University of Bradford - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Bradford

Bradford, Anglia

O uczelni

Uniwersytet w Bradford to fantastyczne miejsce nie tylko do studiowania, ale i do zawierania nowych znajomości. Oferuje on szereg kierunków, ale jego najmocniejszą stroną są: biznes, zarządzanie, stosunki międzynarodowe, polityka, nauki przyrodnicze, medycyna oraz inżynieria. Po wykładach na studenta czeka rozmaity wybór dodatkowych zajęć – przede wszystkim sportowych.

The Univeristy of Bradford to doskonałe miejsce do studiowania. Multikulturowość jest jedną z cech charakterystycznych tego miejsca – można nawiązać znajomości z ludźmi z całego świata. Atmosfera na tym uniwersytecie jest niebywale przyjacielska, co także jest wkładem wykładowców, którzy zawsze są gotowi do pomocy.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 65%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 65%.

IB

112 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uniwersytet przeznacza rocznie £3m na stypendia. Aplikanci ze średnią z matur pisemnych na 70% automatycznie kwalifikują się na stypendium wysokości £3,500, które rozłożone jest na 3 lata. Dodatkowo każdy student z EU otrzyma £500 rocznie tak zwanego EU bursary. Rodzaje stypendiów zmieniają się każdego roku.

Jobshop pomaga studentom The Unversity of Bradford w znalezieniu pracy dorywczej zarówno na terenie kampusu, jak i poza nim. Można także zasięgnąć porady doradcy zawodowego, który podpowie Ci, jak zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie pracy.

Studenci pierwszego roku mają zagwarantowany pokój w the Green – nowoczesnym akademiku znajdującym się na kampusie uniwersytetu. Tygodniowe opłaty za czynsz wynoszą: £102 za pokój ze wspólną łazienką oraz £110.74 za pokój w opcji en-suite. Dookoła kampusu znajduje się ponadto siedem innych akademików z cenami od £50 tygodniowo wzwyż.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Bradford leży w centrum aglomeracji o nazwie City of Bradford w hrabstwie West Yorkshire w północnej Anglii. Usytuowane jest u podnóża Gór Pennińskich, 14 km od Leeds i 26 km od Wakefield. Pomimo tego, że miasto jest niewielkie, oferuje wiele rozrywek – znajdziesz tu klimatyczne kawiarnie, tętniące życiem puby czy kluby pełne studentów.

Relacja naszych studentek i oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Wszystko o procesie aplikacji na studia magisterskie w Anglii

Myślisz o aplikacji na magisterkę w Anglii? Dowiedz się wszystkiego na temat całego procesu.
Czytaj więcej

Jak zdobyć NIN niezbędny do pracy w Wielkiej Brytanii?

Aby móc legalnie pracować na terenie UK, potrzebujesz mieć wyrobiony NIN. Dowiedz się jak go zdobyć.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐