University of Warwick

The University of Warwick

O uczelni

Jedna z czołowych Brytyjskich uczelni. Specjalizuje się w kształceniu absolwentów takich kierunków jak ekonomia oraz stosunki międzynarodowe. Każdego roku uczelnia znajduje się wysoko w rankingach dotyczących zapotrzebowania na studentów, w tym roku zajmując miejsce 15. Kampus uniwersytetu położony jest trzy mile od centrum Coventry, na granicy Warwickshire. Studia tam to perspektywa doskonałego wykształcenia oraz nauki w międzynarodowym środowisku studentów z całego świata.

Główne zalety

Według tegorocznych rankingów, 78% absolwentów uniwersytetu w Warwick znalazła zatrudnienie w swoim zawodzie. Dzięki temu uniwersytet znajduje się wśród najlepszych brytyjskich uczelni.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 85%, w tym co najmniej trzy rozszerzenia, każde na co najmniej 80%.

Stypendia

Istnieje możliwość uzyskania stypendium na pokrycie częściowych kosztów związanych z programem Erasmus. Zdarzają się stypendia dla studentów, którzy brali udział w niepłatnych praktykach, stażach podczas trwania studiów.
http://www2.warwick.ac.uk/services/academicoffice/funding/fundingyourstudies/warwickusb/2015entry/

Praca podczas studiów

Unitemps działające w Warwick zapewnia studentom możliwość tymczasowej pracy zarówno na kampusie jak i w lokalnych firmach, kawiarniach. Wszyscy studenci mogą zapisać się do usługi Warwick zwanej ” M Advantage ” , który zawiera szczegółowy opis różnych możliwości pracy w okolicy .

Zakwaterowanie

Wszyscy pierwszoroczni studenci mają zapewnione miejsce w akademiku. Uniwersytet dysponuje ponad 6 300 miejscami na terenie kampusu oraz ponad 2 000 miejsc poza kampusem uniwersytetu. W roku akademickim 2015/2016 ceny pokoju z własnym wyżywieniem zaczynają się od £83 za tydzień, zaś kończą na £167.

http://www2.warwick.ac.uk/services/accommodation

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Uniwersytet położony nieopodal centrum Coventry, w bliskiej odległości od Leamington Spa, Warwick oraz Kenilworth. 20 minut drogi od lotniska w Birmingham, godzinę drogi od Londynu. Coventry to urocze miejsce do studiowania, gdzie z jednej strony dostępny jezd krajobraz nowoczesnego centrum miasta, z drugiej zaś urokliwe angielskie miasteczko.

https://www.youtube.com/watch?v=fwpWcEiX804

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie