Aston University - Studia za granicą - w Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Płn. | Smart Prospects

Aston University

Birmingham, Anglia

O uczelni

Aston University założony został w centrum Birmingham. Uczelnia zapewnia szeroki wybór kierunków, z których na szczególne wyróżnienie zasługują przyrodnicze, językowe, społeczne oraz ekonomiczne. Od wielu lat znajduje się w ścisłej czołówce rankingu uniwersytetów z największym odsetkiem ludzi zatrudnionych po studiach. Według Daily Telegraph – Aston jest jednym z dziesięciu ośrodków kształcących największą liczbę milionerów. Nowoczesne laboratoria, bogato wyposażona biblioteka i świetnie prosperujący kompleks studencki, to jedynie część tego, co oferuje Aston University.

Ze względu na wysoki poziom nauczania a także dogodną lokalizację w centrum Birmingham, poznasz wielu interesujących ludzi i będziesz prowadzić ciekawe życie poza wykładami.

POLSKA MATURA
Aston University wymaga z reguły 70-80% średniej z całej matury, a w tym 3 rozszerzenia. Ponadto, należy zdać egzamin językowy typu IELTS.

IB
30-32 pkt. (w zależności od kierunku).

Uczelnia oferuje wiele stypendiów socjalnych i naukowych, którymi zdecydowanie powinieneś się zainteresować. Oczywiście, każdy rodzaj stypendium ma ściśle określone wymagania, które Aston przedstawia na swojej stronie: http://www.aston.ac.uk/study/undergraduate/student-finance/scholarships-grants-loans/scholarships/.

Praca dorywcza nie tylko pozwoli Ci na zarobienie dodatkowych kilku groszy, ale i pomoże Ci znaleźć ciekawe zajęcie a także nabrać doświadczenia, o które tak ciężko młodym – w tej wierze Aston aktywnie pomaga studentom znaleźć zatrudnienie poprzez działalność tzw. ‘JobShopu’. Znajdziesz tam pomoc, począwszy od przygotowania CV, aż po wybranie interesującej Cię pracy. Więcej o działalności JobShopu przeczytasz tutaj: http://www.aston.ac.uk/union/services/jobshop/.

Uczelnia oddaje do użytku pierwszoroczniaków trzy tysiące pokoi mieszkalnych – wszystkie na terenie kampusu. Ceny bez zapewnionego wyżywienia zaczynają się od £120 za tydzień. Zawierają one wszystkie rachunki za media a także dostęp do internetu. Istnieje też możliwość wykupienia wyżywienia – dwóch posiłków dziennie, w cenie £300 funtów za semestr. Zakwaterowanie znajduje się w dogodnym miejscu na terenie uczelni, dzięki czemu łatwo dostaniesz się na zajęcia i zaoszczędzisz na transporcie.

Pamiętaj! Pokój w prywatnym mieszkaniu (np. dzielonym z innymi naszymi studentami, których możesz poznać w naszych grupach premium) będzie zwykle o wiele tańszy.

Koszty utrzymania

Na podstawie doświadczeń naszych studentów: ŚREDNIE.
Tutaj dodatkowe wsparcie finansowe (np. od rodziny) może być przydatne, choć samodzielne utrzymywanie się z pracy dorywczej w trakcie studiów jest możliwe. Warto również rozważyć rządowe wsparcie na utrzymanie dla studentów z UE.

Lokalizacja

Birmingham jest stolicą regionu West Midlands. Jako cała metropolia, jest druga, zaraz po Londynie pod względem ludności, gdyż zamieszkuje tam około 6 000 000 mieszkańców. W samym mieście mieszka mniej więcej 1 200 000 osób. Znajdują się tam trzy uniwersytety. Jest to również ważny dla Wielkiej Brytanii ośrodek przemysłowy, a także kulturowy. Przykładowo, Birmingham jest drugim miastem pod względem liczby teatrów, zaraz po Londynie. To miasto o bogatej historii, dlatego każdy przyjezdny powinien zwiedzić liczne muzea i zabytki, chociażby dla zaspokojenia własnej ciekawości. Z uwagi na liczne wydarzenia i festiwale odbywające się niemal codziennie, nie sposób się nudzić!

Oficjalny filmik uczelni

Nadal głodny wiedzy?

Sprawdź wszystkie artykuły o studiach w UK

Przydatne artykuły

To z pewnością Cię zainteresuje!
© Copyright - Smart Prospects Ltd. Company no 08423213, registered in England and Wales. Address: Orchard House, 15 Market Street, TF2 6EL, Telford, England UK.

Szukaj

Po prostu wpisz to, co Cię interesuje! 🧐