University of Warwick - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

University of Warwick

Coventry, Anglia

O uczelni

University of Warwick to jedna z czołowych brytyjskich uczelni. Specjalizuje się w kształceniu absolwentów kierunków takich, jak ekonomia oraz stosunki międzynarodowe. Każdego roku uczelnia znajduje się wysoko w rankingach zarówno ogólnych jak i tych przedmiotowych.

Kampus uniwersytetu położony jest ok. 6 kilometrów od Coventry, na granicy Warwickshire. Studia na UoW to perspektywa doskonałego wykształcenia oraz nauki w międzynarodowym środowisku studentów z całego świata.

Według tegorocznych rankingów, 78% absolwentów uniwersytetu w Warwick znalazła zatrudnienie w swoim zawodzie. Dzięki temu uniwersytet znajduje się wśród najlepszych brytyjskich uczelni.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

IB

34-36 pkt (w zależności od kierunku).

Wszystkie dostępne stypendia na dany rok akademicki zostały opisane tutaj:
https://warwick.ac.uk/services/academicoffice/funding/fundingyourstudies/warwickusb/2019entry/.

Unitemps działające w Warwick zapewnia studentom możliwość tymczasowej pracy zarówno na kampusie jak i w lokalnych firmach, kawiarniach. Wszyscy studenci mogą zapisać się do usługi Warwick zwanej ”M Advantage”, która zawiera szczegółowy opis różnych możliwości pracy w okolicy.

Wszyscy pierwszoroczni studenci mają zapewnione miejsce w akademiku. Uniwersytet dysponuje ponad 6300 pokojów na terenie kampusu oraz ponad 2 000 poza kampusem uniwersytetu. Ceny za pokój zaczynają się od £83 tygodniowo, zaś kończą na £167. Szczegóły tutaj: http://www2.warwick.ac.uk/services/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: WYSOKIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może okazać się niezbędne nawet przy pracy dorywczej w trakcie studiów. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Uniwersytet położony nieopodal Coventry, w bliskiej odległości od Leamington Spa, Warwick oraz Kenilworth. Znajduje się 20 minut drogi od lotniska w Birmingham oraz godzinę drogi od Londynu.

Oficjalny filmik uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=8Z-3GDYwkxY

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐