Solent University, Southampton

Solent University

Southampton, Anglia

O uczelni

Solent University to nowoczesna uczelnia znajdująca się w centrum Southampton, na południu Anglii. Powstała w wyniku fuzji lokalnej szkoły artystycznej, politechniki oraz przyrodniczego college’u w 1984 roku. Jednak obecnie, SSU oferuje szeroki wachlarz kierunków dla każdego studenta, począwszy od kierunków artystycznych, przez biznesowe i inżynierskie, kończąc na kierunkach medialnych czy sportowych.

Uczelnia stawia przede wszystkim na powiązania z sektorem prywatnym, aby absolwenci po ukończeniu studiów mogli z łatwością odnaleźć się na rynku pracy, niezależnie od ukończonego kierunku.

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 60%, w tym co najmniej jedno rozszerzenie, na co najmniej 50%. Ponadto, należy zdać angielski rozszerzony na min. 65%, aby być zwolnionym ze zdawania egzaminu językowego typu IELTS.

IB

28 pkt.

Uczelnia przyznaje limitowaną liczbę stypendiów dla studentów z rodzin o niskich dochodach, a ich wysokość £500. Szczegóły tutaj: https://www.solent.ac.uk/finance/grants-bursaries-scholarships/bursaries.

Uczelnia oferuje pracę part-time na terenie uczelni dla swoich studentów. Poza tym, znajduje się tam Career Hub, który pomaga w aplikowaniu o pracę lub wolontariat do innych firm. Szczegóły tutaj: https://www.solent.ac.uk/studying-at-solent/student-support/career-employability-advice.

Uniwersytet zapewnia akademiki w okolicy kampusu, a ceny pokoju zaczynają się od £95 za tydzień. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.solent.ac.uk/studying-at-solent/accommodation.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Southampton jest często nazywane wycieczkową stolicą Europy. Ze względu na swoje dziedzictwo historyczne, odwiedzane jest przez dziesiątki tysięcy osób rocznie. W mieście odnajdziesz również bogactwo muzeów i galerii. Miasto znane jest też ze swojego życia nocnego. Niezależnie czy szukasz historycznych pubów czy współczesnych klubów z muzyką taneczną, w Southampton nie zabraknie dla ciebie rozrywki.

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Personal statement na studia w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się jak napisać list motywacyjny na studia w Wielkiej Brytanii, jakich błędów nie popełniać oraz jak zacząć pisać personal statement.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐