University of Lincoln

University of Lincoln

O uczelni

University of Lincoln to jedna z najmłodszych uczelni w Wielkiej Brytanii położona w jednym z najstarszych angielskich miast. Oferuje szeroki wybór kierunków od nowych technologii, przez nauki społeczne, architekturę, do sztuki.

Uniwersytet ma ponad 11,000 studentów z więcej niż 100 rożnych krajów. Był pierwszym uniwersytetem, który zdobył nagrodę Charter Mark za niezwykłe podejście do studentów.

W tym roku uczelnia zdobyła drugie miejsce w krajowym rankingu satysfakcji studentów.

Główne zalety

Jeden z najwyższych wskaźników satysfakcji studentów w UK (2016). Nowoczesna uczelnia położona w centrum uroczego miasta. Bogaty wybór przyszłościowych kierunków. Świetne wyposażenie i laboratoria. Bardzo wysoki odsetek absolwentów w zatrudnieniu w ciągu 6ciu miesięcy po ukończeniu studiów.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 65%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 65%.

Stypendia

Studenci z Polski mogą liczyć na bezzwrotne bursary wysokości £700 rocznie. Studenci studiów stopnia drugiego otrzymają jednorazowo £3000, jeśli posiadają licencjat z oceną 4 lub £4000 jeśli posiadają ocenę 5. Uczelnia przyznaje również stypendia ‘course-specific’ – więcej informacji można znaleźć tutaj.

Praca podczas studiów

Uniwersytet w Lincoln zapewnia doskonałe warunki rozwoju osobistego oraz kariery. Kładzie duży nacisk na zajęcia praktyczne oraz kreatywność studentów. Dostępnych jest tutaj wiele kierunków studiów – od naukowych i technologicznych, poprzez medycynę, aż po nauki humanistyczne i sztukę. Większość programów nauczania przygotowywana jest z pracodawcami, co sprawia, że po zakończeniu studiów uczeń przygotowany jest już do pracy.

Zakwaterowanie

Studenci Lincoln University mogą wybrać jedną z dwóch opcji – prywatny wynajem pokoju/mieszkania (około £300 miesięcznie) lub wynajem lokum w akademiku. Obie opcje gwarantują nam bliski dostęp do kampusu. Koszta akademika wynoszą około £4,285.44 za okres 40 tygodni, płatne w trzech ratach w wysokości £1,428.48

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Lincoln jest małym miastem w Wielkiej Brytanii, umiejscowionym w środkowowschodniej Anglii. Zamieszkuje je około 80 tysięcy osób. Jest to jedno z najbezpieczniejszych miast w kraju, a jego architektura jest w stanie zaskoczyć każdego z nas. W mieście mieszka wielu studentów, nie brakuje również miejsc pracy w różnych branżach, skrótem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Galeria

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie