typu IELTS.

IB

34-36 pkt. (w zależności od kierunku).

Niektórzy studenci mogą otrzymać stypendium w wysokości £2000 rocznie. Szczegóły tutaj: https://www.manchester.ac.uk/study/undergraduate/student-finance/.

Uniwersytet prowadzi stronę internetową wspomagającą w dostaniu pracy. Służy pomocą również wtedy, gdy nie jest się pewnym, co tak naprawdę chce się robić.

Uniwersytet gwarantuje zakwaterowanie dla każdego studenta pierwszego roku. Za £77 tygodniowo można mieć dwuosobowy pokój, z kolei za jednoosobowy pokój trzeba zapłacić £110-£200 tygodniowo w zależności od standardu i tego, czy pokój ma własną łazienkę. Szczegóły tutaj: http://www.manchester.ac.uk/study/experience/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Manchester – miasto w Anglii w hrabstwie metropolitarnym Wielki Manchester stanowi samodzielny dystrykt metropolitalny. Położony u podnóża gór Pennińskich, nad rzeką Irwell. Sam Manchester nie jest turystycznym miastem. Większości kojarzy się z imprezami, piłką nożną i studentami. Ogromną ilość budowli stanowią budynki uniwersyteckie. Miasto jest niezwykle ‘młode’ – średnia wieku jego mieszkańców to blisko 30 lat. Z pewnością nie będziesz mógł tutaj narzekać na nudę, ponieważ miasto żyje 24/7h głównie ze względu ogromnej ilości studentów. University of Manchester to jeden z lepszych i największych uniwersytetów na świecie, w którym na pewno zawiążesz przyjaźnie na lata, jak i przeżyjesz przygody życia.

Relacja naszej studentki i oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐