University of Bradford

Bradford, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Bradford to fantastyczne miejsce nie tylko do studiowania, ale i do zawierania nowych znajomości. Oferuje on szereg kierunków, ale jego najmocniejszą stroną są: biznes, zarządzanie, stosunki międzynarodowe, polityka, nauki przyrodnicze, medycyna oraz inżynieria. Po wykładach na studenta czeka rozmaity wybór dodatkowych zajęć – przede wszystkim sportowych.

The Univeristy of Bradford to doskonałe miejsce do studiowania. Multikulturowość jest jedną z cech charakterystycznych tego miejsca – będziesz mógł nawiązać znajomości z ludźmi z całego świata. Atmosfera na tym uniwersytecie jest niebywale przyjacielska, co także jest wkładem wykładowców, którzy zawsze są gotowi Ci pomóc.

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 65%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 65%.

Uniwersytet przeznacza rocznie £3m na stypendia. Aplikanci ze średnią z matur pisemnych na 70% automatycznie kwalifikują się na stypendium wysokości £3,500, które rozłożone jest na 3 lata. Dodatkowo każdy student z EU otrzyma £500 rocznie tak zwanego EU bursary. Rodzaje stypendiów zmieniają się każdego roku.

Jobshop pomaga studentom The Unversity of Bradford w znalezieniu pracy dorywczej zarówno na terenie kampusu, jak i poza nim. Można także zasięgnąć porady doradcy zawodowego, który podpowie Ci, jak zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie pracy.

Studenci pierwszego roku mają zagwarantowany pokój w the Green – nowoczesnym akademiku znajdującym się na kampusie uniwersytetu. Tygodniowe opłaty za czynsz wynoszą: £102.34 za pokój ze wspólną łazienką oraz £110.74 za pokój w opcji en-suite. Dookoła kampusu znajduje się ponadto siedem innych akademików z cenami od £50 tygodniowo.

Informatory:

Lokalizacja

Bradford leży w centrum aglomeracji o nazwie City of Bradford w hrabstwie West Yorkshire w północnej Anglii. Usytuowane jest u podnóża gór Pennińskich, 14 km od Leeds i 26 km od Wakefield. Pomimo tego, że miasto jest niewielkie, oferuje wiele rozrywek – znajdziesz tu klimatyczne kawiarnie, tętniące życiem puby, kluby pełne studentów.

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Grupy tematyczne Smart Prospects na Facebooku

Smart Prospects to przede wszystkim społeczność. Poznaj nasze grupy tematyczne na Facebooku, w tym grupy dotyczące mieszkania, pracy, finansów i miast
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Na czym polega praca profesjonalnego baristy? – oczami studentki w Londynie

Poznaj szczegóły pracy wykonywanej przez profesjonalnego baristę oraz sprawdź co trzeba umieć, by móc robić wysokiej jakości kawy.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.