Royal Agricultural University

Royal Agricultural University

Cirencester, Anglia

O uczelni

Royal Agriculture University to jedna z najlepszych uczelni w Wielkiej Brytanii w zakresie rolnictwa i środowiska. Została ona założona w 1845 roku i znajduje się w małej miejscowości Cirencester w zachodniej Anglii. Uczelnia oferuje kierunki przede wszystkim z dziedziny rolnictwa, ochrony środowiska, przetwórstwa jedzenia oraz hodowli zwierząt. Nie mniej jednak, można na niej studiować również biznes, zarządzanie nieruchomościami oraz wszystko to, co jest ściśle związane z agrokulturą, gdzie zapotrzebowanie na pracę z roku na rok stale rośnie.

Uczelnia jest bardzo szanowaną placówką w swojej branży. RAU Enterprise Programme, który posiada uczelnia współpracuje z największymi firmami w sektorze rolniczym w Wielkiej Brytanii. Uniwersytet jest również w posiadaniu trzech farm, gdzie prowadzone są nie tylko badania, ale i zajęcia dla studentów. Poza tym, uczelnia wykłada w świetnie wyposażonym kampusie, w którym znajdują się wszystkie niezbędne pomieszczenia i narzędzia do studiowania, jak sale komputerowe, biblioteki, laboratoria i wiele innych. 

POLSKA MATURA
Typowe warunki dostania się to 72% średnia z matury, a w tym min. 60% średnia z 3 rozszerzeń. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB

26 pkt.

Uczelnia posiada Careers service, który oferuje pomoc w zakresie pisania CV, aplikacji o pracę part-time na terenie kampusu, staże czy też wolontariaty. Szczegóły tutaj: https://www.rau.ac.uk/university-life/careers-service.

Uniwersytet posiada w swojej ofercie ponad 1200 miejsc w akademikach położonych w bliskiej odległości od kampusu. Ceny za pokój zaczynają się od około £140 tygodniowo. Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.rau.ac.uk/university-life/accommodation.

Uczelnia nie oferuje obecnie żadnego wsparcia finansowego dla studentów z UE.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Cirencester to małe miasteczko nieprzekraczające 20 tysięcy mieszkańców. Położone jest w południowo-zachodniej części Anglii w relatywnie bliskiej odległości od Bristolu, czy Bath. Najbliższe lotniska z kolei to Heathrow, Birmingham International oraz London Luton.

Oficjalne filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Portfolio i rozmowa wstępna na studia artystyczne w Anglii

Sprawdź jak przygotować portfolio na studia artystyczne w UK, aby ułatwić sobie późniejszą rozmowę kwalifikacyjną dotyczącą Twoich prac.
Czytaj więcej

Referencja na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii

Dowiedz się wszystkiego na temat listu referencyjnego wymaganego na studia w UK i sprawdź jak otrzymać interaktywny szablon dla swojego referenta.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐