Warning: Narrowing occurred during type inference of ZEND_FETCH_DIM_RW. Please file a bug report on https://github.com/php/php-src/issues in /home/klient.dhosting.pl/smartprospe/sp.edu.pl/public_html/wp-content/plugins/ajax-search-pro/includes/classes/search/class-asp-search-indextable.php on line 610
University of Birmingham - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Birmingham

Birmingham, Anglia

O uczelni

University of Birmingham położony jest w centralnej Anglii, około 150 km na północ od Londynu i został założony w 1900 roku. Kampus uczelni to głównie budynki  z czerwonej cegły, powstałe pod koniec epoki wiktoriańskiej. Obecnie uczy się tam 30 tys. studentów, z czego 5 tys. z prawie 150 krajów. Instytucja posiada również największy student union w kraju.

Uniwersytet słynie z wysokiego poziomu sportu – od 15 lat znajduje się corocznie w pierwszej trójce uniwersytetów w Wielkiej Brytanii jeśli chodzi o zawody sportowe. Szkoła posiada również bardzo rozbudowany, indywidualny program wsparcia dla studentów z zagranicy.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

32 pkt.

Uniwersytet chce zapewnić wszystkim dostęp do najwyższego poziomu edukacji, więc oferuje szeroki zakres stypendiów, zarówno w formie zapomóg dla studentów o niskim przychodzie jak i stypendiów muzycznych czy sportowych. Więcej na ten temat tutaj: http://www.birmingham.ac.uk/undergraduate/fees/funding/index.aspx.

9 na 10 studentów znajduje płatną pracę w trakcie studiów. Ponadto, samorząd studencki prowadzi dwa programy pomagające znaleźć studentom tymczasowe prace, również na kampusie.

Ceny za pokój w uczelnianych akademikach zaczynają się od £85 za tydzień. Więcej informacji na ten temat tutaj: http://www.birmingham.ac.uk/undergraduate/accommodation/halls/index.aspx.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Birmingham to duże brytyjskie miasto. Znajduje się w centralnej Anglii, niespełna 150 km od Londynu (około 2 godziny drogi pociągiem). Jest znane ze wspaniałych przykładów architektury wiktoriańskiej, ale łączy też elementy współczesnego świata, np. słynne Bullring Centre oraz całą rzesze wszelkiego rodzaju lokali. Posiada również własne międzynarodowe lotnisko.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐