Birmingham City University

Birmingham City University

Birmingham, Anglia

O uczelni

Historia Birmingham City University zapoczątkowana była połączeniem pięciu indywidualnych collegów w 1971 roku. Nowo powstała uczelnia zyskała miano The City of Birmingham Polytechnic, natomiast w 2007 roku nazwę zmieniono finalnie na Birmingham City University. Obecnie, uniwersytet dzieli się na 4 główne departamenty – medycyny; inżynierii i technologii; biznesu i prawa oraz sztuki. BCU posiada także interesujące programy, typu Graduate+, które oferują swoim studentom otrzymanie niezbędnych cech i umiejętności, które mogą wykorzystać po ukończeniu studiów.

Uniwersytet kładzie duży nacisk na inwestycje – w 2015 roku został uznany za jeden z top 30 uniwersytetów jeśli chodzi o finansowanie rozbudowy obiektów i pracowni. 
Dużą zaletą jest zdecydowanie lokalizacja uczelni – znajduje się w centrum jednego z największych miast w Wielkiej Brytanii. Wygodny dojazd na pobliskie lotnisko i mnóstwo miejsc pracy dla studentów, są na pewno dużymi plusami, które warto rozważyć. 

POLSKA MATURA
Aby dostać się do BCU, należy zdać całą maturę ze średnią  na min. 60%, a w tym mają być min. 3 rozszerzenia oraz 55% z matematyki podstawowej. Ponadto, wymagany jest egzamin językowy typu IELTS.

IB

32 pkt., w tym 655-766 z przedmiotów rozszerzonych (HL) w zależności od kierunku.

Wszystkim nowo przybyłym studentom z EU uczelnia oferuje £150 do wydania w dowolny sposób. Więcej informacji tutaj: https://www.bcu.ac.uk/student-info/why-study-at-bcu/why-choose-us.

Uczelnia posiada agencje pracy – OpportUNIty, w której uczniowie mogą aplikować o pracę na uczelni. Ponadto, studenci mogą szukać pomocy u konsultantów w kwestii pracy czy porad związanych z pisaniem CV, cover letters lub jak profesjonalnie zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Więcej informacji tutaj: 
https://www.bcu.ac.uk/student-info/why-study-at-bcu/why-choose-us
https://www.bcu.ac.uk/student-info/why-study-at-bcu/employability/career-support.

Uczelnia posiada 7 akademików, których ceny wahają się od £120 do £155 na tydzień.  Więcej informacji tutaj: https://www.bcu.ac.uk/student-info/accommodation/halls.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Birmingham jest stolicą regionu West Midlands. Jako cała metropolia, jest druga, zaraz po Londynie pod względem ludności, gdyż zamieszkuje tam około 6 000 000 mieszkańców. W samym mieście mieszka mniej więcej 1 200 000 osób. Znajdują się tam trzy uniwersytety. Jest to również ważny dla Wielkiej Brytanii ośrodek przemysłowy, a także kulturowy. Przykładowo, Birmingham jest drugim miastem pod względem liczby teatrów, zaraz po Londynie. To miasto o bogatej historii, dlatego każdy przyjezdny powinien zwiedzić liczne muzea i zabytki, chociażby dla zaspokojenia własnej ciekawości. Z uwagi na liczne wydarzenia i festiwale odbywające się niemal codziennie, nie sposób się nudzić!

Oficjalny filmik uczelnik

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia magisterskie w UK?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej

Mieszkanie na studiach w UK – akademik czy prywatne mieszkanie?

Dowiedz się wszystkiego o prywatnym mieszkaniu na studiach w Wielkiej Brytanii a także o uczelnianych i prywatnych akademikach.
Czytaj więcej

Jak Smart Prospects pomaga w dostaniu się na studia w Wielkiej Brytanii?

Dowiedz się o zakresie naszego kompleksowego i całkowicie bezpłatnego wsparcia Smart Premium na wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii.
Czytaj więcej
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐