University of Birmingham

University of Birmingham

O uczelni


University of Birmingham położony jest w centralnej Anglii, około 150 km na północ od Londynu i został założony w 1900 roku. Kampus uczelni to głownie budynki  z czerwonej cegły, powstałe pod koniec epoki wiktoriańskiej. Obecnie uczy się tam 30 tys. studentów, z czego 5 tys. z prawie 150 krajów. Posiada największy student union w kraju.

Główne zalety

Uniwersytet słynie z wysokiego poziomu sportu, od 15 lat znajduje się corocznie w pierwszej trójce uniwersytetów w Wielkiej Brytanii jeśli chodzi o zawody sportowe. Szkoła posiada również bardzo rozbudowany, indywidualny program wsparcia dla studentów z zagranicy. Intensywnie działający na rzecz studentów Samorząd, jeden z większych w UK. Oraz świetni wykładowcy.

Warunki przyjęć

 Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 85%.

Stypendia

Uniwersytet chce zapewnić wszystkim dostęp do najwyższego poziomu edukacji, więc oferuje szeroki zakres stypendiów, zarówno w formie zapomóg dla studentów o niskim przychodzie, a także stypendiów muzycznych i sportowych.

http://www.birmingham.ac.uk/undergraduate/fees/funding/index.aspx

Praca podczas studiów

Bardzo dużo możliwości pracy w trakcie studiów w Birmingham. 9 na 10 studentów znajduje płatną pracę w trakcie pobytu na uczelni. Ponadto prowadzone są przez samorząd studencki dwa programy pomagające znaleźć studentom tymczasowe prace, również na kampusie.

Zakwaterowanie

Uniwersytet ma kilka kampusów dla studentów, w których można za opłatą wynająć mieszkanie studenckie. W cenie są m. in. opłacone rachunki, dostęp do internetu i telefonu uniwersyteckiego. Jest też możliwość wykupienia opcji z zapewnionym wyżywieniem. Ceny zaczynają się od £85  za tydzień.

http://www.birmingham.ac.uk/undergraduate/accommodation/halls/index.aspx

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Birmingham to duże brytyjskie miasto. Znajduje się w centralnej Anglii, niespełna 150 km od Londynu (około 2 godziny drogi pociągiem). Jest znane z wspaniałych przykładów architektury wiktoriańskiej, ale łączy też elementy współczesnego świata, np. słynne Bullring Centre oraz całą rzesze wszelkiego rodzaju lokali. Posiada również własne międzynarodowe lotnisko.


Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie