Northumbria University

Northumbria University

O uczelni

Uniwersytet znajduje się w centrum Newcastle upon Tyne i regularnie wygrywa jako najlepsze miejsce dla studentów w UK. Uczelnia otrzymuje liczne nagrody za poziom edukacji i cieszy się bardzo wysokim wskaźnikiem zatrudnienia absolwentów. 

Northumbria University jest dobrze znana ze School of Design, która została utworzona z jednej z oryginalnych uczelni tworzących Politechnikę Newcastle. Uczelnia osiąga również bardzo dobre wyniki na kierunkach architektury, inżynierii i położnictwa.

Zobacz relację z uczelni naszej studentki

 
Główne zalety

Jednym z najważniejszych cech uniwersytetu jest jego niezwykła elastyczność. Studenci poza dużą wolnością w układzie grafiku mogą uczęszczać na zajęcia domyślnie przewidziane dla innego kierunku. Indywidualne podejście do każdego studenta, ogólnodostępne pracownie i wysoki wskaźnik zatrudnienia absolwentów sprawiają że jest to jedna z najlepszych uczelni nie tylko w kraju ale i na świecie.

Warunki przyjęć

Typowe warunki przyjęć dla kandydatów z Polski to ogólna średnia ze wszystkich matur pisanych przez kandydata na poziomie 70%, w tym co najmniej dwa rozszerzenia, każde na co najmniej 55%.

Stypendia

Uczelnia przyznaje stypendia zarówno studentom z UK jak i Unii Europejskiej, które mają pomóc obniżyć koszty związane ze studiami. Poza tym uniwersytet ułatwia uzyskanie wielu międzynarodowych stypendiów związanych z wynikami (£2000 dla studentów, którzy osiągnęli średnią ogólną z matury na poziomie 85%), jak i również konkursy na social media, w których dotychczas można było wygrać nawet stypendia w wysokości £9250 na własne konto. 

https://www.northumbria.ac.uk/study-at-northumbria/fees-funding/ug-fees-funding/eu-undergraduate-scholarship/

Praca podczas studiów

Uniwersytet jest mocno zaangażowany w pomoc w znalezieniu pracy swoim studentom. Obecnie funkcjonują w nim dwie odrębne organizacje, które zapewniają zatrudnienie. Podczas, gdy pierwsza pośredniczy w zatrudnianiu przez współpracujące firmy, druga posiada wiele ofert zewnętrznych działając jak urząd pracy.

Zakwaterowanie

Uniwersytet uzyskał trzecie miejsce w ankiecie o zakwaterowaniu studentów w UK z 2014 roku. Cena za tydzień zakwaterowania wynosi od 91£ do 171£.

https://www.northumbria.ac.uk/study-at-northumbria/accommodation/

Kluczowe informacje

% absolwentów zatrudnionych lub w dalszej edukacji
satysfakcja studentów
średnie zarobki 6mc po studiach (£20k=100%)
reputacja
na studiach licencjackich / magisterskich
studenci z UK/ z zagranicy
mężczyźni/ kobiety

Lokalizacja

Miasto Newcastle upon Tyne powstało niegdyś na bazie osady Rzymskiej. Swoją obecną nazwę zawdzięcza zamkowi wzniesionemu przez syna Wiliama Zdobywcy. Miasto słynne niegdyś z handlu wełną jest obecnie w pierwszej dziesiątce miast o najbogatszym życiu nocnym w UK. Ponadto miasto słynie z bibliotek, festiwali i imprez muzycznych.

Zapraszamy również na wirtualny spacer po kampusie

Odkryj uniwersytety w Wielkiej Brytanii

Uniwersytety w Anglii

Uniwersytety w Londynie