Northumbria University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Northumbria University

Newcastle upon Tyne, Anglia

O uczelni

Uniwersytet znajduje się w centrum Newcastle upon Tyne i regularnie wygrywa jako najlepsze miejsce dla studentów w UK. Uczelnia otrzymuje liczne nagrody za poziom edukacji i cieszy się bardzo wysokim wskaźnikiem zatrudnienia absolwentów. 

Northumbria University jest dobrze znana ze School of Design, która została utworzona z jednej z oryginalnych uczelni tworzących Politechnikę Newcastle. Uczelnia osiąga również bardzo dobre wyniki na kierunkach architektury, inżynierii czy położnictwa.

Jednym z najważniejszych cech uniwersytetu jest jego niezwykła elastyczność. Studenci poza dużą wolnością w układzie grafiku mogą uczęszczać na zajęcia domyślnie przewidziane dla innego kierunku. Indywidualne podejście do każdego studenta, ogólnodostępne pracownie i wysoki wskaźnik zatrudnienia absolwentów sprawiają, że jest to świetna, nowoczesna uczelnia!

POLSKA MATURA
Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia ze średnią na min 55%.
Aby uniknąć zdawania IELTS, wystarczy napisać angielski rozszerzony na min. 70-75%.

IB
120-136 UCAS Tariff points (w zależności od kierunku) – przelicz punkty IB na punkty UCAS dzięki temu kalkulatorowi.

Uczelnia przyznaje stypendia zarówno studentom z UK jak i Unii Europejskiej, które mają pomóc obniżyć koszty związane ze studiami. Poza tym uniwersytet ułatwia uzyskanie wielu międzynarodowych stypendiów związanych z wynikami (£2000 dla studentów, którzy osiągnęli średnią ogólną z matury na poziomie 85%), jak i również konkursy na social media, w których dotychczas można było wygrać nawet stypendia w wysokości £9250 na własne konto. Więcej szczegółów tutaj: https://www.northumbria.ac.uk/study-at-northumbria/fees-funding/ug-fees-funding/eu-undergraduate-scholarship/

Uniwersytet jest mocno zaangażowany w pomoc w znalezieniu pracy swoim studentom. Obecnie funkcjonują w nim dwie odrębne organizacje, które zapewniają zatrudnienie. Podczas gdy pierwsza pośredniczy w zatrudnianiu przez współpracujące firmy, druga posiada wiele ofert zewnętrznych działając jak urząd pracy.

Uniwersytet uzyskał trzecie miejsce w ankiecie o zakwaterowaniu studentów w UK z 2014 roku. Cena za tydzień zakwaterowania wynosi od £75 wzwyż. Szczegóły tutaj: https://www.northumbria.ac.uk/study-at-northumbria/accommodation/.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: NISKIE.
Tutaj samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej podczas studiów nie powinno stanowić problemu, choć zawsze warto rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Miasto Newcastle upon Tyne powstało niegdyś na bazie osady Rzymskiej. Swoją obecną nazwę zawdzięcza zamkowi wzniesionemu przez syna Wiliama Zdobywcy. Newcastle kiedyś słynęło z handlu wełną, jednak obecnie jest w pierwszej dziesiątce miast o najbogatszym życiu nocnym w UK. Ponadto, słynie z bibliotek, festiwali i imprez muzycznych. Newcastle jest jednym z trzech brytyjskich miast (obok Glasgow i Londynu), które posiadają metro.

Zdjęcia miasta

Relacje naszych studentów z uczelni

Oficjalne filmiki uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak opłacić i wysłać podanie UCAS na studia w UK?

Masz już gotowy personal statement? Dowiedz się ile kosztuje wysłanie aplikacji UCAS oraz jak i kiedy opłacić aplikację na studia w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Akademik czy mieszkanie? – czyli jak pozbyć się dylematu przed studiami w Wielkiej Brytanii

Sprawdź jak pozbyć się dylematu odnośnie rodzaju zakwaterowania na studiach w Wielkiej Brytanii przed ich rozpoczęciem.
Czytaj więcej

Wszystko o pracy dla studentów jako barista w Starbucksie, Caffè Nero i Costa Coffee

W tym artykule dowiesz się na czym polega praca baristy i jak dostać się do kawiarni takiej jak Starbucks, Costa Coffee oraz Caffè Nero na Wyspach.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐